„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kvepalai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kaip atskirti, ar kvepalai originalūs? Parduotuvės reputacijaJei norite įsigyti originalius kvepalus, atkreipkite dėmesį į klientų atsiliepimus, asortimentą ir parduotuvės reputaciją. Saugi ir patikima parduotuvė niekada nepardavinės ne originalius kvepalus ar kvepalų mėginius. Jeigu įsigijote ...
TOP 5 dovanų idėjos Moters dienai Kovo 8 – Tarptautinė moters diena. Ši tarptautinė šventė buvo pripažinta Jungtinėse Tautose 1975 metais, nors minima nuo 1909-jų. Lietuvoje įprasta per šią šventę moterims dovanoti gėles ir jas sveikinti. Daug kam tai asocijuojasi su sovietiniu palikimu, t...
Populiariausi kvepalai moterims 2020 Nuotrauka: Jessica Weiller iš Unsplash.com   Renkantis kvepalus, svarbiausia įsitikinti, kad jie tiks ir patiks jums ir jūsų stiliui. Juk kvepalai – kasdienis aksesuaras, ir nereta moteris juos renkasi itin atsakingai, suprasdama, kad jie gali tapti ...
Kaip atskirti originalius kvepalus nuo kopijos? Nuotrauka Carlos Aranda iš Unsplash.com   Norisi, kad visi turimi kvepalai būtų originalūs, tačiau netikrų kvepalų pardavinėjimas tapo tokiu populiariu, kad juos kartais sunku atskirti nuo kopijos.   Nesinori išleisti pinigų vien tam, kad vėliau su...

Kvepalai internetu – Jūsų neišdildomam įvaizdžiui

Originalūs kvepalai ir ilgai išliekantis jų kvapas padeda akcentuoti asmens įvaizdį bei pakelia nuotaiką. Vos įkvėpus savo mylimo aromato, apgaubia malonus jausmas ir diena nušvinta naujomis spalvomis. Tačiau atrasti mėgstamus kvepalus nėra taip lengva, nes tai, ką rekomenduoja kiti, nebūtinai patiks ir jums.
 
Uoslė glaudžiai susijusi su psichika, emocijomis, prisiminimais ir net savisauga. Juk pirminis uoslės tikslas – saugoti nuo netinkamo maisto, gėrimų ir t.t. Evoliucionuojant žmogaus sąmoningumui, kvapas įgavo naujų funkcijų, o kvepalų pramonė nuolat sėkmingai vystosi ir džiugina mūsų uosles vis naujais aromatais.

Kaip išsirinkti sau kvepalus?

Pirma pažintis su aromatais turėtų būti gyva. Kuomet išsirinksite labiausiai patinkančius kvepalus, galėsite lengvai įsigyti internetu ir net pigiau. Tad nuo ko pradėti?
 
Rekomenduojame susipažinimą pradėti nuo žinomų firmų populiariausių kvepalų. Juk jie ne veltui tapo žinomi ir paklausūs.
 
Paklausiausi moteriškų ir vyriškų kvepalų gamintojai:
- Hugo Boss
- Versace
- Chanel
- Calvin Klein
- Lacoste
- Dolce Gabana
- Gucci
 
Žinoma, tai tik maža dalis garsių prekinių ženklų, o dar yra daugybė mažiau žinomų. Todėl leiskitės į kvapų pažinimo kelionę, nusiteikę ne tik patirti naujų įspūdžių, bet ir pažinti save.
 
Pasikliaukite nuojauta ir konsultantų arba išmanančių draugų rekomendacijomis. Kvapas jokiu būdu negali erzinti, todėl neapgaudinėkite savęs, kad priprasite. Pasikvėpinę, netrukus turėtumėte beveik nejausti aromato, jei kvapas bus intensyvus ir jums nelabai tinkantis, po kurio laiko pradės erzinti ir blaškyti dėmesį.
 
Renkantis kvepalus, verta atsižvelgti ir į vyro ar žmonos nuomonę. Jeigu mylimą žmogų kvapas labai erzins, verčiau nepirkite arba naudokite tik eidami atskirai. Ieškokite kompromisų, nes kvapas yra nuolatinis palydovas, kuris veikia emocijas ir nuotaiką, todėl jo paskirtis vilioti, o ne atstumti ar net kurstyti nepasitenkinimą.

Ką reikia žinoti renkantis kvepalus?

Kvepalai skirstomi pagal:
 
- gamintoją;
- koncentraciją;
- kvapų šeimą;
- lytį ir amžių (moterims, vyrams, vaikams).
 
Internetinėje parduotuvėje Senukai.lt rasite atitinkamus filtrus, palengvinančius ir susiaurinančius paiešką.

Koncentracija

Kuo didesnė kvapiųjų medžiagų koncentracija tirpale, tuo ilgiau išsilaiko kvapas. Pagrindinės sudedamosios dalys – tai eteriniai ir kvapieji aliejai bei aromatiniai junginiai. Todėl kvepalai klasifikuojami pagal šių kvapiųjų medžiagų kiekį tirpale.
 
Kvapusis vanduo (Eau de Pafum/EDP). Jo sudėtyje yra apie 10-20 proc. aromatinių junginių. Ši koncentracija kvapui padeda išsilaikyti apie 6 valandas. Tad pasipurškę prieš darbą, keliaudami namo beveik nebejausite kvapo. Kvapusis vanduo – vienas populiariausių pasirinkimų dėl gero kainos ir kokybės santykio.
 
Kvepalai (Pure Parfum/PP arba Parfume Extract) sudaryti iš 15-40 proc., kvapiųjų medžiagų koncentracijos. Jų kvapas išsilaiko net 15 valandų. Šie intensyvūs kvepalai pilstomi į buteliukus be purkštuko, kad galėtumėte panaudoti tik vos porą lašelių, antraip, nuo stipraus kvapo galima blogai pasijusti.
 
Kvepalai (Esprit de Parfum/EDSP) sudaryti iš 15-30 proc., aromatinių medžiagų koncentracijos ir pamalonina uoslę apie 10 val. Dėl intensyvaus kvapo taip pat parduodami be purkštuko.
 
Tualetinis vanduo (Eau de Toilete/ EDT) kur kas švelnesnio aromato. Jo sudėtyje apie 5-15 proc. kvapiųjų medžiagų koncentracijos. Šie kvepalai išsilaiko apie 4 valandas, todėl yra pigesni ir pilstomi į didesnio tūrio buteliukus su purkštukais.
 
Odekolonas (Eu de Cologne/EDC) – tai dažnai vyrų naudojami 3-8 proc., kvepalai po skutimosi. Odekoloną mėgsta naudoti vyresni žmonės, nes tai XX a. mada. Dabar šiuos kvepalus pakeičia įvairūs losjonai ir balzamai, o kvepalai naudojami stipresnės koncentracijos. Odekolono aromatas išlieka apie 2 valandas.
 
Bet kurią iš šių koncentracijų gali rinktis tiek vyrai, tiek moterys. Vaikams rekomenduojamas tualetinis vanduo (EDT), odekolonas (EDC) ir kvapusis vanduo (EDP), tačiau geriau rinktis iš vaikams skirtų kvepaliukų. Intensyvus kvapas mažiesiems nerekomenduojamas. Todėl verčiau saugokite savo kvepalus nuo smalsučių ne tik dėl vertės, bet dėl vaikų sveikatos saugumo.

Kvapų šeima

Yra pagrindinės 4 kvapų šeimos:
 
- gėlių;
- rytietiška;
- medienos;
- gaivių.
 
Šios šeimos skirstomis į dar keturiolika šeimų:
 
- citrusinių (apelsinų, citrinų, bergamočių ir kiti citrusiniai aromatai);
- andens (primenantys jūrą);
- žalių (įvairių augalų, tokių kaip žolės, įvairių lapų ir pan.);
- vaisių (išskyrus citrusus. Į šią šeimą patenka ir uogų kvapai);
- gėlių (intensyvesnio kvapo gėlės, tokios kaip rožės, jazminai ir t.t.);
- švelnių gėlių (subtilesni kvapai);
- gėlių rytietiško (saldumo ir aštrumo deriniai);
- švelnaus rytietiško (neintensyvaus aromato smilkalai, gintaras ar pan.);
- rytietiško (sodrūs, ilgai išliekantys kvapai, tokie kaip smilkalai, vanilė, muskusas, dervos ir kt.);
- medienos rytietiško (ąžuolas, saldymedis ir t.t.);
- medienos (kedras, pušis, vetiveris ir kiti gan sodrūs kvapai);
- samanų-medienos (Chypre) (ąžuolų, samanų, citrusų ir gintaro deriniai, itin charizmatiški ir nenuspėjami);
- sausos medienos (kartais jaučiamas dūmų kvapas, rekomenduojama labiau vyrams);
- aromatinių (Fougère) (levandos ir kitos aromatinės žolelės).
 
Kaip matote, kvapų natų daug ir jos derinamos tarpusavyje bei išgaunami unikalūs kvepalai.
 
Kokia proga galima dovanoti kvepalus ir kaip išrinkti?
Dovanoti kvepalus galima įvairiomis progomis (gimtadienis, vardadienis, bendro gyvenimo metinės ir t.t.) ir be progų, tiesiog norint padaryti staigmeną.
 
Geriausia pirkti žinant, kokius kvepalus žmogus mėgsta ar bent jau rinktis iš jo ar jos mylimiausių kvapų derinių.
 
Nepirkite tokių kvepalų, kurie patinka jums, bet nepatinka antrai pusei, antraip padarysite nemalonią staigmeną. Rūbą ar papuošalą dar galima nešioti net jei ne itin patinka, o kvapas veikia emocijas.
 
Jei norite kažko daugiau nei vienas kvapo buteliukas, rekomenduojame rinktis kvepalų rinkinius. Jie įpakuoti dekoratyviose dėžutėse ir rinkinio kaina patrauklesnė, nei perkant po vieną priemonę.
 
Kvepalai - svarbi įvaizdžio dalis
Tai viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl einant į svarbius susitikimus verta kvepintis brangesniais, originaliais kvepalais. Taip sukursite solidų įvaizdį.
 
Kvepalai akcentuoja žmogaus temperamentą ir charakterį bei sustiprina aprangos įvaizdį. Todėl didžiulė pasiūla suteikia neribotą laisvę ieškoti originalaus, labiausiai jus reprezentuojančio kvapo.
 
Dažnai užduodami klausimai (D.U.K.)
 
Kokie kvepalai yra populiariausi?
Lietuvos rinkoje populiariausi šie gamintojai: Chanel, Versace, Hugo Boss, Lacoste, Calvin Klein, Gucci, Elizabeth Arden, Hermes, Mexx, Thierry Mugler, Dolce Gabbana, Burberry.
 
Kurių kvepalų kvapas išlieka ilgiausiai?
Tų, kurių kvapiųjų medžiagų koncentracija didžiausia, tai:
 
- kvepalai (Pure Parfum/PP arba Parfume Extract) 15-40 proc., 15 val.;
- kvepalai (Esprit de Parfum/EDSP) sudaryti iš 15-30 proc., 10 val.
 
Kaip pasirinkti kvepalus?
Pagrindinis vertintojas yra jūsų uoslė ir emocinė reakcija. Jeigu kvepalai jus sužavi iš pirmo karto ir pasipurškus po valandos ar kelių jūsų neerzina ar netgi nejaučiate kvapo, tuomet tai jūsų kvepalai.
 
Ar kvepalus reikia purkšti ant rūbų?
Galima, bet geriau iš vidaus ir nerekomenduojama purkšti ant lengvai susitepančių audinių, tokių kaip šilkas.
 
Iš kur geriausia įsigyti kvepalus?
Jei pirksite savo mėgiamus kvepalus, tuomet internetu, nes kaina dažnai būna mažesnė ir taikomos akcijos. Įsigykite tik patikimose parduotuvėse, kur kvepalai bus tikrai originalūs ir ne testeriai.