„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kokių žaislų vaikai nori gauti dovanų šioms Kalėdoms

Artinasi Kalėdos ir vaikams reikės dovanų. Ką gi jiems padovanoti? Su šia dilema susiduria tėvai, seneliai, krikštatėviai ir visi kiti suaugusieji kiekvienais metais. Šie metai – ne išimtis. Ką padovanoti vaikui, kad jis pajaustų tikrąją Kalėdų dvasią? 

Galite dovanoti viską, išskyrus dėžutę su anglimis. Ši dovana dar prieš pora šimtų metų buvo dovanojama nepaklusniems vaikams Anglijoje ir iki šiol laikoma pačia blogiausia dovana, kokią tik gali gauti vaikas. Geriausia dovanoti atsižvelgiant į vaiko amžių.

Seniau reikėdavo atsižvelgti ir į lytį dėl labai stiprių socialinių vaidmenų, tačiau dabar reiktų rinktis dovanas nepabrėžiant vyriškumo ar moteriškumo – vaikas vėliau pats pasirinks, kuri pusė labiau traukia.

Ką padovanoti 1 metų vaikui Kalėdoms?

Tiesiu taikymu keliaukite į kūdikių žaislų skyrių ir ten ieškokite barškančio žaisliuko. 1 metų berniukai ir mergaitės dar tik pradeda pažinti pasaulį ir reaguoja į tam tikrus garsus. Dėl to žaisliukas, kurį galima tampyti, graužti, apsikabinti, padaužyti į stalo kampą ir dar leidžia švieseles ir garsus yra pats įdomiausias. Bent jau kelioms dienoms. 

Didelio žaislo nereikia, nes mažylis dar tik mokosi vaikščioti, tad tai neturėtų trukdyti ar tapti pargriuvimo priežastimi.

Dovanodami vaikui, nepamirškite padovanoti ir tėveliams. Pakuotė sauskelnių – viena iš geriausių dovanų tokio mažylio tėvams.

Ką Kalėdoms padovanoti 2 metų vaikui?

Dvimetis vaikas jau greičiausiai vaikšto ar net bėgioja po kambarį. Jis pradeda kalbėti savo kalba ir yra labai smalsus. Vienas iš pagrindinių jo užsiėmimų, liesti, laižyti, spardyti buityje sutiktus daiktus. Taip vaikas pažįsta pasaulį. Dėl to 2 metų vaikui galima dovanoti lavinamuosius žaisliukus. Tai įvairios kaladėlės, kurias reikia sudėlioti į tam tikras formas, įvairūs žaislai, kuriais atliekamos tam tikros užduotys ir lavinami rankų judesiai – smulkioji motorika.

Papildomai galima dovanoti minkštus žaisliukus – meškučius, tigriukus ir kitus pliušinius žaislus, su kuriais vaikas mielai eis miegoti.

Nuo dviejų metų pradedamos dovanoti ir judėjimui skirti žaislai – balansiniai dviratukai ir mašinėlės, kuriuos vaikai mėgsta stumdyti ir ant jų užlipti patys.

Ką padovanoti 3 metų vaikui?

Trimetis vaikas jau pradeda kalbėti suprantamesniais žodžiais. Taip pat jis pradeda mokytis reikšti emocijas. Jis dažnai juokiasi ir verkia, jei kas nepavyksta. 3 metų vaikui jau galima dovanoti ir smulkesnius objektus – jis jų nebenori kišti į burną. Dėl to galima dovanoti konstruktorių didelėmis dalimis. Taip pat tokiems vaikams patinka mašinėlės. Tiek mergaitėms, tiek berniukams norisi važinėti po namus arba statyti specialius takelius.

3 metų vaikas jau moka žaisti telefonu, todėl sugeba valdyti mašinėles radijo ryšiu. Tik valdymo pultas neturėtų būti labai sudėtingas. Įvairios lėlės traukia tiek bernukus, tiek mergaites. Lėlėmis reiktų laikyti ir žinomas Barbes, vienaragius, ponius, įvairių pabaisų figūrėles, transformerius. Tai sumažinti žmonių ir padarų atvaizdai, su kuriais vaikai noriai žaidžia. Tinka ir nauji pliušiniai žaislai. Jie gali būti didesni, nes kaip tik tokio amžiaus vaikai masiškai persikrausto miegoti į savo nuosavas lovytes ar net kambarius.

Ką padovanoti 4 metų vaikui Kalėdoms?

Keturmetis jau kalba ir rodo emocijas, tačiau jam vis dar reikia lavinti savo smulkiuosius judesius. Dėl to jam idealiausia dovana – konstruktorius su mažomis figūrėlėmis. Berniukams ir mergaitėms konstruktorių galima pritaikyti tikrai neblogą.

Tokio amžiaus vaikai jau pradeda matyti socialinius visuomenės vaidmenis. Dėl to jam galima padovanoti miniatiūrinius namus, kuriuose gyvena jo žaislai, pasidalina vaidmenimis (tėtis, mama, vaikai). Jei namų nėra, gali tekti juos padaryti patiems iš kartoninių dėžių. Vaikams patinka kraustyti visus savo žaislus.

Dabar keturmečiai jau naudojasi telefonai ir planšetiniais kompiuteriais, tačiau jų dovanoti kol kas nerekomenduojame. Geriau jau specialius mokomuosius kompiuterius, kurie moko spalvų pavadinimų, galbūt angliškų žodžių ir t.t.

Sudėtingesnė ir didesnė mašinėlė su ar be radijo ryšio – puiki dovana mergaitėms ir berniukams.
Dvipusė magnetinė ir piešimo lenta, 30 x 23 cm, nuo 3 m.

Dvipusė magnetinė ir piešimo lenta, 30 x 23 cm, nuo 3 m.

9,65 / vnt.
Turime sandėlyje
Lėlė su priedais

Lėlė su priedais

16,19 / vnt.
Turime sandėlyje
Dėlionė Gaublys, 49 dalių

Dėlionė Gaublys, 49 dalių

9,45 / vnt.
Turime sandėlyje
Kinetinio smėlio rinkinys Play Sand su priedais, nuo 3 m.

Kinetinio smėlio rinkinys Play Sand su priedais, nuo 3 m.

14,39 / vnt.
Konstruktorius Sluban Girl's Dream, Parduotuvė

Konstruktorius Sluban Girl's Dream, Parduotuvė

12,59 / vnt.
Turime sandėlyje
Ką padovanoti 5 metų vaikui?

Penkerių metų vaikas yra labai žingeidus. Jis domisi viskuo, daug klausinėja, stebi suaugusių pasaulį. Nenuostabu, kad tokiam vaikui jau norisi turėti savo telefoną. Galima padovanoti, tačiau rekomenduojame palaukti dar metelius.

Tuo tarpu robotas arba koks skrendantis aparatas, valdomas radijo ryšiu – nereali dovana. Dažnai vaikams reikia ne tiek konstruktorių, kiek juose esančių figūrėlių, todėl atkreipkite dėmesį, kad jos būtų universalios ir tiktų visur.

5 metų vaikas jau mato televizorių ir gauna šiokio tokio smurto dozę. Nėra nuostabu, kad vaikams norisi turėti šautuvus. Vandeniniai šautuvai, paprasti oriniai šautuvėliai yra viena iš geidžiamiausių dovanų.

Ką padovanoti 6 metų vaikui?

Dovanokite tai, kas jį užims labiausiai – telefoną, planšetinį kompiuterį, didelį valdomą robotą, sudėtingą konstruktorių. Gera žinia yra ta, kad tokio amžiaus vaikas jau mokosi žaisti komandoje su kitais žmonėmis. Dėl to tinka stalo žaidimai, kurie skirti visai šeimai. Kadangi tokio amžiaus vaikai dar sunkiai sprendžia konfliktus ir nesutarimus, geriausiai žaidimus dovanoti tokius, kur reikia suaugusiųjų dalyvavimo. Vėliau bus galima pirkti savarankiškus žaidimus, bet pradžioje reikia išmokti pralaimėti.

Šešiametis jau gali spręsti galvosūkius, todėl padovanokite tangramą, rutuliukų piramidę ar kitokį intelektualų žaidimą. Tai vaikams padeda susikaupti ir mokytis atlikti darbus iki galo.

Kadangi kai kurie 6 metų vaikai jau eina į mokyklą ir pradeda skaityti ir rašyti, galite dovanoti mokyklai naudingus reikmenis – piešimo priemones, kuprines, rašiklius.

NERF šautuvas – puiki dovana. Kaip ir didelis radijo bangomis valdomas automobilis. Jau galite dovanoti ir nedidelius dronus. Tik skraidinti juos reiktų ne kambaryje, o lauke.

Kalėdinės dovanos 7-10 metų vaikams

7-10 metų vaikai yra pradinių klasių mokiniai. Jiems tinka ir konstruktoriai, ir video žaidimai. Taip pat stalo žaidimai. Dabar suaugusiųjų dalyvavimas nėra būtinas, nes vaikai turi išmokti spręsti konfliktines situacijas tarpusavyje. Jie moka skaityti, tad instrukcijas gali perskaityti ir patys.

Knygos – taip pat puikios dovanos. Tokio amžiaus vaikams dovanokite gausiai iliustruotas knygas, pasakas. Jie ilgų tekstų dar nemėgsta, todėl Hario Poterio knyga Kalėdoms gali būti didelis nesusipratimas.

10-14 metų vaikų Kalėdinės dovanos

Ką galima padovanoti ankstyvam paaugliui, kuris neiškiša nosies iš savo telefono ir jame esančių žaidimų? Paprasčiausiai dovanokite jam pinigus. Iš žaislų jam lieka labai nedaug pasirinkimų. Sudėtingas konstruktorius bus priimtas. Jis turi būti pakankamai sudėtingas, kad vaikas užsiimtų keletą dienų. Per pora valandų sudedami konstruktoriai bus padėti į dėžę ir ant lentynos (geriausiu atveju).

Yra nemažai robotų, kuriuos reikia susikonstruoti pačiam. Tai pagrindinis žaislas ypač tiems, kuriems reikia ugdyti kantrybę ir koncentraciją. Vaikas domisi ginklais? Dovanokite jam iš smulkių detalių surenkamą šautuvą. Jis turės nemažai darbo, kol susirinks savo žaislą.

Dronas jau turi būti su kamera. Kuo geriau ji filmuoja, tuo ilgiau dovana bus naudojamasi. Youtuberiai pradeda savo karjeras jau nuo tokių metų, tad filmavimas ir fotografavimas telefonu ir kitais prietaisais yra įdomus.

Nebedovanokite lėlių ir pliušinių žaislų. Viskas, tas amžius jau praėjo. Tokio amžiaus vaikams geriausi žaislai yra broliai, seserys, draugai mokykloje. Pasitarkite su vaikų tėvais – gal jau laikas įteikti gyvą žaislą, kuriuo vaikas turės rūpintis – kačiuką, šuniuką, žiurkėną, naminį triušį.
Paspirtukas-motoroleris, baltas

Paspirtukas-motoroleris, baltas

27,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Žaislinis lėlių vežimėlis

Žaislinis lėlių vežimėlis

10,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Piešimo vandeniu kilimėlis, nuo 3 m.

Piešimo vandeniu kilimėlis, nuo 3 m.

3,56 / vnt.
Žaislinis vilkikas su priedais, 5 dalių

Žaislinis vilkikas su priedais, 5 dalių

15,29 / vnt.
Žaislinis pianinas, 37 klavišai

Žaislinis pianinas, 37 klavišai

30,09 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Konstruktorius Sluban Fire, Lėktuvas

Konstruktorius Sluban Fire, Lėktuvas

14,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Konstruktorius Sluban Formula, Formulė-1

Konstruktorius Sluban Formula, Formulė-1

20,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Žaislas užsiaugink mėlyną kristalą 36106, 8 m

Žaislas užsiaugink mėlyną kristalą 36106, 8 m

6,50 / vnt.
Žaislinė įrankių dėžė su priedais 513182515

Žaislinė įrankių dėžė su priedais 513182515

19,34 / vnt.
Žaislinis daktaro komplektas SN Doctor Set 513063669, nuo 3 m.

Žaislinis daktaro komplektas SN Doctor Set 513063669, nuo 3 m.

31,49 / vnt.
Konstruktorius Sluban, lėktuvas, M38-B0366

Konstruktorius Sluban, lėktuvas, M38-B0366

17,49 / vnt.
Turime sandėlyje