„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Valtys, irklentės ir priedai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Pramogaujame lauke. Kaip išsirinkti ir prižiūrėti batutą? Jau prieš 88 metus šešiolikmečiui Georg'ui Nissen'ui kilo geniali idėja. Mokyklos gimnastikos ir nardymo komandų narys, sumanė savo namuose ant metalinių rėmų ištempti medžiagos gabalą. Georg'as šį išradimą nusprendė išbandyti šokdamas nuo garažo stogo. Po...
Vasarą išbandyk valtis ir irklentes! Vasara tiesiog neatsiejama nuo maudynių bei pasiplaukiojimų vandens telkiniuose. Jei jau seniai svajojote išbandyti ką nors naujo – pavyzdžiui pasiplaukiojimą irklentėmis, rytinę žvejybą iš nedidelės valtelės arba trumpą kelionę su vaikais pažindinantis su...
SUP: viskas, ką reikia žinoti apie šį sportą Kas yra SUP? Kilęs iš Havajų, SUP (angl. stand up paddle boarding) yra sutrumpinimas, reiškiantis „irklavimą stovint“, ir ji ne be priežasties yra viena iš sparčiausiai augančių vandens sporto šakų. Irklavimo stovint privalumai  Irklavimo stovint nauda ...
Kaip išsirinkti tinkamą valtį? 

Valtys, irklentės – tai idealus sprendimas žūklei, poilsiui gamtoje bei sportui. Jeigu svarstote apie šių vandens transporto priemonių įsigijimą, tuomet būtina pagalvoti apie kelis svarbius aspektus. Svarbu, kad Jūsų išsirinkta valtis būtų patogi, praktiška bei atitiktų Jūsų lūkesčius.   

Tipai 

Valties paieškas pradėkite nuo apsisprendimo, kokio tipo valties ieškote. Šiandien galite rinktis iš dviejų tipų: irklinės ir motorinės. 

Laikoma viena populiariausių – irklinė pripučiama valtis, kuri turi tikrai daug privalumų. Pagrindiniai pliusai, tai sąlyginai žema kaina ir kompaktiškumas. Jeigu galvojate apie motorinę ir dar su pripučiamu dugnu, tuomet reikėtų šiam pirkiniui skirti didesnį biudžetą.  

Mėgstantiems įveikti didesnius atstumus, patariama rinktis motorinę kietadugnę valtį. Tačiau tokių valčių transportavimas iškelia nemažai sunkumų. 

Irklentės – tai dar vienas valčių tipas, tačiau jų pagrindinis skirtumas tas, kad jos skirtos vandens sportui, todėl yra vienvietės. 

Kriterijai 

Valčių pasirinkimas didelis, kiekviena jų skiriasi savo modeliu, spalva, forma. Tad pradėkite dėlioti svarbiausius kriterijus, kuriuos privalo turėti Jūsų išsirinkta valtis. 

  • Valties dydis. Rinkdamiesi pagalvokite, kiek norėtumėte, kad Jūsų valtis talpintų žmonių bei kokius daiktus planuojate gabenti. Jeigu valtis skirta žvejybai, turite pagalvoti apie papildomą vietą žvejybiniai įrangai. 

  • Valties paskirtis. Kaip žinia, valtis gali būti naudojama daugelyje veiklų: ji gali būti skirta žvejybai, šeimos atostogoms ar tiesiog būti, kaip papildoma jachtos priemone.  

  • Valties paviršius ir pagrindas – tai labai svarbūs kriterijai tiems, kurie užsiima, pavyzdžiui, žūklę. Tokiai veiklai patariama žvalgytis į standžius ar net sustiprintus dugnus turinčias valtis. 

  • Medžiagos iš kurios gaminamos valtys, privalo pasižymėti ilgaamžiškumu, atsparumu saulės spinduliams bei būti patvarios. Dažniausiai valtys gaminamos iš dviejų tipų medžiagos: audinio dengtu hipalonu ar polichlorvinilu. 

  • Spalva. Šįsyk kalbant apie spalvą, turima omenyje ne klausimas, kokia spalva labiausiai patinka. Būnant vandenyje, spalva svarbus pasirinkimas todėl, kad tamsias spalvas turinčios valtys, labai greitai įkaista nuo saulės. Patariama rinktis šviesesnių spalvų, pilkos ar mėlynos spalvos valtis. 

  • Priedai. Nepamirškite pagalvoti ir apie valčių ir irklenčių priedus, kurių Jums gali prireikti: irklus, vandeniui atsparius dėklus ir t.t.