„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Modernūs valgomojo stalai. Kaip išsirinkti?

Nuotrauka: Hannah Busing iš Unsplash.com
 
Valgomojo stalai neretai tampa galvos skausmu persikrausčius ar atnaujinus interjerą. Norisi, kad jis derėtų prie aplink esančių baldų, tiktų prie kitų interjero detalių, tačiau tuo pačiu - būtų patogus naudoti ir prie jo norėtų susėsti visa šeima.
 
Baiminatės, kad galvodami apie patogumą, pamiršite stilių ir dizainą, o rinkdamiesi pačius stilingiausius, paieškose nerasite laiko patikrinti, ar kandidatai į naują valgomojo stalą atitinka visus jūsų poreikius ir standartus.
 
Forma – apvalūs ar aštrūs kampai?
Valgomojo stalai labai plati sąvoka. Juk šie stalai gali būti tokie skirtingi! Tradiciškai, valgomojo stalą įsivaizduojame stačiakampio formos, tačiau juk tai ne vienintelė galimybė. Pasirinkę valgomojo stalą užapvalintais kampais nesuklysite ne tik estetikos prasme, tačiau ir sutaupysite vietos. 
 
Apvalūs kampai reiškia lengvesnį judėjimą aplink stalą,bei vizualiai nesumažina erdvės taip, kaip tai gali padaryti kampuotas valgomojo stalas. Žinoma, stačiakampis valgomojo stalas taip pat turi savo žavesio, ir nebūtina ieškoti itin didelių erdvių tam, kad suderinti turimą erdvę su nauju stačiakampiu stalu ir nesugriauti turimą interjerą. Bet kurios formos valgomasis stalas gali tapti komplimentu ar net akcentu erdvei, kurioje yra. 
 
Nuotrauka: Jordan Arnold iš Unsplash.com
 
Dydis
Jei erdvė,kurioje gyvenate yra maža, žinoma, dairysitės į mažesnius stalus. Tačiau kartais prieš pirkdami nepagalvojame, o kokius kriterijus reikia įvertinti, kad tiksliau nuspręsti, kokio dydžio stalas tinkamiausias? 
 
Išmatuokite turimą erdvę. Joje turi tilpti valgomojo stalas, kėdės, ir dar likti vietos aplink, kad patogiai atnešti naują patiekalą, ar norintiems pakilti nuo stalo, užtektų vietos tai padaryti.
Jei erdvė maža, o prie stalo daug asmenų susėda retai, rinkitės stalus su išlankstymo funkcija, kurie bus tokio dydžio, kokio reikia jums.
 
Stilius
Įvertinkite aplinką, kurioje laikysite valgomojo stalą, ir dar prieš pradėdami paieškas parduotuvėje, pagalvokite, kokio stiliaus valgomojo stalas jums tinka labiausiai. Svarbu išsirinkti tokį valgomojo stalą, kuris ne tik yra patogus, bet ir malonus akiai bei priderintas prie interjero.
 
Jei interjeras skandinaviškas ar modernus, tiks šviesesnių spalvų modernūs valgomojo stalai. Jei interjeras primenantis kaimišką, toks valgomojo stalas atrodys kiek juokingai ir sakant paprastai, tiesiog „išsimuš iš konteksto”.
 
Mėgstantiems sekti madas ir „trendus”, specialistai pataria tai daryti atsargiai. Prisiminkite, kad šie dalykai keičiasi kas sezoną ar metus, o valgomojo stalas liks su jumis  ir tada, kai tas sezonas ar metai baigsis. Todėl dairykitės į tvirtus bei neutralius stalus, kurie bus ilgaamžiai ne tik savo gyvavimo trukme, bet ir moraline prasme. 
 
Beje, modernūs valgomojo stalai dažnai būna gan geras sprendimas daugumai interjerų. Jie neturi daug išsiskiriančių detalių, ir dažniausiai būna gan neutralūs stiliaus prasme. 
 
Medžiagos
Valgomojo stalai gali būti itin įvairūs. Rinkitės tokį, kurio medžiagos labiausiai atitinka jūsų poreikius.
  • Mediena. Būtent apie medieną pagalvojame pirmiausia. Iš jos pagaminti stalai ilgaamžiai ir lengvai pataisomi. Pasirinkimų daug galite rinktis iš ąžuolo, pušies, beržo, drebulės bei daugelio kitų. Nors vientisos medienos valgomojo stalai populiariausi, jie dažnai patys brangiausi. Tačiau kaina priklauso ir nuo pasirinktos medienos, juk ąžuolinis stalas bus brangesnis, nei pušinis.
  • Medienos plokštės. Medienos plokštės pigesnis variantas norintiems vientisos medienos plokščių. Labai plonas medienos, ar medžiagos, atrodančios kaip mediena, sluoksnis priklijuojamas prie medienos pagrindu pagamintų plokščių. Pirkdami atkreipkite dėmesį, ar padengtas visas stalo paviršius, ar stalo apačioje matosi kita medžiaga. Jei apačia kitokia, gamintojai buvo taupūs, o ir stalas atrodys pigesnis. 
  • Akmuo ir jo imitavimai. Akmeniniai stalai gali būti marmuras ar jo imitacija, nor ir ilgaamžiai, tačiau gali labai gerti dėmes. Taip pat karštis gali jį suskaldyti, o pataisyti sunku ar net neįmanoma. Jie taip pat išsiskiria tuo, kad yra gan sunkūs ir brangūs. 
  • Stiklas. Stikliniai stalai gali būti įvairūs -permatomi, lengvai padengti ar net spalvoti, blizgūs ar matiniai. Palyginus, jie nėra labai pigūs, bei sukuria didesnės erdvės pojūtį namuose. Žinoma, jei tokiam stalui nuduš kampas, ar suduš jis pats, pataisyti praktiškai neįmanoma. Tokio stalo nepatariame pirkti šeimoms, turinčioms mažus vaikus ar itin aktyvius didesniuosius augintinius.
  • Metalas. Metalas dažniausiai naudojamas tik valgomojo stalo detalėms, tokioms kaip kojelės. Tačiau egzistuoja ir metalinio paviršiaus valgomojo stalai. Jie atlaikys viską metalą pažeisti itin sunku, tačiau metalas nuvils švaros fanatikus, kai kiekvienas prisilietimas paliks žymę, ir gali prireikti specialų valymo priemonių. Tačiau metaliniai valgomojo stalai gali būti pigesni nei mediniai. Žinoma, rasti metalinį valgomojo stalą gan sunku, metaliniai stalai dažniausiai gaminami skirti naudojimui kaip maisto gaminimo paviršiai.
Taigi, renkantis valgomojo stalą, svarbu atkreipti dėmesį ne tik į tai, kas gražu, bet reikia įvertinti ir turimą aplinką bei savo poreikius.
 
Ieškote naujo valgomojo stalo? Modernūs valgomojo stalai laukia jūsų Senukai.lt internetinėje parduotuvėje! Platus pasirinkimas įtiks net ir patiems išrankiausiems, ir greit mėgausitės šeimos vakarienėmis susėdę prie naujo, patogaus ir mėgstamo valgomojo stalo.
Valgomojo stalas Halmar Edward, baltas/ąžuolo, 1200x1000x750mm

Valgomojo stalas Halmar Edward, baltas/ąžuolo, 1200x1000x750mm

339,00 / vnt.
Tik internetu
Nemokamas lizingas
Valgomojo stalas Halmar MONACO White/Grey, 1600-2200x900x760 mm

Valgomojo stalas Halmar MONACO White/Grey, 1600-2200x900x760 mm

541,55 / vnt.
Tik internetu
Nemokamas lizingas
Pagalvėlė JJA Pompom 131656Q, žalia, 400x400 mm

Pagalvėlė JJA Pompom 131656Q, žalia, 400x400 mm

Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Sieninis laikrodis, 22 cm

Sieninis laikrodis, 22 cm

7,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas