„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Miegamojo baldai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Mažo buto interjero idėjos Foto: Unsplash.com   Didelė dalis žmonių gyvena mažuose butuose. Negana to, kad tokie butai yra gerokai pigesni įsigyti, jų priežiūra taip pat yra paprastesnė – mažesnės šildymo išlaidos, paprastesnis remontas ir t.t. Tačiau, kalbant apie remontą, ma...
Sodo namelio interjeras: TOP 10 idėjų Foto: Pixabay.com Šylant orams, visada norisi daugiau laiko praleisti gamtoje, gryname ore, mesti nuobodžią rutiną ir pailsėti sode. Labai dažnai miestų gyventojai poilsiui perka sodo namelius – jie nėra brangūs, aplinkui turi kelių arų sklypą, kuri...
Sodo idėjos: 10 būdų jaukumui sukurti Foto: Momenti.lv Artėjant vasarai ir šylant orams dažnas iš mūsų vis daugiau laiko praleidžiame sode. Tad kyla klausimas, kaip paversti savo sodą jaukesniu arba tiesiog atnaujinti įprastą ir gal jau kiek įkyrėjusią aplinką? Jums gali pagelbėti šios ...
Skaniausi kvepalai moterims 2021 metais Foto: freepik.com   Skaniausi 2021 m. kvepalai moterims! Kvepalai ypatingai daug pasako apie moters asmenybę, be to, tai yra paskutinis akcentas, kuris ja paverčia išskirtinę! Didžiosios šio pasaulio moterys tai puikiai suprato, pavyzdžiui, Marilyn M...

Kaip išsirinkti miegamojo baldus?

Šis kambarys itin svarbus visam namų jaukumui bei jų gyventojų gerai savijautai. Būtent čia prabėga didelė mūsų laiko dalis, čia slepiamės nuo nuovargio ir darbinių rūpesčių.
 
Kokie miegamojo baldai svarbiausi? Aišku, kad lova! Tačiau šalia jos dar reikia ir patogaus naktinio staliuko, spintos, komodos ir visų kitų šios esminės namų erdvės atributų. Juk miegamasis skirtas ne tik miegui, bet ir kitokiai atpalaiduojančiai veiklai.Todėl labai svarbu, kad šis kambarys būtų jaukus ir harmoningas. Pateiksime rekomendacijas, kaip šią harmoniją susikurti.

Miegamojo baldai 

Miegamojo baldai turėtų būti parinkti ir patogūs, ir derantys tarpusavyje, ir sukuriantys jaukią erdvę. Miegamojo erdvėje dažniausiai sutiksime:
 • lovą. Ji gali būti dvigulė arba viengulė, atsižvelgiant, kam skirta. Svarbu, kad būtų patogi ir jums patinkanti. Būtinai išsirinkite patogų kokybišką čiužinį, kuris leis gerai išsimiegoti ir padės išsaugoti sveiką stuburą. Renkantis lovą čiužinys gali būti perkamas kartu arba atskirai;
 • spintą, skirtą drabužiams. Jų būna labai įvairių, jos dažnai turi integruotus veidrodžius;
 • komodą, kurioje galima susidėti smulkesnius drabužius, ar patalynę;
 • naktinį staliuką, ant kurio labai patogu pasidėti akinius, skaitomą knygą, papuošalus, pasistatyti laikrodį ir naktinę lempelę. Šie staliukai dažnai primena mažas spinteles, turi stalčius, skirtus įvairioms smulkmenoms, kurias norite turėti šalia savo lovos. 

Miegamojo komplektai 

Juos paprastai sudaro lova, 1-2 naktiniai staliukai, spinta ir komoda. Visą miegamojo baldų komplektą pirkti labai patogu, nes baldai jame jau suderinti pagal stilius ir spalvas. Jums nebereikia sukti galvos ir ieškoti, kas ir prie ko tinka, jei neturite per daug interjero dizaino žinių. Įsigyjant viską kartu taip pat sumokėsite kiek mažesnę kainą. Tai jūsų pinigus ir laiką taupantis pasirinkimas.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis miegamojo baldus?

Visų pirma reikia žinoti, kas miegos tame miegamajame: šeimininkai, svečiai ar vaikai? Toliau aptarsime dar keletą svarbių aspektų.

Miegamojo kambario dydis

Būtinai jį išsimatuokite, prieš pirkdami baldus. Kambaryje turi likti pakankamai erdvės vaikščiojimui, prasilenkimui vieniems su kitais, patogiam stalčių ar durų atidarinėjimui. Pagalvokite, kiek miegamojo erdvės norite paskirti baldams. Vieniems užteks palikti vietos tik praėjimams, o kiti norės daugiau tuštumos. 
 
Didesniuose miegamuosiuose galima statyti masyvesnius baldus, taip pat įvairius interjero akcentus. Maženiuose reikia viską geriau apgalvoti. Gal komoda nebūtina? Juk patalynę galima laikyti specialioje į lovą integruotoje dėžėje. Erdvę taip pat taupo spinta su stumdomomis durimis.
 
Mažoje erdvėje tiks šviesios spalvos ir nemasyvūs miegamojo baldai. Tokių dairykitės tarp skandinaviško ar modernaus stiliaus pasiūlymų. Venkite perkrauti mažą miegamąjį detalėmis.
 
Tuo tarpu dideliame kambaryje net ir masyvūs, išskirtiniai miegamojo baldai atrodys gerai. Tokie paprastai būna klasikinio stiliaus, mediniai, didelių gabaritų. Jei vietos labai daug, miegamajame gali atsirasti didesnis pastatomas šviestuvas, stalas, krėslas ir t. t.

Baldų stilius

Galima išskirti tokius pagrindinius:
 • klasikinis – tiems, kurie nesivaiko tendencijų, nori pastovumo, o interjerą kuriasi ilgam. Čia sutiksite prabangias, kokybiškas medžiagas, simetriją, linijų ir formų aiškumą;
 • modernus – čia vyrauja tiesios linijos, griežtos, aiškios formos, nedaug detalių ir minimalistinė spalvų gama;
 • skandinaviškas – šie baldai itin paprastų, išgrynintų formų, neišsišokantys, tačiau elegantiški, sugebantys pritraukti dėmesį;
 • Provanso – tai country dvasios turintys baldai, sukuriantys šviesią, romantiškai elegantišką atmosferą. Būdingi šviesūs, šilti atspalviai.
Paprasčiausia, kai namuose išlaikomas vientisas stilius. Tada būsite garantuoti, kad viskas tikrai derės tarpusavyje. Tačiau atskiruose kambariuose galite kurti ir skirtingo stiliaus erdves. Svarbu, kad patys jose jaustumėtės jaukiai ir patogiai.
 
Jei nežinote, koks stilius jums patinka, pasivartykite internete rastus pavyzdžius, neskubėdami ištyrinėkite sudominusias prekes, o pasirinkite tai, kas atrodys patrauklu ir miela akiai bei priimtina piniginei.

Pagaminimo medžiaga

Miegamojo baldai gaminami iš tokių medžiagų:
 • laminuota medžio drožlių plokštė (LMDP);
 • medžio drožlių plokštė (MDP);
 • medis;
 • metalas;
 • tekstilė.
Ką pasirinkti, sprendžiate jūs. Paprastai kuo kokybiškesnė ir ilgaamžisškesnė medžiaga, tuo didesnė kaina. Tačiau ir įsigytu baldu džiaugsitės ilgiau. Pačia kokybiškiausia ir jaukiausia medžiaga laikomas medis. Tekstilė balduose naudojama minkštosioms jų dalims (lovose, sofose, krėsluose). Metalas dažniau sutinkamas modernesnio stiliaus balduose.

Spalvos

Miegamojo baldai pasižymi įvairiomis spalvomis. Populiariausios yra šios: juoda, balta, pilka, ąžuolo, smėlio. Žinoma, galima rasti ir kitokių, ryškesnių, tačiau miegamuosiuose žmonės paprastai nori ramių, natūraliai gamtai artimų atspalvių. Juk tai poilsiui skirta erdvė. Jei labai norisi ryškumo, geriau pasirūpinti išskirtinės spalvos akcentu – paveikslu, pagalvių užvalkalais, vaza ir pan. 
 
Gražu, kai spalvos yra artimos viena kitai arba kontrastingos. Pavyzdžiui juoda puikiai atrodo derinyje su balta ar kitokiu šviesiu atspalviu.

Kaina

Tai, žinoma, svarbi baldo „savybė“. Kokią sumą paskirti šiam pirkiniui, sprendžiate tik jūs. Prieš mokėdami mažesnę kainą, kad ir kokia ji patraukli atrodytų, dar pasidomėkite kitų vartotojų atsiliepimais apie konkrečius prekių ženklus. Jei matote, kad norimas variantas kiek per brangus, galite įsigyti išsimokėtinai arba palaukti akcijų ar išpardavimų. Juk baldus perkate ne mėnesiui ir net ne metams, todėl svarbu, kad jie jums patiktų ir būtų išties kokybiški. 
 
Senukai.lt elektroninėje parduotuvėje populiariausi šie prekių ženklai:  SPF+, Bodzio, Black Red White, Halmar, Home4You, Signal Meble, ASM, ML Meble, Szynaka Meble, Homede.

Miegamojo baldai internetu

Tai idealus pasirinkimas, norintiems sutaupyti laiko ir pinigų. Elektroninėse parduotuvėse miegamojo baldai paprastai kainuoja kiek pigiau, nei fizinėse. Tokius užsakymus atlikti patogu bet kur ir bet kada. Galite neskubėdami susidėti prekes į krepšelį, palyginti kainas, o kai apsispręsite beliks tik susimokėti ir baldai atkeliaus tiesiai į namus. Visai nesvarbu, ar jūs gyvenate didesniame mieste ar mažesnėje gyvenvietėje. Kurjeriai aptarnaus tokius miestus, kaip Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Panevėžys, Šiauliai, ir visus kitus Lietuvos kampelius. 
 

Dažnai užduodami klausimai (DUK)

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis miegamojo baldus?
Pagrindiniai kriterijai šie:
 • kam skirtas miegamasis (šeimininkams, svečiams ar vaikams), kiek asmenų miegos;
 • miegamojo dydis;
 • norimas baldų stilius ir spalva;
 • kaina.
Kokie populiariausi baldai miegamajame?
Miegamasis neįsivaizduojamas be lovos, spintos, komodos ir naktinio staliuko – būtent iš šių baldų sudaromi komplektai. Jei yra vietos, kambaryje gali atsirasti ir krėslas, lentyna, ar bet kas, kas tik jums patinka.
 
Kodėl verta pirkti miegamojo baldų komplektus?
Komplekte esantys baldai jau suderinti savo stiliumi ir spalvomis. Pirkdami komplektą jūs taip pat paprastai sumokėsite kiek mažiau, nei įsigydami norimus baldus atskirai.
 
Kokios spalvos miegamojo baldai populiariausi?
Populiariausios spalvos yra juoda, balta, pilka, ąžuolo, smėlio.
 
Kiek vidutiniškai kainuoja miegamojo baldų komplektas?
Vidutinė kaina yra apie 700-900 eurų.