„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Baldai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Kaip pasirinkti siuvimo mašiną pradedantiesiems? Foto: Unsplash.com   Norint pradėti siūti viena pirmųjų užduočių - sau tinkamos siuvimo mašinos pasirinkimas. Šiame įraše kalbama apie tai, kokie yra siuvimo mašinų tipai, kokios yra svarbiausios funkcijos ir kokiam siuvimui jos reikalingos bei...
Mažo kambario interjero idėjos Foto: Pixabay.com   Tiek butuose, tiek namuose gyventojai neretai susiduria su viena problema – kambarys, arba kambariai, yra per maži. Kad ir kur gyventumėte, visada norisi gyventi jums patinkančioje aplinkoje, bet kaip tai padaryti, kai kambarys yr...
Sumanios mažos svetainės idėjos Foto: Unsplash.com   Įsirengti svetainę be interjero dizainerių pagalbos taip, kad ji ne tik atrodytų gražiai, tačiau ir atliktų savo funkciją, gali tapti nemažu iššūkiu. Įrenginėjant bet kokį kambarį, svarbia tampa kiekviena detalė – nuo spalvų pale...
Paauglio kambario interjeras: idėjos ir patarimai Foto: Unsplash.com   Kambario įrengimas paaugliui gali tapti ganėtinai sudėtingu procesu, jei nežinote naujausių interjero tendencijų bei jūsų vaiko poreikių. Būtent todėl prieš įrenginėjant kambarį būtinai aptarkite visas detales su savo vaiku – tai...

Kaip išsirinkti baldus?

Namuose baldai yra patys svarbiausi tiek funkcionalumo, tiek dizaino atžvilgiu. Labai populiari klaida, kai baldai perkami pagal išvaizdą vitrinoje arba nuotraukoje, pavyzdžiui, baldai internetu. Todėl paieškas reikėtų pradėti su mintimi, kad svarbi kokybė, jeigu norite ilgaamžiškumo, funkcionalumas, jeigu norite praktiškumo ir dizainas, jeigu norite nepabostančių baldų. Tačiau kodėl gi visko nesuderinus?

Svarbiausi dalykai renkantis naujus baldus

Jeigu žinote savo baldams skiriamą biudžetą, norimą spalvą, tipą ar kitą informaciją – tai jau gera pradžia, nes tuomet pasirinkimas greitai susiaurėja.

Dizainas

Baldai privalo būti patrauklūs akiai ir derintis prie kambario aplinkos. Pavyzdžiui, jeigu namuose dominuoja tradicinis medienos stilius, tada nereikėtų pirkti labai modernaus dizaino baldų. Stiklinis staliukas su iš aliuminio pagamintomis kojomis nelabai tiks svetainėje su medinėmis sienomis.

Funkcionalumas

Tai ypač aktualu gyvenantiems mažesniame bute ar name, nes tokie baldai, kaip sofa-lova, keičiamo dydžio stalai, balduose paslėptos daiktadėžės patalynei ar drabužiams bei dviaukštės lovos vaikams labai taupo vietą. Tad gerai apgalvokite visus baldus, kuriuos ruošiatės pirkti – galbūt kai kurie iš jų pasitarnaus kaip du ar net trys viename!

Medžiagos

Baldų medžiagą reikėtų rinktis pagal poreikius ir aplinkos dizainą. Gerai apsvarstykite ateities planus ir pasekmes – jeigu turite vaikų, tada optimalu rinktis dirbtinės odos sofą ar kitą lengvai prižiūrimą medžiagą. Tačiau kačių ar šunų savininkams odiniai baldai gali greitai tapti dideliu nuostoliu.

Kai kurie virtuvės baldai gaminami iš plokščių. Pavyzdžiui, MDF plokštės atrodo geriau ir yra lanksčios, tačiau atlaiko mažesni svorį. Tuo tarpu, MDP plokštės yra tvirtesnės, ekologiškesnės, bet greičiau dėvisi. Todėl visų baldų medžiagas reikia rinktis atsakingai.

Kaip ir visa informacija apie baldus, baldai internetu taip pat prieinami. Tad jeigu tikrai žinote, ko norite, baldus galite įsigyti ir internetu.

Dažniausiai daromos klaidos

Pagrindinė klaida yra skubėjimas – baldai perkami labai ilgam laikotarpiui, o skubėdami galite įsigyti tai, dėl ko gailėsitės metų metus. Taip pat pasitaiko atvejų, kai pirkėjai nežino norimų matmenų ir perka baldus „iš akies“.

Tad neskubėkite, apgalvokite ateities planus, sužinokite, kokio dydžio baldai jums reikalingi ir, suradę sau tikrai patinkančią prekę, sėkmingai džiaukitės pirkiniu!