„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Vandens filtravimo priemonės

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kaip išsirinkti virtuvės čiaupą? Virtuvė – tai vieta, kurioje praleidžiame labai daug laiko, tad natūralu, kad virtuvės įrengimui norisi pasirinkti tokius prietaisus ir priemones, kurie suteiks daugiausiai patogumo ir bus malonūs naudoti. Šiandien kalbame apie iš pirmo žvilgsnio smulkų, t...
Vandens pramogos jūsų kieme. Surenkami lauko baseinai Pagaliau sulaukus šiltų vasaros dienų, kiekvienas pagalvojame apie vasaros pramogas. O kokios gali būti pramogos be vandens? Jei gyvenate toliau nuo vandens telkinių, nuvažiuoti kažkur nusimaudyti paprastą darbo dieną gali būti pakankamai sunku, todėl lauk...
Kada jums reikalingi vandens filtrai namuose? Lietuva yra unikali šalis. Esame viena iš nedaugelio Europos šalių, turinti daugiau geriamo vandens, nei mums jo reikia. Nuvykę į užsienio šalis stebimės užrašais tualete, kad negalima gerti vandens iš čiaupo. Juk įpratę gerti vandenį ne tik iš čiaupo, bet...
Kokie yra antžeminių baseinų privalumai? Ar ketinate įsigyti baseiną savo sodui? Kyla klausimas: įleidžiamą į žemę ar antžeminį? Šiandien statomi ant žemės baseinai jau turi daug funkcijų, kuriomis pasižymi įleidžiamas į žemę baseinas, tačiau jiems reikia mažiau priežiūros ir išlaidų. Pateikiame ...
Vandens filtrai tai priemonės ir įrenginiai, kurie gerina vandens kokybę jį minkštindami ar valydami nuo nereikalingų priemaišų. Jei jūsų vanduo turi geležies skonį arba norite apsaugoti savo buitinius prietaisus nuo kalkių, būtinai pasidomėkite šiais įrenginiais.
 
Internetinėje parduotuvėje senukai.lt rasite tokių gamintojų, kaip  AMG SRL, Haushalt, Vagner SDH, Šomis, Aquaphor, Atlas Filtri geriamo vandens filtrus ir valymo sistemas: mechanines ir chemines filtro kasetes, metinius ir pusei metų skirtus sistemų filtrus ir kitas filtravimo priemones.

Kodėl vandens filtrai yra naudingi?

Pagrindinė jų nauda – gerinti vandens kokybę: nukalkinimas ir nugeležinimas yra vienos svarbiausių įrenginio funkcijų. Vandens filtrai nuo kalkių apsaugo įvairius buitinius prietaisus, minkština vandenį ir valo jį nuo įvairių nereikalingų priemaišų. Tokį išvalytą vandenį galima drąsiai gerti ir naudoti buityje.
 
Šalina iš vandens įvairias medžiagas
Jie pašalina skonį ir kvapą lemiančias medžiagas, karbonatus, pesticidus, chlorą, sunkiuosius metalus ir kt. Išvalytas vanduo tampa tyras, minkštas ir tinkamas naudoti tiek maisto gamybai, tiek kitur buityje.
 
Filtrų naudojimo būdai
Jie gali būti naudojami geriamajam vandeniui, maisto gamybai, nes pagerina ne tik estetines vandens savybes, bet ir jį išgrynina. Filtruotas vanduo tampa bekvapis, tyresnis, skanesnis. Pavyzdžiui, kavai ar arbatai naudojamas išvalytas vanduo pagerina šių  karštų gėrimų skonį.
 
Filtrų sistemos taip pat gali būti naudojamos kitos paskirties vandeniui ruošti: sanitarinėms reikmėms ar buitinei technikai. Pavyzdžiui, filtras nuo kalkių arba vandens minkštinimo filtras labiau apsaugotų jūsų skalbimo mašiną, prailgintų kavos aparato tarnavimo laiką, leistų rečiau valyti arbatinuką nuo kalkių ir t.t.

Kokie yra vandens filtrų tipai?

Filtrų yra įvairių:
  • mineralinės kasetės,
  • ąsočio tipo vandens filtrai,
  • magnetiniai kalkių valikliai,
  • granulės,
  • druskos tabletės ir pan.
Taip pat atskirai galima įsigyti nugeležinimo, minkštinimo, mechaninių ar filtrų nuo kalkių ir kitokių.  

Kaip išsiaiškinti, ar jums reikia vandens filtrų?

Specialistai rekomenduoja atlikti tikslius vandens tyrimus. Savo vandenį jūs galite nunešti į vandens tyrimų laboratoriją, ištirti ir sužinoti jo kokybę bei savybes. Atlikus vandens tyrimus, lengviau nuspręsti, kokia sistema jums būtų naudingiausia ir efektyviausia.  

Kaip išsirinkti ir į ką atkreipti dėmesį?

Rinkdamiesi vandens filtrus ir jų dalis, atkreipkite dėmesį ne tik į gamintoją, vartotojų atsiliepimus, bet ir į keletą svarbių specifikacijų.
 
Vandens filtrų korpuso dydis. Į šį parametrą ypač atkreipkite dėmesį tuomet, jei reikia pakeisti filtro korpusą, kuris gali būti skirtingų dydžių: nuo 5“ iki 20“.
 
Vandens filtrų jungties skersmuo. Jis gali būti 0,5”, 0,75” ar 1”. Tai taip pat svarbus parametras, kuris leis lengvai sujungti atskiras filtro dalis.
 
Vandens filtrų maksimalus darbinis slėgis. Šis rodiklis parodo maksimalų vandens srovės slėgį.
 
Filtro kasetės tipas. Jos gali būti:
  • mechaninio valymo (pašalina smėlį, purvą, nuosėdas, rūdis ir kt.),
  • cheminio valymo (šalina pesticidus, įvairias chemines daleles, organines priemaišas ir kt.),
  • kombinuoto valymo, kai naudojamos abiejų tipų kasetės.
Paprastai vandens filtruose naudojamos mineralinės, vandens minkštinimo ir aktyviosios anglies kasetės.
 
Kasetės aukštis. Atkreipkite dėmesį, kokio aukščio kasetės tinka jūsų filtrui. Gali būti nuo 5“ iki 20“.
 
Santechninė jungtis ir jos skersmuo. Tai svarbu, kad galėtumėte prijungti įrenginį. Tokia jungtis gali būti išorinio arba vidinio sriegio.
 
Pralaidumas (l/h). Jis parodo, kiek litrų vandens per valandą pajėgus perfiltruoti pasirinktas įrenginys.
 
Medžiaga. Atkreipkite dėmesį, iš kokių medžiagų pagamintas pasirinktas įrenginys (plastikas, polifosfatai ir kt.).
 
Filtravimo pakopos. Geriamojo vandens valymo sistema gali būti kelių filtravimo pakopų: dviejų, trijų ar net penkių, šešių pakopų. Rinkdamiesi, atsižvelkite į turimo vandens kokybę ir norimą gauti rezultatą.

Vandens filtrų priežiūra. Ką svarbu žinoti?

Būtina laikytis gamintojo nustatytų reikalavimų: laiku patikrinti vandens slėgį ir temperatūrą, keisti kasetes ar naujai užpildyti reikalingus rezervuarus, išvalyti ar išplauti tam tikras filtrų dalis. Jei laikomasi gamintojo instrukcijų ir laiku atliekama priežiūra, įrenginiai tarnauja ilgiau, o vandens kokybė išlieka tokia pat gera.

Kokia jų kaina?

Šių įrenginių kaina priklauso nuo gamintojo, filtrų tipo ir specifikacijų. Tačiau mūsų elektroninėje parduotuvėje dažnai vyksta akcijos ir išpardavimai, kurių metu internetu galėsite užsisakyti norimą prekę pigiau.
Vandens filtravimo priemonės padės užtikrinti, kad jūsų šeima gertų tik patį švariausią vandenį. Išsirinkite ir užsisakykite internetu dabar! 

Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.)

Kaip išsirinkti vandens filtrą?
Nuspręskite, kokiu tikslu norite jį įsigyti, kokių rezultatų pasiekti. Taip pat rekomenduojama atlikti vandens tyrimą ir nustatyti jo kokybę. Tai padės išsirinkti reikiamą įrenginį.
 
Kuo vandens filtrai yra naudingi? Kokią funkciją jie atlieka?
Jie valo vandenį nuo kalkių, rūdžių, nuosėdų, įvairių cheminių ar organinių priemaišų, gerina vandens kokybę. Filtruotas vanduo naudojamas kaip geriamasis vanduo, maisto gaminimui ir kitur buityje.
 
Ar reikia filtruoti vandenį, bėgantį iš čiaupo?
Tai priklauso nuo vandens savybių ir kokybės, jo skonio ir kvapo. Jei vanduo jums atrodo netinkamas arba atlikus tyrimus paaiškėjo netinkama jo kokybė, galima vandenį filtruoti.
 
Kokia yra geriausia vandens filtravimo sistema namams?
Geriausia yra tokia sistema, kuri labiausiai atitinka jūsų šeimos, namų poreikius ir parinkta, atsižvelgiant į jūsų vandens savybes.
 
Ar vandens filtrai yra naudingi, reikalingi?
Taip, jie gerina vandens kokybę, apsaugo tiek žmogaus organizmą, tiek buitinę techniką nuo nereikalingų nuosėdų ir teršalų.