„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Baldai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Virtuvės baldų išdėstymas. Kaip įsirengti tobulą virtuvę? Foto: Unsplash.com   Virtuvėje neabejotinai praleidžiame daugybę valandų. Čia kavos ar arbatos puodeliu prasideda mūsų rytai, o po darbų, vakarais visa šeima čia susirenka vakarieniauti ir dalintis dienos įspūdžiais. Nors pirminė virtuvės funkcija – mais...
Mergaitės kambarys. Įrengimo idėjos Unsplash.com   Visiems vaikams kažkuomet ateina laikas išsikraustyti iš tėvų miegamojo. Kartu su šiais poreikiais atkeliauja ir daugybė klausimų – kaip sukurti patrauklią erdvę vaikams? Kiek reikia paisyti vaikų norų ir nuomonės? Į ką verta investuoti,...
Virtuvės baldai mažai virtuvei. Geriausi sprendimai. Foto: Unsplash.com  Daugelis mūsų svajojame apie didelę ir erdvę virtuvę, kurioje sutalpintume visus namų rakandus, prie didelio stalo patogiai sėdėtume su šeima, vakarieniautume su draugais ir kurtume maisto šedevrus. O ką daryti, jei jūsų turima vir...
Stalo žaidimai vakarėliui Foto: Pixabay.com   Stalo žaidimai nėra vien tik pasilinksminimui. Pastaruoju metu toks laisvalaikio leidimo būdas pasidarė labai populiarus ir žmonės vis dažniau laisvalaikiui renkasi stalo žaidimus. Pirmas vaizdas akyse, pagalvojus apie stalo žaidi...

Kaip išsirinkti baldus?

Namuose baldai yra patys svarbiausi tiek funkcionalumo, tiek dizaino atžvilgiu. Labai populiari klaida, kai baldai perkami pagal išvaizdą vitrinoje arba nuotraukoje, pavyzdžiui, baldai internetu. Todėl paieškas reikėtų pradėti su mintimi, kad svarbi kokybė, jeigu norite ilgaamžiškumo, funkcionalumas, jeigu norite praktiškumo ir dizainas, jeigu norite nepabostančių baldų. Tačiau kodėl gi visko nesuderinus?

Svarbiausi dalykai renkantis naujus baldus

Jeigu žinote savo baldams skiriamą biudžetą, norimą spalvą, tipą ar kitą informaciją – tai jau gera pradžia, nes tuomet pasirinkimas greitai susiaurėja.

Dizainas

Baldai privalo būti patrauklūs akiai ir derintis prie kambario aplinkos. Pavyzdžiui, jeigu namuose dominuoja tradicinis medienos stilius, tada nereikėtų pirkti labai modernaus dizaino baldų. Stiklinis staliukas su iš aliuminio pagamintomis kojomis nelabai tiks svetainėje su medinėmis sienomis.

Funkcionalumas

Tai ypač aktualu gyvenantiems mažesniame bute ar name, nes tokie baldai, kaip sofa-lova, keičiamo dydžio stalai, balduose paslėptos daiktadėžės patalynei ar drabužiams bei dviaukštės lovos vaikams labai taupo vietą. Tad gerai apgalvokite visus baldus, kuriuos ruošiatės pirkti – galbūt kai kurie iš jų pasitarnaus kaip du ar net trys viename!

Medžiagos

Baldų medžiagą reikėtų rinktis pagal poreikius ir aplinkos dizainą. Gerai apsvarstykite ateities planus ir pasekmes – jeigu turite vaikų, tada optimalu rinktis dirbtinės odos sofą ar kitą lengvai prižiūrimą medžiagą. Tačiau kačių ar šunų savininkams odiniai baldai gali greitai tapti dideliu nuostoliu.

Kai kurie virtuvės baldai gaminami iš plokščių. Pavyzdžiui, MDF plokštės atrodo geriau ir yra lanksčios, tačiau atlaiko mažesni svorį. Tuo tarpu, MDP plokštės yra tvirtesnės, ekologiškesnės, bet greičiau dėvisi. Todėl visų baldų medžiagas reikia rinktis atsakingai.

Kaip ir visa informacija apie baldus, baldai internetu taip pat prieinami. Tad jeigu tikrai žinote, ko norite, baldus galite įsigyti ir internetu.

Dažniausiai daromos klaidos

Pagrindinė klaida yra skubėjimas – baldai perkami labai ilgam laikotarpiui, o skubėdami galite įsigyti tai, dėl ko gailėsitės metų metus. Taip pat pasitaiko atvejų, kai pirkėjai nežino norimų matmenų ir perka baldus „iš akies“.

Tad neskubėkite, apgalvokite ateities planus, sužinokite, kokio dydžio baldai jums reikalingi ir, suradę sau tikrai patinkančią prekę, sėkmingai džiaukitės pirkiniu!