„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip balkoną paversti jaukia oaze?

Kartais taip norisi pradėti rytą žiūrint į kylančią saulę, ar po darbų jaukiai įsitaisyti patogiame terasos krėsle su gera knyga rankoje. Net ir gyvenant bute šią svajonę galite lengvai pasiekti – tinkamai įrengtas balkonas puikiausiai atstos bet kurią lauko terasą! Kaip įsirengti balkoną, kad jame būtų jauku ir šilta? Skaitykite toliau ir sužinokite.

Balkono grindys ir sienos

Prieš pradedant planuoti balkono įrengimą, svarbiausias aspektas, kurį turite įvertinti – tai, ar Jūsų balkonas įstiklintas ar atviras. Mat jei balkonas yra nuolat veikiamas gamtos sąlygų, Jums prireiks gerokai atsparesnių, specialiai tam pritaikytų medžiagų, o jo įrengimas bus labiau panašus į terasos įrengimą (išsamų straipsnį „Ką naudinga žinoti įsirengiant lauko terasą“ galite skaityti čia).

Tuo tarpu kokias medžiagas galite naudoti, norėdami įsirengti įstiklintą balkoną skaitykite žemiau:
  • Balkono grindys. Pakankamai naujas ir stilingas pasirinkimas balkono grindims – medinės lentelės, kurios ne tik suteiks jaukumo, tačiau ir privers Jus jaustis kaip tikroje lauko terasoje. Galite naudoti įvairias skirtingas medžio ar medienos imitacijos lentas, svarbiausia jas renkantis atsižvelgti į atsparumo klasę. Įstiklintame balkone ypatingai atsparių lentelių neprireiks, tačiau atsparumas šalčiui ir drėgmei vis tik turėtų išlikti. Kitos galimybės apima tokius sprendimus kaip plytelės ar norintiems daugiau originalumo ir gamtos – žolę imituojanti danga.
  • Balkono sienos. Pats populiariausias variantas, žinoma, yra pasirinkti norimą dažų spalvą ir ja išdažyti balkono sienas. Tačiau norintiems kažko naujo,  siūlome apsvarstyti ir kur kas originalesnius sprendimus, pavyzdžiui, vieną sieną iškloti tomis pačiomis medinėmis (ar medžio imitacijos) grindų lentelėmis. 

Galvojant apie įstiklinto balkono įrengimą yra daugybė galimų dizaino sprendimų, kuriuos galite lengvai susiprojektuoti ir įsirengti patys. Viskas, ko reikia, tai apsvarstyti, kokio stiliaus dizainą norite sukurti – jaukų ir artimą gamtai, o galbūt skandinaviškai šviesų ir eklektišką.

Balkono baldai ir interjeras

Paruošus balkono grindis ir sienas, kitas svarbus žingsnis bus nuspręsti, kokius baldus ir kitas interjero detales norėsite įsigyti.

Tam, kad apsispręsti būtų lengviau, pateikiame mūsų specialisto patarimus:
  • Balkono baldai. Naudojimui balkone tinkami gali būti tiek lauko, tiek daugelis vidaus baldų. Galite rinktis medinius, metalinius, plastikinius, pintus ar netgi minkštuosius baldus – priklausomai nuo to, kokį dizainą norite sukurti. Vis tik vienas populiariausių ir praktiškiausių pasirinkimų yra sintetinio pluošto pinti baldai, kurių tarnavimo laikas ypač ilgas, jie yra atsparūs gamtos sąlygų (saulės, drėgmės ar šalčio) poveikiui ir yra itin patogūs. Nusprendę įsigyti baldus, pagamintus iš sintetinio pluošto, galėsite rinktis iš daugybės spalvų ir stilių, tad juos lengva bus pritaikyti prie norimo balkono dizaino. Kitas patogus sprendimas – įrengti didesnį medinį suoliuką, kurį padengtumėte minkštomis pagalvėlėmis, skirtomis tiek atsisėsti, tiek atsiremti.
  • Minkštoji balkono baldų dalis. Jei balkonas neįstiklintas, renkantis minkštąją baldų dalį, tokią kaip pagalvėlės, rekomenduojame atsižvelgti į medžiagų atsparumą drėgmei. Tinkamiausios medžiagos – poliesteris ir akrilas, mat šie audiniai neįgeria drėgmės, yra greitai džiūstantys. 
  • Kitos interjero detalės. Augalai suteikia bet kokiai patalpai jaukumo, todėl rekomenduojame balkone „įkurti“ kuo daugiau žalumos. Čia tinka įvairūs augalai, nuo vijoklinių iki vazoninių gėlių. Ypač gražiai atrodo medinės lentynėlės su įvairiais mažais vazonais, taip pat galite pasinaudoti galimybe ir auginti prieskonines žoleles, kurios ne tik paskanins Jūsų maistą, tačiau ir nuostabiai kvepės.

Tikimės, kad perskaitę šį straipsnį atradote bent keletą lengvai įgyvendinamų idėjų, kaip Jūsų balkoną paversti jaukia oaze. 
Metalinis lauko suolas Masterjero Iron HS0822IB

Metalinis lauko suolas Masterjero Iron HS0822IB

65,00 / vnt.
TOP prekė
Žalia kaina
Lauko krėslas Masterjero Moon Ivory

Lauko krėslas Masterjero Moon Ivory

TOP prekė
Sodo baldų komplektas Masterjero Barley Field

Sodo baldų komplektas Masterjero Barley Field

Metalinė sodo kėdė Masterjero Denver

Metalinė sodo kėdė Masterjero Denver

TOP prekė
Sodo baldų komplektas Masterjero Light Bistro

Sodo baldų komplektas Masterjero Light Bistro

Turime sandėlyje
TOP prekė