TOP 5 dovanų idėjos Moters dienai

Kovo 8 – Tarptautinė moters diena. Ši tarptautinė šventė buvo pripažinta Jungtinėse Tautose 1975 metais, nors minima nuo 1909-jų. Lietuvoje įprasta per šią šventę moterims dovanoti gėles ir jas sveikinti. Daug kam tai asocijuojasi su sovietiniu palikimu, tačiau tai kur kas senesnė tradicija, nei egzistavo Sovietų sąjunga.

Tarptautinė moters diena pirmą kartą buvo švenčiama JAV, Niujorke 1909 metais, bet ne kovo 8, o vasario 28. Šią dieną paminėti pasiūlė Teresa Malkiel, rusų kilmės amerikietė, kovotoja už moterų teises. Tuo metu JAV moterys dar neturėjo teisės balsuoti, todėl visas aktyvisčių triūsas buvo kreipiamas šia linkme – kova už moterų teises, leidimą balsuoti, gauti sąžiningą atlygį, užtikrinti tas pačias teises, kurias turi vyrai.

Vėliau Moters diena persikėlė ir į Vakarų Europą, kur plito Austrijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje. Rusijoje ji buvo itin svarbi, nes socialistinė ideologija labai išaukštino bet kokią lygybę. 1917 metais Rusijoje moterys gavo teisę balsuoti, o kovo 8 buvo paskelbta nedarbo diena. Nuo to laiko ši šventė minima ir Lietuvoje.

Tapo įprasta per Moters dieną dovanoti raudonas tulpes – ankstyvas pavasario gėles. Tačiau XXI amžiuje tradicijos kiek keičiasi ir šalia bet kokių gėlių atsirado dar viena proga apdovanoti moteris dėmesiu, gražiais posmais ir dovanomis.

Ką dovanoti per Kovo 8-ją, Moters dieną, 2019 metais? Štai keletas idėjų.

Kosmetika

Kosmetika moterims niekada nenusibosta. Juo labiau, kad per kovo 8-ją visos moterys trokšta būti gražios ir žavingos. Padovanokite makiažo rinkinius, lūpų dažus, kvepalus, kūno kremus ir kitas kosmetikos priemones. Jei jų nepanaudos iš karto tą pačią dieną, nereikia nusiminti. Kosmetika paprastai negenda, todėl jūsų dovanomis moterys pasinaudos vėliau.

Ieškote brangesnės dovanos? Tai gali būti UV lempa skirta nagų lakavimui. Taip pat praverstų ir pastatomas veidrodis su LED apšvietimu. 

Naujas plaukų džiovintuvas – irgi labai gera dovana. Galima pasvarstyti ir apie plaukų tiesintuvą, jei moteris dažnai mėgsta būti tiesiais plaukais. 

Masažas ir namų SPA

Kovo 8-ji – ideali proga padovanoti masažinio aliejaus ar kitokių priemonių rinkinį. Aišku, su sąlyga, kad patys tą masažą ir padarysite. Moters diena Lietuvoje yra darbo diena, tad savo damą, grįžusią po dienos darbų, tiesiog būtina palepinti masažo teikiamais malonumais. Čia nereikia būti kineziterapeutu ar Rytų medicinos žinovu. Pakanka bazinių masažo judesių, kuriuos galite sužinoti iš Youtube vaizdo klipų.

Namų SPA priemonės irgi nebloga dovanai. Tai įvairūs kvapai, žvakės, aliejai, sukuriantys namuose nepakartojamą atmosferą. Moterys mėgsta jais pasilepinti ir kai vyrų nėra namuose. Dėl to galite būti ramūs – SPA statyti ir jame dalyvauti patiems nereikės.

Keramika

Nebrangi, bet įsimintina dovana yra paprasčiausi keramikiniai dirbiniai. Naujas puodelis su įdomesniu užrašu kainuos nedaug, už tai jį atsimins tikrai ilgai. Nauji indai taip pat praskaidrins damoms nuotaiką. Tai gali būti vaza, saldaininė, tortinė ar net orkaitėje naudojami indai. Aišku, tiks ir romantiškos keraminės vazelės bei figūrėlės.

Tai mažos smulkmenos, kurios nėra itin praktiškos, tačiau teisingai jas pristačius ir įteikus, efektas gali būti labai geras.


Buitinė technika

Buitinė technika per Kovo 8-ją? Kodėl gi ne? Moters diena primena, kad moterys taip pat yra dirbančios ir joms reikia ne tik dirbti išsijuosus, bet ir dažnai gaminti maistą bei rūpintis šeima. Kad tie namų buities darbai klotųsi kur kas sklandžiau, reikalinga patikima pagalba, kuri palengvintų buities darbus ir supaprastintų juos iki minimumo. Taigi, per kovo 8-ją moterys gali gauti dovanų ne tik gėlių puokštelę, bet ir stambesnę dovaną, kuri bus naudinga ir jai, ir visai šeimai: naują lygintuvą, drabužių garintuvą, kavos aparatą, multifunkcinį puodą ar elementariausią kokybišką keptuvę, kurios bent artimiausius metus nereikės intensyviai gramdyti ir plauti. Tokia dovana nereiškia, jog ji skirta tik moteriai, tačiau tai greičiau jos pastangų bei darbo įvertinimas, kartu ir noras palengvinti tų darbų naštą. 

Papuošalai ir aksesuarai

Kovo 8-sios proga galima dovanoti ir ne itin brangius, bet įspūdingus papuošalus – auskarus, apyrankes, pakabučius, bet ką, ką labiausiai mėgsta nešioti moteris. 

Nauja rankinė – ideali dovana Moters dienos proga. Taip pat tinka ir akiniai nuo saulės, pirštinės, šalikėliai ar net kepurės. Vis dėlto kovo 8 mūsų šalyje dar tebesitęsia žiema ir tokios dovanos dar bus pravarčios šiais metais.

Gana įprasta moterims dovanoti grožio paslaugas. Reikia tik žinoti, ką jūsų dama mėgsta.

Ko nedovanoti per kovo 8-ją?

Išvardinome keletą svarbiausių dovanų, tačiau yra ir keletas dalykų, kurios dovanoti rizikinga. Venkite visokių neaiškių dovanų kuponų, kuriais ne visos moterys turi galimybę pasinaudoti. Geriau prie gėlių puokštės įteikti nedidelį maišelį su dovanėle, negu neapčiuopiamą ir neaiškią nuolaidą už paslaugas, kurių jūsų dama neperka ir galbūt nemėgsta.

Šalia dovanos apipilkite savo moterį dėmesiu ir meile bent per kovo 8-ją. Ji tikrai pasidžiaugs ir tai įvertins.

Su kovo 8-ja, mielosios damos!

Cappuccino puodelių rinkinys De'Longhi, 190 ml

Cappuccino puodelių rinkinys De'Longhi, 190 ml

21,00 / vnt.
Nuolaidos kodas
Pūkų rinkiklis Philips GC026/00

Pūkų rinkiklis Philips GC026/00

9,25 / vnt. 12,35 € / vnt.
Turime sandėlyje
-25%
Kavos aparatas De'Longhi Jovia EDG250.W

Kavos aparatas De'Longhi Jovia EDG250.W

45,99 / vnt. 89,00 € / vnt.
Turime sandėlyje
e. kaina
-48%
Epiliatorius Philips Satinelle Advanced BRE620/00

Epiliatorius Philips Satinelle Advanced BRE620/00

69,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Lygintuvas Clatronic DB3475

Lygintuvas Clatronic DB3475

13,49 / vnt. 14,99 € / vnt.
-10%
Lyginimo garais įrenginys Philips Steam&Go GC362/80, 1300 W

Lyginimo garais įrenginys Philips Steam&Go GC362/80, 1300 W

59,99 / vnt. 72,49 € / vnt.
Turime sandėlyje
-17%
Kvepalai Chloe Chloe 30ml EDP

Kvepalai Chloe Chloe 30ml EDP

40,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
Nuolaidos kodas
Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Lip Color 3.8ml 52

Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Lip Color 3.8ml 52

28,00 / vnt.
Tik internetu
Kavos aparatas De'Longhi Jovia EDG250.R

Kavos aparatas De'Longhi Jovia EDG250.R

45,99 / vnt. 89,00 € / vnt.
Turime sandėlyje
e. kaina
-48%
Kvepalai Christian Dior Joy 30ml EDP

Kvepalai Christian Dior Joy 30ml EDP

65,19 / vnt.
Tik internetu