„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Virtuvės baldai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Vakuumatorius – atsiliepimai bei patarimai renkantis Foto: Senukai.lt   Daugelis žmonių namuose laiko ne tik tą maistą, kurį ruošiasi suvartoti per artimiausias kelias dienas. Dažniausiai šaldikliai puikiai tinka mėsos saugojimui, šaldytuvas daržovėms, uogoms, grybams ir kitoms gėrybėms. Šaldiklyje mai...
Idėjos virtuvei naujame būste Foto: Pexels.com   Persikraustote, o gal jau atsikraustėte į naują būstą ir dabar planuojatės kambarių interjerą? Virtuvė yra viena svarbiausių erdvių namuose, kadangi išvaizda nėra tokia svarbi – labiausiai atsižvelgti reikia į praktiškumą.    Mai...
Klasikinis miegamojo interjeras. Idėjos bei patarimai. Foto: Pexels.com   Klasikinį interjero dizainą lengviausia apibūdinti kaip elegantišką, rafinuotą, kupiną simetriškų formų ir prabangaus paprastumo. Nepaisant itin kategoriškų klasicizmo taisyklių, šis stilius dominavo Europoje daugiau nei du amžius nu...
Mažo kambario interjero idėjos Foto: Pixabay.com   Tiek butuose, tiek namuose gyventojai neretai susiduria su viena problema – kambarys, arba kambariai, yra per maži. Kad ir kur gyventumėte, visada norisi gyventi jums patinkančioje aplinkoje, bet kaip tai padaryti, kai kambarys yr...
Kaip išsirinkti tinkamus virtuvės baldus? 

Jei praleidžiate nemažai laiko virtuvėje, tikriausiai žinote, kad kokybiškai ir apgalvotai įrengta virtuvė, tai vienas svarbiausių dalykų gaminant. Natūralu, kad nemažą laisvalaikio dalį praleidžiame virtuvėje, ruošiame maistą, susitinkame su šeima ar net priimame svečius. Tad virtuvės erdvė turi būti įrengta taip, kad maisto ruošimas nekeltų susierzinimo, dėl netinkamoje vietoje padėtų prieskonių ir erdvės trūkumo. Priešingai, laiko leidimas virtuvėje turėtų kelti atsipalaidavimą ir malonumą, na o tiems, kuriems maisto ruoša ne prie širdies, bent jau užtikrintumo jausmą. Pateikiame keletą patarimų, kuriais vadovaujantis galėsite lengviau apsispręsti, kokie virtuvės baldai labiausiai atitinka Jūsų poreikius. 

Pagrindinė funkcija 

Daugelis pasakytų, kad virtuvė jų namuose atlieka net kelias funkcijas. Tai maisto gaminimo ir valgymo vieta, joje surandame patogų kampelį padirbėti bei pabendrauti su šeimos nariais. Tačiau pagrindinė šios erdvės funkcija išlieka nepasikeitusi – maisto ruoša. 

Tad planuojant naujosios virtuvės interjerą, turėtumėte galvoti apie maisto gaminimą bei patogumą.  

  • Erdvė. Pagalvokite, kad ruošdami maistą tikrai labai daug judame,  tad svarbu, virtuvėje kiek įmanoma sudaryti didesnį erdvės įspūdį bei vengti aštrių kampų. Viena didžiausių klaidų – nusipirkti ne tinkamo dydžio baldus. Tad prieš keliaudami į parduotuvę, kruopščiai viską išmatuokite.  

  • Medžiagos. Tikriausiai sakyti nė nereikia, kad virtuvės komplektai turi būti atsparūs oro temperatūrų kaitai, garams ir kitiems veiksniams, kitu atveju netrukus vėl teks ieškoti naujų baldų. Dažniausiai naudojamos medžiagos virtuvėje: mediena, granitas bei nerūdijantis plienas. 

  • Funkcionalumas. Šiandien siūloma labai didelė baldų įvairovė, kuri skiriasi stiliumi, medžiagomis bei funkcionalumu. Tiesa ta, kad baldų gamintojai mums gali pasiūlyti baldus su vienu ar keliais inovatyviais sprendimais. Kokias funkcijas atliekančių baldų Jums reikia, apsispręsti padės Jūsų ir Jūsų šeimos įpročiai. 

Stilius ir spalvos 

Galvodami apie virtuvės dizainą ir vyraujančias spalvas, nepamirškite dviejų dalykų: tai harmonijos ir Jūsų namuose vyraujančio stiliaus. Rinkitės tokias spalvas, medžiagą ir stilių, kurie derėtų su jau esančiu Jūsų namuose. Tiesa, nebijokite eksperimentuoti ir derinti net kelių stilių. Populiariausi stiliai šie: 

  • Klasikinio stiliaus virtuvė; 

  • Kaimiško stiliaus virtuvė; 

  • Moderniojo stiliaus virtuvė; 

  • Technologinio stiliaus virtuvė.