„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

10 patarimų, kaip surengti šaunų vakarėlį lauke

Už lango pasirodę pirmieji pavasarinės saulės spinduliai tiesiog kvieste kviečia į lauką – eiti pasivaikščioti, žaisti lauko žaidimus, ruošti pietus kepsninėje ir, žinoma, rengti vakarėlius kieme. Į ką atkreipti dėmesį, kad ši šventė būtų sėkminga, o jos pasiruošimas praeitų be didelių rūpesčių? Atsakymus pateikiame šiame straipsnyje – skaitykite toliau!

1. Įsigykite pakankamai kėdžių svečiams!
 
Atsižvelkite į savo vakarėlio formatą ir pasirūpinkite atitinkamu vietų skaičiumi. Jei kėdes dar tik planuojate įsigyti, turėkite omenyje, kad nebūtina jų pirkti itin brangių – daug svarbiau, kad būtų patogios. Labai praktiškos yra sulankstomos kėdės, kurias nenaudojamas galite laikyti tiesiog savo sandėliuke ar kitoje patalpoje.  
 
2. Turėkite kuo užimti vaikus
 
Jei tik turite kur pakabinti, hamakas – vienas geriausių vaikų traukos centrų. Mažiesiems užimti taip pat puikiai tiks muilo burbulai, kamuoliai, raketės ir kiti lauko žaislai, kuriuos rekomenduojame rinktis atsižvelgiant į jūsų erdvę ir vakarėlio biudžetą. Svarbiausia – nepamiršti, kad šventė turi būti linksma visiems, kitaip mažieji gali panorėti baigti šventę anksčiau, nei tikisi jų tėveliai.
 
3. Apšvieskite erdvę lemputėmis ir žvakėmis
 
Tinkamas apšvietimas jūsų vakarėliui gali suteikti puošnumo ir padėti sukurti jaukią atmosferą. Tam galite rinktis vieną ar kelis iš daugybės galimų apšvietimo variantų: žvakės, pakabinami ar pastatomi lauko žibintai, lauko girliandos, pakabinami prožektoriai, fakelai ir kt. Beje, šios priemonės taps ir puikiais lauko dizaino elementais.
 
4. Pasirūpinkite dekoracijomis
 
Žinoma, nebūtina dekoruoti viso kiemo (nebent lauke ketinate švęsti savo vestuves) – užtenka pasirūpinti keliais išskirtiniais akcentais, kurie vėliau gali tapti ir pramoga. Tai gali būti popierinės gėlių girliandos, sukabintos ant medžių ar kėdžių, įvairių spalvų ar formų akiniai ar net vandens šautuvai – visi šie atributai suteiks jūsų vakarėliui žaismingumo ir puikiai atrodys nuotraukose!
 
5. Ištarkite „NE“ uodams
 
Kuo geresnis oras, tuo daugiau įvairiausių vabzdžių pasirodys vos pradėjus temti. Tai, žinoma, ne priežastis vakarėlį perkelti į namus, tačiau vis tik rekomenduojame iš anksto pasirūpinti apsauga nuo uodų ir kitų vabzdžių. Įsigykite specialiai jiems atbaidyti skirtų purškalų, žvakių, pakabinkite musgaudžių. Šios priemonės padės atsikratyti bent dalies nepageidaujamų svečių. 
Sodo kėdė Domoletti Mango

Sodo kėdė Domoletti Mango

6. Sukurkite vakarėlio grojaraštį
 
Iš anksto sukomponuotas šventės grojaraštis leis jums visą vakarėlio laiką skirti savo svečiams ir bendravimui (rekomenduojama viso grojaraščio trukmė – apie 5 val.). Šis žingsnis taip pat padės mandagiai atsakyti tiems, kurie vis nori perjungti dainą dar jos neišklausę. Taip pat pasirūpinkite, kad lauke muzika girdėtųsi pakankamai, ypač jei manote, kad norėsite perkelti veiksmą į šokių aikštelę. Tiesa, didinant garsą stenkitės išlaikyti optimalią kolonėlių vibraciją – jei jaučiate, kad ji pradeda trukdyti skambesiui, verčiau sumažinkite garsą, bet išlaikykite jo kokybę.
 
7. Įvertinkite lietaus tikimybę
 
Orai šiltojo sezono pradžioje gali būti gana permainingi, tad rekomenduojame iš anksto apgalvoti, ką darysite, jei šventės dieną lis. Ar turėsite vietą, kurioje svečiai galės pasislėpti nuo lietaus? Tiesa, blogą orą galima paversti netgi pramoga – iš anksto įsigykite spalvotų polietileninių lietpalčių ar skėčių, su kuriais visi galėsite linksmai pozuoti priešais fotoobjektyvą. 
 
8. Pasirūpinkite šiluma
 
Šiltajam sezonui dar neįsibėgėjus, oras vakare gali nemenkai atvėsti. Jūsų svečiams nesušalti gali padėti jaukūs ir įvairiaspalviai pledai. Padėkite juos ant kėdžių dar prieš vakarėlį – taip pledai ne tik suteiks papildomos šilumos, tačiau ir pagyvins šventės atmosferą.
 
9. Nurodykite aprangos kodą
 
Daugelis jūsų svečių (na, gerai, greičiausiai – daugelis moterų) svarstys, kaipgi reikėtų apsirengti į šią šventę – nurodydami tai pakvietime, sutaupysite jiems nemažai laiko. Taip pat užtikrinsite, kad visi atvyktų tinkamai pasiruošę, jei vakarėlio metu planuojate maudynes baseine, badmintono turnyrą ar kitas pramogas, kurioms prireiks specialios aprangos.
 
10. Nepamirškite pakviesti svečių!
 
Šiais technologijų laikais paprasčiausias ir patogiausias būdas pakviesti svečius į vakarėlį yra pasinaudojus Facebook. Sukurkite šiame socialiniame tinkle renginį, įkelkite nuotaikingą paveikslėlį ir išsiųskite savo draugams pakvietimus vos per kelias minutes. Patogu tai, kad čia galėsite nuolatos atnaujinti ar keisti informaciją, įkelti vakarėlio programą ar net sukurti apklausą, taip sužinodami, kas tikrai dalyvaus jūsų šventėje.
 
Tikimės, kad šie patarimai jums padės lengviau ir greičiau pasiruošti vakarėliui kieme, o jo metu jūs puikiai praleisite laiką su savo svečiais!
Plastikinė lauko kėdė Scilla, žalia

Plastikinė lauko kėdė Scilla, žalia

Turime sandėlyje
Elektrinė girlianda Globo Nirvana 3401; 20X0,54 W LED

Elektrinė girlianda Globo Nirvana 3401; 20X0,54 W LED

52,20 / vnt.