„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Grindų apdailos medžiagos

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Skandinaviškas minimalizmas. Kaip jį pasiekti? Įsivaizduokite šviesią, erdvią ir funkcionalią erdvę. Tai ir yra skandinaviškas stilius. Atsiradusi 1950-aisiai metais Danijoje, Švedijoje, Suomijoje ir Švedijoje, XX amžiaus pabaigoje Šiaurės šalių estetika atkeliavo ir pas mus. Šaltuose kraštuose, kur yr...
Kaip balkoną paversti jaukia oaze? Kartais taip norisi pradėti rytą žiūrint į kylančią saulę, ar po darbų jaukiai įsitaisyti patogiame terasos krėsle su gera knyga rankoje. Net ir gyvenant bute šią svajonę galite lengvai pasiekti – tinkamai įrengtas balkonas puikiausiai atstos bet kurią lau...
Ką naudinga žinoti įsirenginėjant terasą? Nors už lango vis dar žiema, tačiau kalendoriuje persivertus kovo mėnesiui, neišvengiamai ateis ir tikrasis pavasaris. O kartu su juo ir didelis noras praleisti kuo daugiau laiko lauke bei mėgautis vis šiltėjančiais orais. Kur geriau tai daryti, nei nuosav...
Grindų danga: Pagrindo paruošimas ir drėgmės matavimas Prieš pradedant grindų dangos įrengimo darbus, būtina tinkamai įvertinti ir paruošti pagrindą. Pagrindas paruošiamas keliais itin svarbiais veiksmais, kuriuos būtina atlikti prieš tęsiant dangos įrengimo darbus.Žingsnis po žingsnio1 veiksmas. Drėgmės matav...
Linoleumas: kodėl verta rinktis būtent tokią grindų dangą?

Ne paslaptis, jog linoleumas daugumai žmonių asocijuojasi su senoviškumu. Prieš akis iškyla močiutės virtuvė, kurios grindys išklotos medienos imitacijos linoleumu. Tačiau iš tiesų, ši grindų danga gali puikiai derėti šiuolaikiškame interjere. Kodėl verta rinktis linoleumą? Į šį aktualų klausimą atsakysime straipsnyje.


Linoleumo privalumai
  • Linoleumas yra natūralus ir ekologiškas. Iš pirmo žvilgsnio linoleumas atrodo panašus į vinilinę grindų danga, bet iš tikrųjų tai yra labai skirtingos medžiagos. Vinilas yra pagamintas iš sintetinių plastikų, o linoleumas gaminamas iš sutvirtinto linų sėmenų aliejaus, išgaunamo iš linų.
  • Jis yra pigus, palyginus su kietmedžio grindimis, aukštos klasės plytelėmis ir natūraliu akmeniu.
  • Linoleumas tarnaus ilgiau nei vinilo grindys, su kuriomis jis dažniausiai lyginamas. Tinkamai prižiūrimas linoleumas tarnaus iki 40 metų – dvigubai ilgiau negu vinilo grindys. Taip yra dėl to, kad linoleumas yra dažytas. 
  • Ši grindų danga – patvari. Ant jos mažai matosi įvairūs įbrėžimai, įtrūkimai.
  • Linoleumą lengva prižiūrėti. Tereikia grindis reguliariai šluoti bei plauti.
  • Linoleumas yra itin įvairialypė grindų danga. Rasite įvairių spalvų, stilių, raštų linoleumų. Tad jį pritaikysite prie bet kokio interjero. 
  • Linoleumą lengva kloti. Tai greita ir nereikalauja specialių įgūdžių.
  • Linoleumas yra lanksti grindų medžiaga, o tai reiškia, kad jis yra palyginti minkštas po kojomis. Dėl to tai puikus pasirinkimas tokioms patalpoms kaip virtuvė, kur daug laiko praleidžiate ant kojų.
  • Linoleumas yra biologiškai skaidomas, nepritraukia alergenų, todėl puikiai tiks žmonėms, kurie rūpinasi savo namų oro kokybe.
  • Jis yra labai atsparus vandeniui bei drėgmei, todėl tinka net vonios kambariui.

Taigi, kaip matote, linoleumas tikrai nėra šiuolaikinių namų interjerui netinkanti grindų danga. Jis estetiškai atrodo ir turi daug naudingų savybių.


Kur tinka guminis linoleumas?
Guminis linoleumas atsparus drėgmei bei vandeniui, elastingas, todėl tinka patalpose, kur didelis drėgmės lygis (rūsiuose, garažuose, pramoninėse patalpose). Jis yra dviejų sluoksnių. Apatinis sluoksnis pagamintas iš panaudotos gumos, sumaišytos su bitumu. Kitas sluoksnis pagamintas iš užpildo, pigmento ir sintetinės gumos mišinio.


Linoleumas – praktiškumas bei estetika
Jeigu norite nebrangios, tačiau ilgaamžės, atsparios drėgmei, patvarios grindų dangos, rinkitės linoleumą. Jo rasite įvairių spalvų, raštų, tad sau tinkantį ras net patys išrankiausi pirkėjai. Dar vienas didelis privalumas – linoleumą lengvai ir greitai paklosite.