Kaip išsirinkti moteriškus kvepalus?

Kvepalai, kaip ir aprangos ar šukuosenos stilius, gali apibūdinti jūsų asmenybę be žodžių.  Be to, mylimi kvepalai leidžia pasijusti kur kas patrauklesne ir labiau pasitikėti savimi. Dėl šios priežasties kvepalai – viena labiausiai vertinamų dovanų. Jums pasisekė, jei turite mėgstamą kvapą, kurio nekeistumėte į nieką. Bet jei ieškote ko nors naujo sau (o gal dairotės dovanos mylimai moteriai), pateikiame jums kelis patarimus, kaip rasti tinkamą kvapą jo net nepauosčius. 
KVAPŲ GRUPĖS

Kvepalai yra gaminami iš įvairių eterinių aliejų ir aromatinių junginių derinių. Nors kiekvienų kvepalų receptas yra sudėtingas ir unikalus, visi jie skirstomi į keturias pagrindines grupes.


1. Gaivūs aromatai

Tai vandens (vandenyno, lietaus) , citrusinių vaisių (citrinos, apelsino, greipfruto) bei žalumų (žaliosios arbatos, nupjautos žolės, žolelių) kvapai. Šie aromatai – tai jūra, saulė ir atostogos kvepalų buteliuke. Jie puikiai tinka atsipalaidavusioms, sportuojančioms, mėgstančioms leisti laiką lauke, gyvenimu besimėgaujančioms ir aktyvioms moterims. Gaivūs aromatai taip pat tik merginoms, kurios ieško ne tokių „mergaitiškų“ kvepalų. 

Tokių kvepalų pavyzdžiai galėtų būti Elizabeth Arden „Green tea“, Burberry „Weekend“ ,  DKNY „Be Tempted“.

Prie šių gaivių aromatų pridėjus uogų ar saldžių vaisių aromatus, tokių kaip obuolys, abrikosas ar avietės, aromatai tampa saldesni, panašūs į gėlių aromatų grupę.


2. Gėlių aromatai

Populiariausi iš visų aromatų grupių, kuriuos iš karto atpažinsite. Jie sudaryti iš vienos gėlės (rožės, jazminų) ar visos gėlių puokštės kvapų. Šie kvepalai – moteriški ir romantiški, priminsiantys jums apie pavasarį pražystančią gamtą ar birželį iškeltas vestuves. Gėlių aromatai puikiai tiks žaismingoms, mieloms, bet kartu savimi pasitikinčioms romantikėms, neslepiančioms savo moteriškumo.

Gėlių aromatai skleidžiasi Lancome „La Vie Est Belle“, Christian Dior J’adore“, Marc Jacobs „Daisy Sorbet“.

3. Rytietiški aromatai

Šie aromatai yra drąsesni, turtingesni ir stipresni. Juose atsiskleidžiantys prieskoniai, tokie kaip vanilė, cinamonas, kardamonas, muskatas ar šokoladas, leidžia šiems kvapams išsiskirti savo jausmingumu, geidulingumu ir šiluma. Juos renkasi savimi pasitinkinčios, drąsios, paslaptingos vilioklės. Rytietiški kvepalai puikiai tinka vakarienei žvakių šviesoje. Šiuos kvapus taip pat renkamasi žiemą, kai norisi šilumos.

Rytietiški aromatai atsiskleidžia Lancome „Tresor“, Lolita Lempicka „Elle L´Aime“, Calvin Klein „Euphoria“ kvepaluose.


4. Medienos aromatai

Kaip ir nusako pavadinimas, aromatai yra išgaunami iš kvapių medžių, tokių kaip kedro, ąžuolo, santalmedžio. Šie aromatai žemiški, jausmingi, puikiai tinkantys nepriklausomoms, pasitikinčioms savimi, modernioms moterims. Medžio aromatai naudojami unisex kvepalų gamyboje, tad jie puikiai tiks, jei dievinate savo vyro ar vaikino kvepalus. 

Medienos aromatus galite atrasti Calvin Klein „CK2“, Versace „Versense“, Jil Sander „Style“.
KVEPALŲ NATOS

Turbūt ne kartą teko girdėti, kad nusipirkti kvepalai staiga pakeitė kvapą. Norėtume atsakyti, jog tai – visiškai normalu. Kvepalai dienos eigoje vis keičia savo kvapą, dėl to pirkdami kvepalus turėtumėte atkreipti dėmesį į kvepalų natas, kurios kisdamos ir palaipsniui atsiskleisdamos kuria kvepalų gylį. 

  • Viršutinės natos. Jas pajuntate vos tik pasipurškę kvepalus. Viršutinės natos intriguoja ir sukuria pirmąjį kvepalų įspūdį. Šios natos yra pačios lengviausios, todėl išgaruoja per 30 minučių. 

  • Vidurinės (širdies) natos. Po pusvalandžio ima atsiskleisti širdies natos, kurios ant odos išsilaiko apie 2-4 valandas. Šios natos sudaro apie 40-80% visų kvepalų. Širdies kvapų kombinacijos yra kur kas sudėtingesnės nei viršutinių natų. 

  • Pagrindinės natos. Širdies ir pagrindinės natos pagilina kvepalų aromatą. Pagrindinės natos sudaro apie 10-25% visų kvepalų ir jos geriausiai pajuntamos viršutinėms ir širdies natoms išsisklaidžius. Šios natos sukuria ilgalaikiškumo įspūdį ir būtent jas juntate ant savo drabužių net po kelių dienų. 

KONCENTRACIJA

  • Kvepalai (pure parfum) – turi didžiausią kvapų koncentraciją, dažniausiai 20-30%. Dėl šios priežasties, jų aromatas ant odos išlieka ilgiausiai, apie 6-8 valandas. Šie kvepalai labiau tinka alergiškiems žmonėms, nes juose yra mažiau alkoholio. 

  • Kvapusis vanduo EDP (eau de parfum) – turi 15-20% aromato koncentraciją. Šie kvepalai ant odos išlieka apie 4-5 valandas. EDP yra populiariausias kvepalų tipas, nes yra gerokai pigesnis nei grynų kvepalų, tačiau išlieka ilgai. Kvapusis vanduo puikiai tinka kasdieniam naudojimui, ypač vakarui.

  • Tualetinis vanduo EDT (eau de toilette) – aromato koncentracija 5-15%. Tualetinis vanduo yra pigesnis nei kvapusis vanduo, o ant odos išlieka 2-3 valandas. Tai viena iš populiariausių kvepalų rūšių, ypač tinkančių naudojimui dieną. 

  • Odekolonas EDC (eau de cologne) – aromato koncentracija maža, 2-4%, dėl to kvapas išlieka iki 2 valandų. Odekolonuose yra didelė alkoholio koncentracija. 

  • Kūno dulksna (eau fraiche) – kaip ir odekolone, aromato koncentracija nedidelė – 1-3%, todėl jis išlieka iki dviejų valandų. Kūno dulksnos pagrindą sudaro vanduo.