„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Nauji ar naudoti pigūs akumuliatoriai?
Foto: Pixabay.com

Artėjant šaltiems orams norisi būti užtikrintiems, kad automobilis užsives, ypač pačiomis nemaloniausiomis oro sąlygomis. Jeigu akumuliatoriuje nebėra pakankamai įtampos, jis nesuteiks reikalingos srovės automobilio starteriui, negana to, naudoti akumuliatoriai išsikrauna greičiau. Todėl, atšalus orams, seno akumuliatoriaus užvedimui gali ir nepakakti. O ar verta rizikuoti ir įsigyti naudotą akumuliatorių vietoje naujo?

Kada laikas keisti akumuliatorius?

Pats paprasčiausias akumuliatoriaus būklės indikatorius yra automobilio užvedimo kokybė – jeigu jį užvesti darosi vis sunkiau arba pastebite, kad akumuliatorius išsikrauna greičiau, tada greičiausiai laikas jį keisti.

Jeigu mėgstate darbus atlikti savarankiškai, galite patikrinti akumuliatoriaus įkrovą su paprasčiausiu voltmetru. Pilnai įkrautas akumuliatorius turi bent 12.6 V, 50% įkrovą atstoja 12.3 V, o 25% – 12.15 V. Jeigu po vienos ar dviejų parų įkrova stipriai krenta – jį iškrauna kažkuri elektrinė dalis automobilyje arba akumuliatorius įkrovą praranda pats ir jį laikas keisti.

Nauji akumuliatoriai

Patys didžiausi privalumai – perkant naujus akumuliatorius jiems yra suteikiama garantija (dažniausiai 24 mėn.) ir, savaime aišku, jie yra nauji. Nauji akumuliatoriai puikiai tarnauja keletą metų tiek dyzeliniuose, tiek benzininiuose automobiliuose. Tiesa, nauji ir pigūs akumuliatoriai ne visada gali patenkinti jūsų poreikius, ypač jei vairuojate galingesnį automobilį.

Akumuliatorių galią ir galimybes nusako ne tik jo talpa, bet ir startinės srovės galingumas. Pirkdami akumuliatorius, visais atvejais atsižvelkite į šią charakteristiką, nes kuo startinės srovės galingumas didesnis, tuo ilgiau šis akumuliatorius jums tarnaus.

Naudoti akumuliatoriai

Jeigu jus domina akumuliatoriai pigiau, tai pigiausi akumuliatoriai yra naudoti. Tačiau reikia atminti tai, kad vos keli naudoti akumuliatoriai kainuoja tiek pat, kiek vienas naujas, kuris užtikrintai tarnaus ilgiau.

Kaip jau minėjome, kiekvienas vairuotojas po kelių metų akumuliatoriaus naudojimo nusprendžia jį pakeisti nauju, o senąjį nuveža į akumuliatorių supirkimą arba parduoda. Būtent tai ir yra pigiausi akumuliatoriai – naudoti ir galimai nebeilgai veiksiantys.


Foto: Shutterstock.com

Ką rinktis?

Mūsų patarimas – pirkti tik naujus akumuliatorius, nes ir šioje situacijoje labai tinka posakis „taupus moka dukart“. Naudoti akumuliatoriai gali net neatlaikyti visos žiemos, todėl tada pirksite dar vienus akumuliatorius ir bendra suma bus lygi naujo akumuliatoriaus kainai.

Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje senukai.lt – žinomų gamintojų, kokybiški ir pigūs akumuliatoriai prieinami vienoje vietoje.
Akumuliatorius Bosch S4, 60 Ah, 540 A, 12 V

Akumuliatorius Bosch S4, 60 Ah, 540 A, 12 V

84,12 / vnt.
Tik internetu