„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Lauko šviestuvai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklės Energetikos ministro įsakymas „Dėl apšvietimo elektros įrenginių įrengimo taisyklių patvirtinimo“ numato, kad šalyje gali būti naudojamos šviesos diodų (LED), liuminescencinės, kaitinamosios ir aukšto dujų slėgio dujų lempos, įskaitant natrio, metalo halog...
Kaip pasirinkti lauko apšvietimą? Įvairiapusiškas lauko apšvietimas padeda išryškinti sodo grožį ir sukuria saugumo jausmą. Dalijamės patarimais, į ką verta atkreipti dėmesį perkant lauko apšvietimui skirtus šviestuvus.Pasirinkdami sodo šviestuvus remkitės funkcionalumu – apgalvokite, kuri...
Sodo apšvietimo idėjos, papuošiančios jūsų aplinką Norėtumėte kur kas daugiau laiko leisti lauke, tačiau manote, kad jūsų sodui ar kiemui trūksta jaukumo? Turime jums sprendimą – tinkamas apšvietimas gali kardinaliai pakeisti jus supančią aplinką, ją papuošti ir paversti jaukia lauko oaze. Į kokias apšviet...
Išmanusis apšvietimas: viskas, ką turite žinoti Naujausios technologijos ir inovacijos vis sparčiau skinasi kelią į kiekvienus namus. Neatsiejamu šiuolaikinių namų akcentu yra išmanusis apšvietimas, padedantis ne tik taupyti elektros energiją, tačiau ir suteikiantis platesnes šviesos valdymo galimyb...
Lauko šviestuvai – jūsų saugumui ir moderniam eksterjerui
Lauko šviestuvai tarnauja matomumo didinimui ir dizaino formavimui. Kartais žmonės nesusimąsto, kad lauko šviestuvai gali tapti išskirtiniu eksterjero akcentu. Rekomenduojame ne tik žvalgytis taupių LED ar saulės energija pakraunamų šviestuvų, bet ir apgalvoti, kaip kūrybiškai išnaudoti jų funkcijas.
 
Fasado ir namo apšvietimas. Ką reikėtų žinoti?
Fasado apšvietimas šiais laikais tinka ne tik reprezentaciniams objektams, bet ir nuosaviems namams. Viso namo apšvietimas pastaruoju metu populiarėja, ir ne tik per kalėdinį laikotarpį.
Tad ką reikėtų žinoti apie lauko šviestuvus, naudojamus fasado ir namo apšvietimui?
  • Fasado apšvietimas dažniausiai formuojamas LED šviestuvų pagalba.
  • Patogiausia naudoti pakreipiamus šviestuvus, kad lengvai sufokusuotumėte spindulius norima linkme.
  • Šviestuvai gali būti tvirtinami prie sienos arba stogo pakalimo. O galbūt sugalvosite dar originaliau?
Vienas iš įspūdingiausių variantų – namo apšvietimas sklindantis nuo stogo pakalimo. Šviestuvus galite montuoti kas metrą, 70 ar 50 cm. Kuo tankiau sudėliosite, tuo intensyvesnis bus namo apšvietimas iš lauko.
 
Inovatyvus sodo ir kiemo apšvietimas
Senukai.lt galite rasti įvairių lauko šviestuvų, kurie ne tik padės jums saugiai vaikščioti po kiemą, bet ir taps tikra puošmena.
Praktiškas sprendimas:
  • pastatomi sodo šviestuvai,
  • saulės energija pakraunami šviestuvai.
Galite rinktis romantiškus šviestuvus ar modernius, minimalistinius – atsižvelgdami į savo sodo landšafto koncepciją. Saulės energija pakraunamus šviestuvus lengvai susmaigstysite norimose vietose, o pastatomus reikės tvirtinti ir atvesti iki jų elektros laidus. Sodo šviestuvai neturėtų tapti pagrindiniu išlaidų šaltiniu, todėl atsižvelkite į lempučių galingumą.
 
Kiemo apšvietimas gali būti dekoratyvus arba paprastas. Jeigu jums pakanka tik elementarios šviesos, kad saugiai patektumėte į namus ar, pavyzdžiui, į ūkinį pastatą, tuomet pakaks šviestuvo su judesio davikliu.
 
Jei norite, kad kiemo apšvietimas derėtų prie vientisos eksterjero ir landšafto idėjos, tuomet rinkitės jums patinkantį šviestuvo dizainą, kuris darniai įsilietų į visumą.
 
Terasos apšvietimas maloniam laisvalaikiui
Terasos apšvietimas – laisvė jūsų fantazijai. Atsižvelgiant į išplanavimą, šviestuvus galima montuoti:
  • ant terasos lubų ar kitų viršutinių konstrukcijų;
  • į laiptų ar terasos pagrindo kraštus;
  • ant sienų ir laikančių stulpų (konstrukcijų).
Terasos apšvietimas gali būti formuojamas ir greta jos. Prie terasos aikštelės kraštų galite sumontuoti pastatomus arba į žemę susmeigiamus ir saulės energija pakraunamus šviestuvus.
 
LED lauko šviestuvai – modernu ir praktiška
LED lauko šviestuvai, dėl energijos taupymo savybių yra vieni populiariausių rinkoje. LED lemputės energijos suvartoja kelis kartus mažiau nei kaitrinės, be to, daug ilgiau tarnauja.
 
Senukai.lt asortimente rasite įvairių lauko šviestuvų: pastatomų, montuojamų prie sienos ar lubų, įleidžiamų ir pan. Jeigu sudėtinga išsirinkti – klauskite konsultanto. 
 
Kaip išsirinkti lauko šviestuvus?
Šiuolaikiniai LED lauko šviestuvai tinkami naudoti ištisus metus. Kadangi LED lauko šviestuvai būna labai įvairūs, galėsite juos pritaikyti visur, kur tik norėsite. Tamsiais žiemos vakarais LED lauko apšvietimas suteiks daugiau šviesos, kurios ypatingai trūksta šaltuoju metų laiku.
 
Pakabinami lauko šviestuvai
Šiuos šviestuvus pakabinti galima visur, kur tik jums patinka. Jaukiai pavėsinėje spindintis pakabinamas šviestuvas suteiks vakarams papildomos romantikos.
 
Sieniniai lauko šviestuvai
Juos galima pakabinti bet kur ir jums patinkančia tvarka. Šių šviestuvų dėka net ir ilgos žiemos naktys taps ne tokios tamsios.
 
Įleidžiami lauko šviestuvai
Įleidžiami lauko šviestuvai būna nedideli, juos lengva įkomponuoti praktiškai bet kur: išdėlioti aplink gėlynus, lauko baseinus, išilgai takelių. Šie lauko šviestuvai gali būti įmontuojami, įsmeigiami arba grindiniai.
 
Pastatomi lauko šviestuvai
Šie lauko žibintai puikiai įsikomponuos jūsų kieme ir lyg ištikimi sargybiniai gins nuo tamsos tas vietas, kurias jiems patikėsite. Pastatomus šviestuvus galite rinktis aukštesnius ar žemesnius, modernaus ar klasikinio stiliaus. 
 
Prožektoriai - kai reikia stipresnio apšvietimo
Pakabinami arba pastatomi LED prožektoriai  - puiki išeitis ten, kur reikia ryškesnio apšvietimo. Nešiojami LED prožektoriai patogūs tuo, kad galima lengvai keisti jų vietą. 
 
Į šių lauko žibintų kategoriją patenka ir lauko šviestuvai su judesio davikliu. Jie patogūs, kadangi įsijungia ir išsijungia tada, kada reikia, tuščiai neeikvodami energijos. Nuosavose teritorijose lauko šviestuvai su judesio davikliu gali tarnauti ir kaip savotiška „signalizacija“, pranešanti apie tai, kad kažkas atėjo.
 
Saulės energija pakraunami šviestuvai – ekonomiškas sprendimas
Saulės energija įkraunami šviestuvai yra modernus ir aplinką tausojantis pasirinkimas. Jie patogūs tuo, kad jums nereikės sukti galvos, kaip išvedžioti laidus. Lauko šviestuvai su saulės baterijomis į jūsų kiemą atkeliaus jau pasiruošę šviesti vos tik dienos šviesa ims merktis. 
 
Lauko šviestuvai su saulės baterijomis dažniausiai gali būti labai greitai ir paprastai perkeliami į kitą vietą, jei tai reikalinga. Dienos metu jie krauna savo baterijas, o pradėjus temti, įsijungia patys - taigi, jūsų kiemas  niekada nebus tamsus. Saulės energija įkraunami šviestuvai gali būti ir su judesio davikliais.