„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra: kodėl ir kokius rinktis?

Nuotrauka: Kaitlyn Baker iš Unsplash.com
 
Kai renkatės kompiuterius, vienas iš kylančių klausimų lyginant skirtingus modelius yra ar geriau nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra, ar tai tiesiog bereikalinga ir nenaudinga funkcija, kuri neturėtų daryti įtakos sprendimui?
 
Šiame straipsnyje surinkome argumentus už ir prieš, bei keletą nešiojamų kompiuterių modelių, kurie turi šią funkciją. Skaitykite toliau, ir sužinokite, ar jums reikalinga šviečianti nešiojamojo kompiuterio klaviatūra ar ne.
 
Šviečianti klaviatūra
 
Kai kalbame apie tokio tipo klaviatūras, kalba eina ne apie šviečiančius mygtukus, tačiau apie apšvietimą, kurio dėka matomi mygtukų kontūrai, taip pat matomi raidžių ir simbolių kontūrai. Tokio tipo klaviatūros tampa vis populiaresnės ir neretas modelis jau turi šią funkciją.
 
Nors, žinoma, klaviatūros apšvietimas nėra pagrindinis kriterijus renkantis nešiojamąjį kompiuterį, ir pirmiausia klaviatūra turi būti patogi, lengvai naudojama, ir tik vėliau galime ieškoti tokios papildomos funkcijos, kaip apšvietimas, tačiau jei tektų rinktis tarp dviejų modelių, ir nors jie abu jums vienodai patinka, bet tik vienas iš jų turi šviečiančią klaviatūrą, verta rinktis būtent jį.
 
Kada šviečianti klaviatūra tampa nepamainoma?
 
Kodėl gi taip primygtinai rekomenduojame šviečiančią nešiojamo kompiuterio klaviatūrą? Nes ji neretai yra tiesiog nepamainoma. Netikite?
Štai keletas pavyzdžių:
 
Mėgstantiems žaisti kompiuterinius žaidimus tamsoje (juk nenorite žaidimo įkarštyje ieškoti tinkamo mygtuko, ar nuspausti ne tą, tai gali sugadinti visą žaidimo eigą);
 
Besimokantiems (ypač studentams). Bibliotekos bei bendrabučio kambariai neretai nebūna aprūpinti geru apšvietimu. Šiltesniu metų laiku, kai dienos ilgesnės, tai nekelia tiek daug problemų, tačiau atvėsus orams ir dienoms pradėjus trumpėti, neapšviesta klaviatūra gali tapti tikra problema.
 
Įsivaizduokite, streso kupinas atsiskaitymų, vadinamosios sesijos laikotarpis, kai vakarais studentai mokosi labai intensyviai, ir neretai tie vakarai virsta mokymusi visą naktį, ir šį procesą lydi klaviatūra, kurios nesimato tamsoje ar prietemoje.
 
Darbas. Programuotojai ir kiti kompiuteriu dirbantys asmenys, ypač dirbantys nuotoliniu būdu kitų šalių laiko zonose, kai darbas neretai vyksta vėlai vakare, dažnai mėgsta nešvaistyti elektros energijos ir dirbti tamsoje. Nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra yra turbūt vienintelis tinkamas pasirinkimas tiems, kurie dirba tokiu būdu
 
Besidalinantiems kambariu. Kai kitas asmuo miega, tie, kurių nešiojamieji kompiuteriai - su šviečiančia klaviatūra, gali leisti jiems ramiau miegoti, ir netrikdyti aplinkinių miego su bereikalinga šviesa.
 
Kita. Net ir paprasčiausiai naudojantiems kompiuterį tik pramogoms - juk neretai prie jo sėdime iki paryčių, skaitydami naujienas ar bendraudami su draugais. Norisi,kad tai daryti būtu kuo patogiau, ir nereiktų laikyti įjungtos šviesos. Puikus sprendimas - nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra.
 
Kokį rinktis?
 
Nuotrauka:  Md Mahdi iš Unsplash.com
 
Sutinkate, kad šviečianti klaviatūra - puikus pasirinkimas? Belieka išsirinkti sau tinkantį kompiuterį, kuriame būtų įdiegta ši funkcija.
 
MacBook Air 2017
 
Šis nešiojamas kompiuteris ne viename puslapyje įvardinamas kaip kompiuteris turintis geriausią klaviatūrą. Nors ši MacBook’o versija yra kiek senesnė, kompiuteris - itin lengvas ir plonas, jį patogu transportuoti ir lengva sutalpinti bet kokiame krepšyje. Jo baterija taip pat išsiskiria ilga veikimo trukme. 
 
Jo klaviatūros apšvietimo ryškumą  galima reguliuoti naudojant FN mygtukus, taip pat yra automatinis ryškumo partinkimas, prisitaikantis prie aplinkos apšvietimo, ir galima pasirinkti, kad klaviatūros apšvietimas ilgiau nenaudojus klaviatūros automatiškai išsijungtų pats. Šviesos sensoriai įtaisyti prie garsiakalbių.
 
ASUS ZenBook 13
 
Puiki Windows alternatyva anksčiau minėtąjam MacBook Air. Viena geriausių klaviatūrų iš šiuo metu parduodamų nešiojamų kompiuterių, itin aukšta kokybė, kompiuteris plonas ir lengvas, o pati klaviatūra valdoma su šviesos jutikliais, kurie įmontuoti į nešiojamą kompiuterį (juos galima išjungti). Galima klaviatūros apšvietimą nusistatyti ir patiems. Idealiai tinka norintiems lengvai transportuojamo, patogaus nešiojamo kompiuterio mokslams ar darbui.
 
Taigi jei jums reikalingas naujas nešiojamas kompiuteris su šviečiančia klaviatūra, galite rinktis iš šių. Taip pat verti paminėjimo kiti modeliai:
 
● ASUS Chromebook Flip C434; 
● Lenovo Yoga 2-in-1 Ultrabook;
● HP ENVY x360;
● Dell XPS 13 9360;
● 2020 Lenovo ThinkPad E15;
● ASUS ViVoBook 15;
● ASUS ROG Strix G;
● Acer Aspire 5 Slim Laptop.
 
Visi šie modeliai - su puikiomis klaviatūromis, kurios ne tik apšviestos, bet ir funkcionalios ir tiks visokio tipo vartotojams - tiek retai daugiau rašantiems, tiek nuolatos barbenantiems ilgus tekstus savo kompiuterio klaviatūrose.
 
Grįžkime į straipsnio pradžią, kurioje sprendėme klausimą, ar visgi verta įsigyti nešiojamą kompiuterį su šviečiančia klaviatūra.
 
Jei atkreipėte dėmesį, sąraše esantys modeliai - kokybiški, verti dėmesio ir be šviečiančios klaviatūros funkcijos. Šviečianti klaviatūra tiesiog parodo gamintojo dėmesį skiriamą detalėms, kurios iš pirmo žvilgsnio gal ir atrodo ne itin reikšmingos, tačiau būtent jos ir sudaro visumą, kuri reiškia patogų, komfortišką darbą nešiojamu kompiuteriu, ir būtent šių detalių dėka kompiuteris tampa malonus naudoti. Todėl šis klaviatūros tipas gali būti puikiu indikatoriumi, kad gamintojui rūpėjo jūsų patogumas.
 
Be to, juk nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra atrodo puikiai ir dizaino prasme. Juk ši detalė tikrai pagerina bendrą kompiuterio išvaizdą!
 
Domina nešiojami kompiuteriai su šviečiančia klaviatūra? Apsilankykite Senukai.lt internetinėje parduotuvėje ir rasite tinkamiausią!
Nešiojamas kompiuteris Asus Tuf gaming FX505DT

Nešiojamas kompiuteris Asus Tuf gaming FX505DT

849,00 / vnt.
Nemokamas lizingas
TOP prekė
Nešiojamas kompiuteris Dell 15 3593 I5 Sidabrinė W10

Nešiojamas kompiuteris Dell 15 3593 I5 Sidabrinė W10

759,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nemokamas lizingas
Nešiojamas kompiuteris Asus Tuf gaming FX505DT

Nešiojamas kompiuteris Asus Tuf gaming FX505DT

849,00 / vnt.
Nemokamas lizingas
TOP prekė