„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kvepalai, kosmetika, higiena

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kvepalų rūšys: kuo jos skiriasi ir ką rinktis? Tikriausiai niekas nesiginčys, kad kvepalai – tai neatsiejama įvaizdžio dalis, tačiau tikriausiai pastebėjote, kad vieni kvepalai ilgiau skleidžia malonų aromatą nei kiti. Taip yra dėl to, kad skiriasi jų sudėtis, o tiksliau aromatinių junginių, eterinių a...
Kaip tinkamai rūpintis savo oda? Odos grožis ir sveikata prasideda nuo tinkamos jos priežiūros kiekvieną dieną. Kokie yra pagrindiniai odos priežiūros etapai, padedantys ją išlaikyti jaunatvišką ir elastingą? Kokias kosmetikos priemones rinktis, kad oda spinduliuotų sveikata? Į šiuos klau...
Kaip atskirti, ar kvepalai originalūs? Parduotuvės reputacijaJei norite įsigyti originalius kvepalus, atkreipkite dėmesį į klientų atsiliepimus, asortimentą ir parduotuvės reputaciją. Saugi ir patikima parduotuvė niekada nepardavinės ne originalius kvepalus ar kvepalų mėginius. Jeigu įsigijote ...
TOP 5 dovanų idėjos Moters dienai Kovo 8 – Tarptautinė moters diena. Ši tarptautinė šventė buvo pripažinta Jungtinėse Tautose 1975 metais, nors minima nuo 1909-jų. Lietuvoje įprasta per šią šventę moterims dovanoti gėles ir jas sveikinti. Daug kam tai asocijuojasi su sovietiniu palikimu, t...
Kaip išsirinkti tinkamas kosmetikos priemones? 

Šiandien galime išgirsti daugybę patarimų ir pasisakymų apie tai, kokia kosmetika, kūno ir plaukų priežiūros priemonės tinkamiausios. Tačiau tik renkantis kosmetikos priemones ir susidūrus su jų didžiule pasiūla, iškyla daug klausimų apie jų kokybę, gerumą bei jų tinkamumą Jums. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės išsirinkti tinkamiausią priemonę. 

Sertifikuota kosmetika 

Besirenkantiems kosmetiką, specialistai pataria nesivadovauti tik reklamomis, o skaityti priemonių sudėtį. Tai yra viena svarbiausių taisyklių. Mat, reklama pranešanti apie priemonės natūralumą ar išskirtinio dizaino pakuotė su garsiu prekiniu ženklu, dar negarantuoja, kad Jūsų įsigyta kosmetika bus kokybiška.  

Pirmiausia, pirkėjai ant pakuotės turėtų ieškoti ekologiškos, natūralios ar biodinaminės kosmetikos sertifikato. Taip pat svarbu atidžiai išstudijuoti pasirinktos priemonės sudėtį. Kokybiška kosmetinė priemonė laikoma ta, kurios sudėtyje nėra kvapiklių, konservantų arba jų yra labai mažai. 

Kartais rūpindamiesi savo higiena ir naudodami tam tikras priemones nė neįtariame, kad ta priemonė gali nualinti ar pažeisti odą. Įprastoje kosmetikoje, kuri nėra laikoma natūralia, pasitaiko aršių cheminių ingredientų. Tad būkite atidūs ir studijuokite produktų sudėtį. 

Odos tipas 

Odos tipas – tai vienas iš svarbiausių kriterijų į kurį turite atsižvelgti rinkdamiesi kosmetiką. Koks Jūsų odos ar plaukų tipas, lengvai išsiaiškinti galite ir patys. Jeigu dvejojate, specialistas atsakys į visus Jūsų klausimus.  

Jeigu oda sausa – priemonės turėtų drėkinti ir maitinti. Jautri – veikti raminamai. Riebi – padėti suvaldyti riebalų perteklių ir išlaikyti pusiausvyrą.  

Kvepalai 

Jeigu kosmetiką patariama rinktis pagal odos tipą, tai dar vieną grožiui svarbią priemonę – kvepalus, rekomenduojama rinktis pagal asmenybės bruožus.  

Kvepalai skirstomi į 4 grupes:

Gaivūs aromatai. Šių kvepalų pagrindiniai ingredientai: vanduo, citrusiniai vaisiai žaluma (žalioji arbata, žolelės). Šie kvepalai skirti aktyvioms, mėgstančioms leisti laiką gamtoje, sportuojančioms asmenybėms. 
Gėlių aromatai. Tai gėlių – rožių, jazminų ar gėlių mišinio aromatas, kurio tikrai nesumaišysite. Tai aromatas, skirtas romantiškai, žaismingai, savimi pasitikinčiai asmenybei, kuris primena apie tūnantį moteriškumą. 
Medienos aromatai. Šie kvepalai pasižymi medžių aromatais: kedro, santalmedžio, ąžuolo. Aromatas skirtas modernioms ir nepriklausomoms moterims.  
Rytietiški aromatai. Tai aromatas, praturtintas tokiais prieskoniais, kaip muskatas, vanilė, kardamonas, cinamonas. Šis kvapas kur kas ryškesnis ir stipresnis, tad skirtas drąsioms ir nebijančioms rizikuoti asmenybėms.