Kaip efektyviai suplanuoti vonios kambario remontą?

Nusibodo tos senos galbūt nuo sovietinių laikų likusios sienų plytelės jūsų vonioje? Laikas rimtai renovacijai. Vonios kambario remontas pavers jūsų seną vonią visiškai kitokia. Bet nuo ko pradėti? Į ką labiausiai atkreipti dėmesį? Štai keletas pasvarstymų ir idėjų.

Planavimas – pirmas ir svarbiausias darbas

„Rytoj lupame plyteles nuo sienų, poryt ateis elektrikas, o šeštadienį galėsime dažyti lubas“ – tai pats blogiausias planas, koks tik gali būti. Taip neturėtų vykti darbai, nes jie baigsis tragedija šeimoje ir kivirčais artimiausius keletą metų su priekaištais, kad viskas buvo padaryta „ne taip“... Atsisėskite su visa savo šeima prie stalo, pasiimkite kompiuterį atsiverkite statybinių medžiagų el. parduotuvės puslapį ir pradėkite planavimą.

Pirmiausia, išsiaiškinkite, ko norite – vonios ar dušo kabinos? Bendro vonios kambario su tualetu ar atskiro? Daug spintelių ar minimalistinio interjero? Taip pat nuspręskite, kur visa šeima valys dantis vakarais, galbūt katytės tualetas irgi tilps vonios kambaryje... Svarbu, kad būtų išgirsta visa šeima. Kiekvienoje šeimoje sprendimų priėmimas vyksta skirtingai, tačiau išklausyti visų norų būtina.

Kai visi norai išklausyti ir surašyti, pradėkite žiūrėti, kokių prekių jums reikės: naujos vonios, unitazo, baldų, elektrinio rankšluosčių šildytuvo, 3 veidrodžių, kėdutės pasilipimui, praustuvės, galbūt naujos skalbimo mašinos. Susirašykite ant popieriaus, tada skirkite pora valandų apytikslėms kainoms susirinkti iš el. parduotuvės. Rinkitės ne pačius brangiausius, bet ir ne pačius pigiausius produktus. Juk darote sau, be to ten gyvenate, o ne atvažiuojate kartą į mėnesį.

Taip po truputį pamatysite, kokio biudžeto reikia. Viskas, pirmai dienai užteks. Būtent čia rekomenduojame sustoti planuoti, nes mintis, kad remontui prireiks bent 5000-10000 eurų gali išmušti iš vėžių. Kitą dieną pratęsite planavimą ir jau kitaip žiūrėsite į biudžetą.

Daryti patiems ar samdyti profesionalus?

Vieni žmonės viską mėgsta daryti patys. Kiti, priešingai, nusamdo apdailos specialistus ir jiems patiki visus darbus. Treti samdo tam tikrus profesionalus, bet kai kuriuos darbus atlieka patys. 

Patiems daryti kai kuriuos darbus tikrai nėra kažkas smerktino. Tiesiog kai kurie darbai reikalauja specifinių žinių ir patirties, tad be profesionalų pagalbos neapsieisite.

Pavyzdžiui, elektrikas, santechnikas ir plytelių klojėjas turėtų būti profesionalai. Visus kitus darbus galite atlikti ir patys. Jei ryšitės kloti plyteles patys, atminkite, kad dėl broko galėsite kaltinti tik patys save ir savo nepatyrimą...

Prie elektros lįsti nebaigus specialių mokslų iš viso nerekomenduojama. Net jei tai galite padaryti mėgėjiškai. Atminkite, kad tai vonia, o prastai sujungti laidai drėgnoje aplinkoje gali atnešti bėdos. Tada teks daužyti sienas ir perdarinėti elektros instaliaciją. Santechnikos darbai taip pat svarbūs, nes blogai suvedžioti vamzdžiai gali baigtis kaimynų užliejimu arba sugadintu turtu.
Sienų dažai Tikkurila Siroplast-2 AP, balti, 2.7 l

Sienų dažai Tikkurila Siroplast-2 AP, balti, 2.7 l

16,93 / vnt. 24,19 € / vnt.
e. kaina
-30%
Dekoratyviniai vandeniu skiedžiami dažai Scintillo, 3.6 l

Dekoratyviniai vandeniu skiedžiami dažai Scintillo, 3.6 l

25,89 / vnt. 36,99 € / vnt.
e. kaina
-30%
Vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Serena Retro 131134114

Vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Serena Retro 131134114

194,99 / vnt.
Žalia kaina
Vonios spintelė su praustuvu Riva Decor SA70C

Vonios spintelė su praustuvu Riva Decor SA70C

127,40 / vnt. 182,00 € / vnt.
-30%
Pakabinama vonios spintelė Raguvos baldai Milano 19302137, šviesiai ruda

Pakabinama vonios spintelė Raguvos baldai Milano 19302137, šviesiai ruda

113,40 / vnt. 162,00 € / vnt.
-30%
Spintelė su veidrodžiu Raguvos baldai Milano 1902513

Spintelė su veidrodžiu Raguvos baldai Milano 1902513

128,80 / vnt. 184,00 € / vnt.
e. kaina
-30%
Pakabinama vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Milano Nelson 191125137, ąžuolo

Pakabinama vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Milano Nelson 191125137, ąžuolo

269,00 / vnt. 340,00 € / vnt.
Nemokamas pristatymas
e. kaina
-21%
Darbų eiliškumas

Renovuojant vonios kambarį, ar kurį kitą kambarį, labai svarbus darbų eiliškumas. Ką darysite pirmiau: santechniką, ar dažysite lubas?

Viską darykite nuo viršaus į apačią:
  • Pirmiausia – griovimo darbai. Nuplėškite plyteles, nuvalykite senus dažus ant lubų, sienų, nuimkite senus baldus. Palikite tik praustuvę ir unitazą, kad galėtumėte nusiprausti po sunkios remonto dienos.
  • Antras svarbus darbas – susitvarkykite elektros instaliaciją. Pagalvokite, kur ir kokie bus šviestuvai, kur reikės rozečių, kur jungiklių.
  • Lubos – realių remonto darbų pradžia. Kai elektra sutvarkyta, galite laisvai dažyti lubas arba konstruoti pakabinamas ar įtempiamas lubų konstrukcijas.
  • Po lubų galite pradėti sienas, tačiau prieš tai įsitikinkite, ar santechnika yra tvarkinga. Jei vamzdžiai plieniniai ir seni – keiskite juos plastikiniais. Galbūt kažkur reiks daužyti sieną, kad nuvestumėte vamzdžius į kitą vietą. Tai padarykite pasitarę su santechniku, kuris paprastai vengia sienų daužymo darbų.
  • Sienos tvarkomos po to, kai su santechnika visi darbai baigti ir iš sienų ar grindų kyšo užkimštų vamzdžių galai. Nusiimkite praustuvę ir klijuokite sienas plytelėmis. Patys arba duokite samdytiems klojėjams.
  • Kai sienos sutvarkytos, pereikite prie grindų. Klokite hidroizoliacijos sluoksnį, dėkite elektrinių šildomų grindų kilimėlį ir klijuokite plyteles. Kai viskas išdžius, kvieskite santechniką dar kartą, kad prijungtų naująjį unitazą, praustuvę, dušo maišytuvą.

Atminkite, kad renovuojant vonios kambarį nerekomenduojama palikti senų vandens maišytuvų, unitazų ir kitų elementų, kurie gana tvirtai buvo pritvirtinti prie sienų ir grindų. Juos nuimant galimi maži įtrūkimai, kurie netrukus gali virsti didelėmis bėdomis. Dėl to visa įranga turėtų būti nauja. Išskyrus skalbimo mašiną. Jos keisti tikrai nereikia, jei ji gerai veikia. Nebent bus proga pasikeisti nutekamojo vandens žarną.

Dar vienas patarimas – fotografuokite visą santechniką ir elektros instaliaciją, kol jos dar nepaslėptos sienoje. Tikrai pravers, kai norėsite ant sienos pakabinti spintelę ir reikės gręžti.

Vonios baldai

Kai sienų ir grindų darbai eina į pabaigą, pradėkite rūpintis vonios baldais. Gerai išsimatuokite vietą tik tada, kai jau visos plytelės suklijuotos. Priešingu atveju gali pritrūkti vos centimetro iki jūsų svajonių vonios.

Baldus įsigykite specializuotose parduotuvėse arba statybos prekybos centruose, kur galite rasti ir pigesnių, ir brangesnių variantų.

Generalinis valymas

Atrodo, kad jau viskas – sienos perdarytos, nauji baldai, vonios įranga, net aksesuarai. Palaukite, reikia atlikti paskutinį darbą – generalinį valymą. Tikrai bus kažkur užtiškę hermetiko lašeliai, kuriuos reikia nuvalyti, kai kur plytelės vis dar apterliotos glaistu. Visa tai turi dingti. Štai dabar jau vonia paruošta ir laukia jūsų.

Iš visko matyti, kad per savaitę to padaryti nepavyks. Vonios renovacijai skirkite mažiausiai mėnesį. Nusiteikite taikstytis su laikinais nepatogumais, dulkėmis, triukšmu. Visa tai vardan tos svajonių vonios, kuria mėgausitės dar ilgai.
Pakabinama vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Milano 191127177, balta-melsva

Pakabinama vonios spintelė su praustuvu Raguvos baldai Milano 191127177, balta-melsva

333,90 / vnt. 477,00 € / vnt.
-30%