Ilgiems rudens vakarams: geriausi žaidimai su vaikais namuose

Trumpėjančios dienos, atvėsę orai ir darganos veja vaikus iš žaidimų aikštelių į namus, tad tėveliams tenka pasukti galvą, kaip užimti atžalą, kad ši visą vakarą nepramurksotų prie televizoriaus ar kompiuterio. Štai keletas idėjų, kurios gali praversti.


Lego – ir fantazijai, ir motorikai

Margaspalvės Lego kaladėlės yra bene populiariausias žaidimas visame pasaulyje, kurį mėgsta ir maži, ir dideli. Šio žaidimo paslaptis slypi paprastume: iš žaidimo kaladėlių galima pastatyti ištisą fantazijų pasaulį, pradedant pilimis ir baigiant automobiliais. Lego skatina smalsumą, kūrybiškumą, atpalaiduoja ir teigiamai veikia vaiko motoriką. Be to, tėvams, žaidžiant kartu su vaiku, užsimezga artimas ryšys, vaikui skiriamas dėmesys padeda ugdyti jo pasitikėjimą savimi ir tėvais. Taip formuojami ne tik glaudūs šeimos santykiai, bet ir socialiniai įgūdžiai.

Kyla klausimas kokias Lego kaladėles rinktis, nes šiandien jų yra visa galybė? Paprasčiausios kaladėlės – geriausias pasirinkimas, nes įvairūs žaidimų rinkiniai, kai reikia sukonstruoti kokį drakoną ar pasakų princesės pilį, apriboja vaiko fantaziją – jis konstruoja tai, ką sugalvojo gamintojai, vadovaujasi instrukcijomis, tačiau nekuria pats. Tiesa, reiktų nepamiršti įsigyti kaladėles, kurios atitinka vaiko amžių: mažesniems vaikams skirtos didesnės kaladėlės, kad šie jų nenurytų. 

Dėlionės nepabostantis žaidimas

Dėlionės – dar vienas puikus užsiėmimas, kuris patiks ir vaikui, ir jo tėveliams. Šis žaidimas padeda susikaupti, ilgiau išlaikyti dėmesį bei skatina smalsumą. Tuo tarpu, tėvams dėlionės – puikus būdas atsipalaiduoti po sunkios darbo dienos ir praleisti daugiau laiko su vaiku. Tiesa, dėliones reiktų rinktis gana atidžiai. Iš pradžių jos turėtų būti lengviau įveikiamos, kad vaikas nenusiviltų, jog negali jų sudėti. Vėliau galima sunkinti lygį: pirkti dėliones su daugiau detalių, sunkesniu paveiksliuku ir pan. Dar vienas dėliones privalumas – jas galima suklijuoti ant kartono ir pakabinti ant sienos ar pastatyti ant komodos.  Tai ne tik papuoš vaiko kambario ar namų interjerą, bet ir bus puikus prizas, primenantis apie sėkmingai įveiktą užduotį. 

Kartais reikia tik pieštukų

Nors spalvinimo knygelių pavadinti žaidimu nelabai galime, tačiau tai tikra klasika, kuria galėjome pasidžiaugti kiekvienas. Spalvinimas taip pat teigiamai veikia vaiko motoriką, skatina kurti, padeda geriau pažinti spalvas, supantį pasaulį, išmoko vaiką atkreipti dėmesį į smulkmenas. O jei dar spalvinsite kartu su juo, net nepastebėsite kaip smagiai ir turiningai praleisite laiką. Be to, kartus praleistas laikas padės geriau suprasti vaiką, įsigilinti į besikeičiančius jo pomėgius.

Stalo žaidimai vietoj televizoriaus

Jei mažylius sudominti įvairia veikla ganėtinai lengva, ūgtelėjusius vaikus atplėšti nuo išmaniojo telefono, kompiuterio, televizoriaus ar tiesiog iškrapštyti iš jų kambario gerokai sudėtingiau, tačiau įvairūs stalo žaidimai, tokie kaip Monopolis, UNO, Kriss Kross, Dixit, Dobble, ALIAS ir t.t, gali sudominti net ir labiausiai užsispyrusią bei į sudėtingą paauglystės laikotarpį žengiančią atžalą. Stalo žaidimai lavina strateginį ir analitinį mąstymą, moko planuoti ir, žinoma, kelia sveiką azartą. Tad kiekviena šeima turėtų turėti bent kelis stalo žaidimus, kurie leistų smagiai praleisti ilgėjančius rudens vakarus. Tiesa, norint, kad vaikas į jus kreivai nežiūrėtų, kai pakviesite jį sužaisti stalo žaidimo partiją, su juo jau nuo mažų dienų reiktų daugiau žaisti, mokyti, kad šeima – brangiausia vertybė, o tėvai – draugai. Tada jūs tikrai jam neatrodysite kaip „kosmonautai“, kurie vieną dieną sugalvojo sukurti naujas ir, jo akimis žiūrint, keistokas šeimos tradicijas.  

Ilgus rudens vakarus (ir ne tik) paskirkite laikui su vaikais: žaiskite, pieškite, dainuokite, kepkite pyragus ar lipdykite iš plastilino. Taip sukursite pasitikėjimu, meile ir dėmesingumu grįstus santykius. Tad šiek tiek fantazijos, pastangų ir net nepajusite, kaip greitai jūsų šeima turės gražias laisvalaikio tradicijas.
Stalo žaidimas Piatnik, Tik Tak Bumm

Stalo žaidimas Piatnik, Tik Tak Bumm

15,75 / vnt.
Turime sandėlyje
Stalo žaidimas Hasbro, Monopolis Lietuva

Stalo žaidimas Hasbro, Monopolis Lietuva

35,99 / vnt.
Stalo žaidimas Kadabra, Ticket to Ride Europa

Stalo žaidimas Kadabra, Ticket to Ride Europa

27,93 / vnt.
Stalo žaidimas Kadabra, Dobble

Stalo žaidimas Kadabra, Dobble

12,95 / vnt.
Stalo žaidimas Mattel, Scrabble

Stalo žaidimas Mattel, Scrabble

26,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Stalo žaidimas Brain Games, Rory's Story Cubes

Stalo žaidimas Brain Games, Rory's Story Cubes

9,09 / vnt.
Stalo žaidimas Trefl, Europa

Stalo žaidimas Trefl, Europa

6,75 / vnt.
Stalo žaidimas Trefl, 5 sekundės

Stalo žaidimas Trefl, 5 sekundės

17,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Stalo žaidimas Brain Games, Codenames

Stalo žaidimas Brain Games, Codenames

14,69 / vnt.
Stalo žaidimas Tactic, Mažųjų Alias

Stalo žaidimas Tactic, Mažųjų Alias

6,74 / vnt.