Kaip turiningai praleisti laiką su savo šeima per Kalėdas ne virtuvėje

Panašu, jog Kalėdos šiais metais bus gana ilgos – iki Naujųjų metų yra net 7 nedarbo dienos. Kai kas ir tas tris darbo dienas greičiausiai perkėlė į kitus metus, tad, laikykitės, – didžiosios šventės ateina! Tik viena problemėlė – ką veikti per tiek Kalėdinių atostogų dienų? Vaikams į mokyklą nereikia, tėvams darbai irgi jau praėjo. Oras gali būti, kaip visada, lietuviškas – žvarbus ir šlapias. Taigi laukia daug valandų namie. Apsivalgymas irgi garantuotas? Gal šie metai tegul būna kitokie? Maistą Kūčioms pasiruošite per savaitgalį, o ką daryti toliau ištisą savaitę?


Norime pateikti keletą naudingų idėjų ir patarimų, ką galėtumėte nuveikti kartu su visa šeima.

1.    Kapitalinis spintų tvarkymas. Ne tik mamos, bet ir tėčio, o taip pat ir vaikų. Kad tai netaptų dar vienu nuobodžiu užsiėmimu, iškelkite sau kilnią užduotį. Surinkti keletą senų ir nebenaudojamų drabužių ir atiduoti juos labdarai – vaikams ir suaugusiems, kurie negali sau leisti gražių rūbų. Tai kilnus tikslas, kuris labai dera su Kalėdine dvasia – suteikite vilties skurstantiems. Tai suteiks didelį malonumą, kai žinosite, jog jūsų rūbai nenukeliavo į autoservisą kaip skudurai tepalams valyti, o bus padovanoti nepriteklių kenčiančioms šeimoms. Nepažįstate tokių? Ieškokite labdaros organizacijų, kurios dirba su skurstančiais ir jie padės. Reikės tik supakuotas dovanas nuvežti. Paprastai betvarkant spintas vyksta ir labai rimtas madų šou. Tad laikykite fotoaparatą šalimais – turėsite ir gana įdomių ar net pikantiškų šeimos nuotraukų. Šiam darbui skirkite visą dieną. Pasirūpinkite dėžėmis iš anksto, nes tikrai atsiras daiktų, kurių jau nebenorėsite kišti atgal...

2.    Šeimos skambutis giminaičiams. Kokį vakarą susėskite visi kambaryje (tik ne prie stalo), išjunkite televizorių ir paimkite telefoną. Skambinkite giminaičiams ir įjunkite garsiakalbį, arba dar geriau – vaizdo skambutį. Pasveikinkite giminaičius ir draugus visi iš eilės. Padeklamuokite trumpą kalėdinį ketureilį, sudainuokite dainelę. Paprastai su Kalėdomis jau būsite pasisveikinę per socialinius tinklus, tačiau gyvas balsas yra labai svarbus. Skambinkite seneliams, broliams ir seserims, dėdėms ir tetoms, kuriuos paprastai matote nedažnai, bet vis tiek norėtumėte palaikyti ryšius. Jiems tai bus malonu. O jūs neprarasite ryšio su giminėmis. Svarbiausia gyvenime yra šeima ir sveikata. Visa kitą galite gauti patys, jei labai to norite.

3.    Perstatykite kambarį. Kalėdinės atostogos prieš Naujuosius metus – idealus laikas perstatyti kambarį ir taip atsinaujinti savo namų interjerą. Patikėkite, nereikia naujų baldų, kad namai atrodytų naujai. Pakanka pakeisti sofos vietą ar perstumti sekciją, pakeisti seną šviestuvą nauju, ant sienos pritvirtinti pora lentynėlių ir kambarys atrodys visiškai kitaip. Tai labai simboliška, nes naujus metus sutiksite atsinaujinę ir be didelių išlaidų. Tarp švenčių prekybos centras „Senukai“ dirba, tad jei ko pritrūksite, visada galite užvažiuoti ir nusipirkti keletą smulkmenų. 

4.    Smulkūs namų remonto darbai. Ryšitės išdažyti kambario sienas? Tai puiku! Dabar turite laiko ir visa šeima gali jums padėti. Paprastai po darbo dienos šis darbas yra sudėtingas, nes per tas pora valandų iki miego nieko nespėjate ir paliekate darbus nakčiai. Dabar viską galima daryti neskubant, o svarbiausia, dalyvaujant visiems šeimos nariams. Vaikai nenori padėti dažyti? Laikas susirasti seną knygą apie Tomą Sojerį ir paskaityti tą dalį apie tvoros dažymą...

5.    Šešėlių teatro pasirodymai. Yra Kalėdų tradicija, kai statoma prakartėlė ir tėvai stengiasi parodyti vaikams tą istoriją su Jėzaus gimimu. Ne pas visus namuose atsiras vietos tai prakartėlei. Jei jau atsiras, tai džiugu, pasidarykite ją. Jei nebus vietos, tai nenusiminkite – Jėzaus gimimo istorija gali būti parodyta ir šešėlių teatre. Jums reikia kartoninės dėžės, balto popieriaus, žirklių, klijų, ilgų medinių pagaliukų-iešmelių ir stalinės lempos su galingai šviečiančia lempute. Tiesiog pašvieskite ant kitos pusės ir padarykite kelias personažų figūrėles pasakojimui – Juozapą, Mariją, tris karalius, žvaigždę. Tada liks juos priklijuoti prie ilgų pagaliukų ir taip papasakoti Kalėdų istoriją. Svarbiausia, kad visi dalyvautumėte kūrimo procese. Užtruksite 2-3 valandas, bet tai bus malonus laikas. Aišku, pasakojimą būtina filmuoti ir kelti į socialinius tinklus, kad pamatytų giminės ir draugai, kaip jūsų šeima šauniai leidžia laiką kartu.

6.    Šeimos teatro spektaklis. Jei laukiate svečių per Naujuosius, paruoškite šeimos teatro spektaklį. Galite parinkti tokį, kuris įtrauktų ir kitus personažus – svečius. Tokiuose spektakliuose vienas yra pasakų žmogus ir viską pasakoja, ką daro personažas, tad svečiams, net ir nepasiruošusiems bus nesudėtinga sudalyvauti. Jei reikia, pasiruoškite kaukes ir dekoracijas iš kartono. Nuostabiai praleisite laiką, net jei tas spektaklis truks vos 15 minučių.

7.    Palapinė vidury kambario. Tikrai išvykai tokiu lietuvišku oru greičiausiai nėra jokių galimybių įvykti... Bet palapinę galima pastatyti vidury kambario ir suvaidinti stovyklavietę. Ypač, jei gyvenate individualiame name su nedideliu kiemu. Galėsite susikurti ir tikrą laužą. Tik palapinė bus viduje. Jei palapinės neturite, lovos užtiesalai ir pledai puikiausiai tinka. Reikės tik šiek tiek virvių ir sugalvoti, kaip palapinę pritvirtinti. Aišku, atsinešę čiužinį galėsite tokioje Kalėdinėje palapinėje ir nakvoti. Tik fantazija riboja tokią „naminę iškylą“. Vaikams tai patiks tikrai. Bus daug įdomių asmenukių, nes Wi-Fi tokioje iškyloje pagaliau veikia.

8.    Stalo žaidimai. Kai kurių stalo žaidimų darbo dienomis net nepradedate, net kai to prašo vaikai. Juk puikiai žinote, kad „Monopolį“ su mažaisiais „verslininkais“ teks žaisti kelias valandas. Štai atostogos ir jau nuo ryto galite pradėti stalo žaidimų dieną. Dieną – „Monopolis“, vakare – kiti žaidimai. Galite vaikus pamokyti ir kortų žaidimų. Ne nuodėmė žaisti ir pokerį – juk žaidžiate su šeimos nariais. Vaikai yra labai azartiški, o šis žaidimas gali turėti ir realius prizus – kad ir 10 eurų už 1 pokerio turnyro vietą. Aišku, „banką“ parūpina tėtis ir mama. Jei nenorite iš pinigų, tiks ir kiti kortų žaidimai, kurie po truputį apleidžia mūsų šeimų laisvalaikį.

9.    Šeimos filmo kūrimas. Tai rimtas darbas visai dienai. Pradėti reiktų nuo visų metų nuotraukų ir video klipų atrinkimo iš visų šeimos narių telefonų. Tada, reiktų peržiūrėti daugybę medžiagos ir prisiminti, ką veikėte šiais metais. Viską reikia sujungti ir padaryti video. Tai galima padaryti mobiliosiomis programėlėmis, taip pat ir kompiuteryje. Vakarui pasilikite laiko vienam šeimos video, kurį nufilmuosite dabar. Sėdėkite sutvarkytame kambaryje šalia papuoštos eglutės ir vienas po kito pasakykite palinkėjimus vieni kitiems, papasakokite, ką gero nuveikėte per metus, ką svajojate padaryti kitais metais. Nufilmuokite visa tai ir įdėkite į jau paruoštą metų akimirkų filmą. Neabejojame, kad toks video po kelių metų bus labai įdomus ir linksmas. O jį galėsite pasižiūrėti prieš Naujuosius metus.

Per atostogas organizuokite dieną be telefono. Tai gali būti labai įdomi patirtis... Gražių švenčių su šeima!
Stalo žaidimas Hasbro, Twister

Stalo žaidimas Hasbro, Twister

21,99 / vnt. 27,99 € / vnt.
-21%
Daugiafunkcis žaidimų stalas Mini Pool TBSM-130302

Daugiafunkcis žaidimų stalas Mini Pool TBSM-130302

56,55 / vnt. 87,00 € / vnt.
-35%
Fotoaparatas Sony DSC-W810B, juodas

Fotoaparatas Sony DSC-W810B, juodas

96,89 / vnt. 109,99 € / vnt.
-11%
Futbolo stalas Mini TBSB-244, 81 x 4 1x 20 cm

Futbolo stalas Mini TBSB-244, 81 x 4 1x 20 cm

51,00 / vnt. 68,00 € / vnt.
-25%
Stalo žaidimas Brain Games, Katan

Stalo žaidimas Brain Games, Katan

34,99 / vnt. 39,99 € / vnt.
-12%
Stalo žaidimas Tactic, Lažinamės, vakarėlio versija

Stalo žaidimas Tactic, Lažinamės, vakarėlio versija

22,59 / vnt.
Dėlionė Trefl Romantiška Venecija, 6000 dalių

Dėlionė Trefl Romantiška Venecija, 6000 dalių

20,18 / vnt. 26,90 € / vnt.
-24%
Momentinis fotoaparatas Fujifilm Instax Mini 9, šviesiai mėlyna

Momentinis fotoaparatas Fujifilm Instax Mini 9, šviesiai mėlyna

72,98 / vnt. 83,99 € / vnt.
-13%
Futbolo stalas Mini TBSB-244, 81 x 4 1x 20 cm

Futbolo stalas Mini TBSB-244, 81 x 4 1x 20 cm

51,00 / vnt. 68,00 € / vnt.
-25%
Stalo žaidimas Hasbro, Speak out

Stalo žaidimas Hasbro, Speak out

29,99 / vnt. 32,99 € / vnt.
-9%
Dėlionė Ravensburger 3D Puzzle Big Ben With Real Clock 216pcs 12586

Dėlionė Ravensburger 3D Puzzle Big Ben With Real Clock 216pcs 12586

27,68 / vnt.