„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Lauko baldai

Šios savaitės pasiūlymai

Idėjos ir patarimai

Sodybų kiemo idėjos norintiems sukurti originalią ir praktišką aplinką Foto: Unsplash.com Turbūt visi norime, kad būtent mūsų sodyba būtų “pati pačiausia” – pati gražiausia, originaliausia, labiausiai pritaikyta patogiam ir praktiškam naudojimui ir stebinanti kiekvieną apsilankiusį savo grožiu. Tai pasiekti ne visada l...
Klasikinis miegamojo interjeras. Idėjos bei patarimai. Foto: Pexels.com   Klasikinį interjero dizainą lengviausia apibūdinti kaip elegantišką, rafinuotą, kupiną simetriškų formų ir prabangaus paprastumo. Nepaisant itin kategoriškų klasicizmo taisyklių, šis stilius dominavo Europoje daugiau nei du amžius nu...
Lauko baldai – pasidaryk pats Foto: Pexels.com   Galbūt jums kada nors kilo mintis patiems pasidaryti terasos baldus, bet pirmiausiai pagalvojote, kad tai yra praktiškai neįmanoma. Kur pasisemti idėjų, kokias medžiagas rinktis, kaip viską padaryti, ar viską pavyks rasti interneti...
Prasideda terasų sezonas: 5 patarimai ieškantiems sodo baldų Artėjant vasarai, norisi daugiau laiko praleisti gryname ore. Be didelių pastangų savo terasą, balkoną ar namų kiemą galima paversti patogia ir jaukia erdve, kurioje mėgausitės kavos pertraukėlėmis, susitikimais su artimaisiais ar mėgstama knyga.   T...
Lauko baldai – nemažiau svarbus patogumo elementas tiek terasoje, tiek sode ar kitoje erdvėje. Senukai.lt parduotuvėje rasite platų lauko baldų asortimentą: nuo pintų iki plastikinių kėdžių, stalų, krėslų ir t.t. Dažnai rengiame akcijas, todėl pas mus lauko baldai pigiau nei kitur. Net ir šiltojo sezono metu, lauko kėdės, stalai, gultai, pakabinami krėslai, suolai ir daiktų dėžės, pavėsinės, skėčiai ir kiti baldai – už patrauklią kainą. Išsirinkite ir mes jums nedelsdami pristatysime.
 
Kaip išsirinkti lauko baldus? Į ką atsižvelgti?
Suprantame, kad iš didžiulės lauko baldų pasiūlos, nėra taip lengva išsirinkti tinkamiausius, todėl pateikiame jums praktiškus patarimus:
 • išsirinkite erdvę, kurioje statysite. Jeigu ji nedidelė, išsimatuokite, nes gali būti svarbus kiekvienas centimetras. Apsvarstykite, kas geriau lauko baldų komplektai ar atskiri jų elementai;
 • įvertinkite kokia medžiaga jums priimtiniausia ir patraukliausia (medis, metalas, plastikas ir kt.);
 • nuspręskite, koks stilius ir spalvos derės prie bendro eksterjero;
 • jei turite mažų vaikų, pagalvokite apie jų patogumą. Lauko baldai vaikams pritaikyti jų ūgiui ir fizinėms galimybėms;
 • įvardinkite sau kokią sumą galite skirti. Nepamirškite, kad galite sutaupyti, kuomet vyksta lauko baldų išpardavimas;
 • nepamirškite įvertinti baldo ilgaamžiškumo ir patvarumo. Galbūt prireiks ir pavėsinės, saugančios nuo gamtos sąlygų?
Kokie gali būti baldų sprendimai:
 • komplektas, kurį sudaro: lauko stalas, sofa ir lauko kėdės, arba lauko staliukas ir kėdės. Taip pat galimas variantas – kampas su minkšta dalimi ir lauko staliukai. Variantų gali būti įvairių, tik reikėtų rinktis jums praktiškiausią. Svarbu, kad lauko stalas būtų jums priimtino aukščio.
Kam skirti baldai (terasa, soda, balkonas)? Ką apie juos reikėtų žinoti?
Pastaraisiais metais vieni perkamiausių yra terasos baldai, nes vis daugiau žmonių prie namų kuria jaukias erdves. Juk kaip gera vos tik pravėrus lauko duris patogiai įsitaisyti patogiame krėsle.
 
Galbūt jums kyla klausimas kuo skiriasi terasos baldai nuo kitų? Kai kuriuos iš jų reikia labiau saugoti nuo drėgmės. Pavyzdžiui, jeigu dažnai lyja, o kėdžių pagalvėlės neapsaugotos mirksta, tai gali pakenkti jų kokybei. Todėl rekomenduojama poilsio zoną rengti su stogu, apsaugant baldus nuo blukinančių saulės spindulių ir drėgmės. Taip pat pagelbėti gali ir lauko skėčiai.
 
Lauko terasos baldai tampa labiau panašūs į minkštus kambario komplektus. Galima rasti kampų, sofų, krėslų ir kitų prabanga alsuojančių baldų. Tokiu būdu tarsi pratęsiame kambario erdvę lauke. Pinti terasos baldai bene patys paklausiausi dėl savo estetiškos išvaizdos.
 
Žinoma, baldai terasai gali būti ir mediniai ar metaliniai. Svarbu, kad jums būtų patogu ir malonu žiūrėti. Plastikiniai baldai dažniau naudojami atvirose sodo erdvėse, nes jie nebijo lietaus ir lengvai galite pernešti iš vienos vietos į kitą. Terasos baldai – tai tarsi  komforto ir malonaus laisvalaikio akcentas.
 
Lauko baldai sodui ir kitoms erdvėms
Kaip ir minėjome, sodo baldai turi būti praktiškesni ir mobilesni. Juos galima bet kada patraukti į pavėsį po medžiu ar kitą norimą vietą. Lauko baldai, tokie kaip plastikinės ar metalinės kėdės bei stalai, yra praktiški ir gana patvarūs. Žinoma, jei tamsios spalvos plastikinius baldus paliksite per vasarą atviroje erdvėje, tikėtina, jog jie praras intensyvų atspalvį. Todėl lauko skėčiai būtų patikimas baldų kokybės sergėtojas. 
 
Lauko baldai pardavinėjami sukomplektuoti arba atskirai. Todėl visada lengvai rasite papildomą kėdę ar krėslą. Sodo supynės gali tarnauti vietoje sofos ar suoliuko, o prie jų priderinkite staliuką bei kėdes. Jei mėgstate pasikaitinti prieš saulę, sodo baldai, tokie kaip gultai ar specialios kėdės, taps jūsų mylimiausiais. Juos lengvai nusinešite į privačią erdvę ir ramiai mėgausitės saulės spinduliais.
 
Balkono baldai – mėgstantiems lauko malonumus
Jeigu gyvenate daugiabučiame arba nuosavame name, kuriame įrengtas balkonas, rekomenduojame jo neužkrauti retai naudojamais daiktais, o paversti jaukaus poilsio zona gryname ore. Balkono baldai – tai visi laukui skirti baldai, kuriuos veikia drėgmė, karštis ir kiti aplinkos reiškiniai.
 
Balkono baldai - kėdės, staliukai, pakabinami krėslai ir kt., neturėtų būti itin masyvūs, nes gali netilpti. Todėl prieš planuodami juos įsigyti, išmatuokite balkoną. Gerai apgalvokite ar sustatę galėsite praeiti. Galbūt sulankstomi lauko baldai būtų praktiškesnis sprendimas?
 
Iš ko pagaminti lauko baldai ir kuriuos geriau rinktis?
Senukai.lt asortimente dominuoja:
 • mediniai lauko baldai;
 • pinti lauko baldai;
 • metaliniai lauko baldai;
 • plastikiniai lauko baldai.
Mediniai lauko baldai – patikimas ir vis dar populiarus sprendimas, ypač Europoje. Todėl iš medžio pagamintus suolus bei stalus galima rasti ne tik prie namų įrengtose pavėsinėse, bet ir lauko kavinėse. Ąžuoliniai lauko baldai išsiskiria savo ilgaamžiškumu ir patvarumu. Kokybiškai sukonstruoti mediniai lauko stalai ir suolai atlaiko didesnį svorį, nei plastikiniai.
 
Kaip ir minėjome, pinti lauko baldai dažnai naudojami terasose, o rinktis galima nuo pačių paprasčiausių, iki prabangiausių variantų. Sėdimoji dalis dažniausiai uždengiama specialiomis pagalvėlėmis, todėl ant pintos sofos labai patogu sėdėti ar net atsigulti. Taigi, pinti lauko baldai gali papuošti jūsų kiemą ar terasą.
 
Plastikiniai lauko baldai – lengvi ir mobilūs. Juos lengva prižiūrėti, pernešti į kitą vietą ir sandėliuoti.
 
Taigi, galite rinktis jums praktiškiausią ir komfortiškiausią variantą. Taip pat primename, kad lauko baldai pigiausi, kai vyksta išpardavimas.