„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Verslo klasės nešiojami kompiuteriai – ir jums

Foto: Pexels.com
 
Sunku įsivaizduoti gyvenimą be kompiuterio. Šiais neužtikrintais laikais taip pat labai svarbus mobilumas. Tad galingas stalo kompiuteris šiuo aspektu pralaimi nešiojamiesiems. Bet kaip išsirinkti tokį, kuris tiktų ir darbui, ir pramogoms? Geriausia būtų investuoti į tokį, kuris skirtas verslui – juk gamintojai puikiai suvokia kaip svarbu patikimas įrankis darbui, išsaugantis visus dokumentus ir palengvinantis kasdienius darbus.
 
Žinoma, pats žodis „verslo“ sukuria prabangos įspūdį – tai atsispindi ir kainoje. Tačiau reikėtų pasvarstyti, galbūt verta leisti sau įsigyti kokybiškesnį kompiuterį, kuris jums tarnaus ilgesnį laiką. Tai ypač aktualu jei kompiuterio reikės kasdien, prireikus norėsite jį naudoti ir darbui iš namų ar kitos vietos, o gal po darbo norėsis, kad jis būtų tinkamas ir filmui pažiūrėti ar žaidimui sužaisti.
 
Kuo verslo klasės nešiojami kompiuteriai skiriasi nuo kitų?
 
Pirmiausia – kokybe. Tiek detalių, tiek  jų surinkimo kokybei verslo klasės kompiuteriai turi aukštus standartus. Juk kartais ne tik dienos, bet ir metų darbą gali sugadinti netinkamai suveržtas varžtelis, ir tokių klaidų negali būti.
 
Antra – funkcionalumu. Verslo klasės nešiojami kompiuteriai kuriami taip, kad būtų pajėgūs susidoroti su naudojamų programų atnaujinimais ne vienerius metus. Žinant kaip greitai viskas keičiasi ir tobulėja technologijų pasaulyje, tai itin svarbu.
 
Trečia – dizainu. Kadangi tikslinis šių kompiuterių pirkėjas yra verslo atstovas, tikėtina, jog tai bus daug keliaujantis žmogus, kuriam reikia patogaus, lengvai transportuojamo kompiuterio. Tad ir kompiuteris jam kuriamas lengvas, plonas, dailus, tačiau galintis padaryti viską, ko gali prireikti.
Foto: Pexels.com
 
Į ką atkreipti dėmesį renkantis nešiojamą kompiuterį?
 
Žemiau esantys kriterijai padės jums išsirinkti tinkamiausią naująjį pagalbininką.
 
Operacinė sistema
 
Populiariausios - iOS ir Windows. Kurią pasirinkti? Atsakymas paprastas - tą, prie kurios jūs ar darbuotojai, kuriems perkate darbo kompiuterį esate pripratę. Žinoma, yra tam tikri operacinių sistemų pranašumai, tarkime, iOS yra žinoma kaip operacinė sistema labiau pritaikyta kūrybinį darbą dirbantiems asmenims, tačiau verta apsvarstyti, ar tikrai norite įsigyti naują nešiojamą kompiuterį darbui, kurį pirmiausia turėsite prisijaukinti, ir negalėsite iškart pradėti dirbti?
 
Tad patariama rinktis tą operacinę sistemą, kurią jau pažįstate. iOs rasite „Apple” gamintojo kompiuteriuose, o dauguma kitų gamintojų savo kompiuteriuose įdiegia „Windows” operacinę sistemą.
 
Baterija
 
PIrkdami naują nešiojamą kompiuterį darbui, rinkitės tokį, kuris ilgai veiks net kai nebus galimybės jo pakrauti. Šiam tikslui puikiai tinka „Apple” gamintojo „MacBook Air”, kuris veiks net iki 14 valandų, arba „Lenovo ThinkPad X260”, kuris veiks dar ilgiau - net iki 17 valandų.
 
Diskas- HDD ar SSD?
 
Vienas iš svarbiausių bet kurio kompiuterio komponentų – diskas, kuriame saugoma visa kompiuteryje laikoma informacija. Dirbant tai itin svarbu, nes nekokybiškas diskas gali panaikinti dienos ar net metų darbą. Visiems puikiai pažįstami kietieji diskai (HDD, arba „Hard disk drive”). Šių diskų veikimas paremtas talpiu magnetiniu disku, kuris veikia sukimo principu. Jų galima rasti įvairiausių talpų – nuo (jau) menkų 128 GB iki 10 TB ar net daugiau, o jų gamybos technologija jau taip įvaldyta, kad jos kaštai mažesni. Tad be jokių abejonių pigūs nešiojami kompiuteriai savyje turės HDD diską. Tačiau jie gali sudužti ir taip neteksite visos savo kompiuteryje laikytos informacijos. Taip pat jie turi kitą bėdą - kaista, juos reikia aušinti, tad kompiuteris garsiau veikia.
 
Todėl ieškant patikimos priemonės darbui ir informacijos saugojimui, patartina rinktis kompiuterius su tvirtaisiais diskais („solid state disk“ – SSD). Toks diskas panašesnis ne į muzikos ar filmo laikmeną, o į labai talpią USB atmintinę – SSD gaminami iš sujungtų atminties kortelių. Jame diske yra plokštė, kurioje įmontuoti elektros transformatoriai (norint „sužadinti“ atmintį, būtinas elektros signalas), saugikliai ir keletas atminties lustų. USB atmintinėje tokių lustų dažniausiai būna tik vienas, dėl to tokios atmintinės talpa nedidelė.
 
Štai keletas pliusų:
 
● SSD diskas yra kompaktiškesnis. Tai reiškia, kad ir didelės atminties talpos kompiuteris bus lengvas ir plonas, kas itin svarbu dirbantiems ir keliaujantiems.
 
● SSD diskas apsaugotas nuo duomenų praradimo netekus energijos šaltinio.
 
● Šie diskai atsparūs smūgiams ir sukrėtimams. Naudojant įprastą HDD diską, tai gali baigtis labai rimta nelaime.
 
● Didesnis duomenų įrašymo greitis. Juk laikas – pinigai. Jei tai bus jūsų verslui naudojamas kompiuteris – tiesiogine to žodžio prasme.
 
Tai nereiškia, kad kompiuteriu, turinčius HDD diskus verta nurašyti, tačiau tiems, kuriuos domina verslo klasės kompiuteriai su didesne duomenu saugumo garantija, verta apgalvoti, kad galbūt nešiojami kompiuteriai su SSD tipo disku yra geresnis pasirinkimas.  HDD diskai nėra blogas pasirinkimas, tačiau patartina perkant nešiojamą kompiuterį su tokio tipo disku rinktis tik žinomą bei ne tik laiko, bet ir daugelio profesionalų patikrintą gamintoją.
 
Gamintojai
 
Kyla klausimas, į kokio gamintojo nešiojamus kompiuterius verta žiūrėti? Tai priklauso nuo jūsų poreikių bei biudžeto.
Štai keletas gamintojų, siūlančių įvairiausius variantus, tarp kurių tikrai atrasite sau tinkamiausią:
 
1. „Dell yra vienas patikimiausių ir populiariausių nešiojamų kompiuterių gamintojas iš JAV.
 
2. „Lenovo, gamintojas iš Honkongo, siūlo vieną geriausių kainos ir kokybės santykių.
 
3. Hewlett - Packard arba tiesiog „HP“, viena seniausių informacinių technologijų kompanijų iš JAV, nuolat kelianti savo kokybės standartus.
 
4. Asus įsikūrę Taivane, nuolatos plečia savo asortimentą ir nors pradėjo kaip biudžetinių kompiuterių gamintojai, jų kokybė jau prilygsta kitiems verslo klasės kompiuteriams.
 
5. „Acerkompanija iš Taivano taip pat kelia savo gaminių kokybę ir siūlo platų gerą kainos ir kokybės santykį atitinkančių kompiuterių asortimentą.
 
6. „Applegaminamų „MacBook Pro“ nešiojamų kompiuterių niekam pristatyti jau turbūt nereikia. Jie itin tinkami žmonėms, dirbantiems vizualinėse srityse – darbo kokybė mažai skiriasi nuo stacionaraus kompiuterio, gal tik ekrano dydžiu.
 
Kad ir kurį gamintoją išsirinktumėte, Senukai.lt tikrai rasite jums prieinamą variantą, suderinantį visus galingumui keliamus reikalavimus su išoriniu dizainu ir kaina. Ten esantys nauji verslo klasės nešiojami kompiuteriai tikrai taps patikimais pagalbininkais ir darbe, ir namuose, nesvarbu kokios aplinkybės ištiktų. Apsilankykite Senukai.lt internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite!
 
Lenovo ThinkPad L13 Black 20R30005MH

Lenovo ThinkPad L13 Black 20R30005MH

891,07 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Space Gray

Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Space Gray

1 137,34 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Nemokamas lizingas
TOP prekė
Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Silver

Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Silver

1 409,00 / vnt.
Tik internetu
Nemokamas lizingas
HP 250 G7 Black 7DC18EA PL

HP 250 G7 Black 7DC18EA PL

585,85 / vnt.
Tik internetu
Nemokamas lizingas
Lenovo IdeaPad 5-15ARE Platinum Grey 81YQ008HLT EN

Lenovo IdeaPad 5-15ARE Platinum Grey 81YQ008HLT EN

619,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Nemokamas lizingas
Nešiojamas kompiuteris Dell 15 3593 I5 Sidabrinė W10

Nešiojamas kompiuteris Dell 15 3593 I5 Sidabrinė W10

759,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nemokamas lizingas
Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Silver

Apple MacBook Air 13.3" Retina DC / i3 1.1GHz / 8GB / 256 SSD / ENG Silver

1 409,00 / vnt.
Tik internetu
Nemokamas lizingas