„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Ką naudinga žinoti įsirenginėjant terasą? 

Nors už lango vis dar žiema, tačiau kalendoriuje persivertus kovo mėnesiui, neišvengiamai ateis ir tikrasis pavasaris. O kartu su juo ir didelis noras praleisti kuo daugiau laiko lauke bei mėgautis vis šiltėjančiais orais. Kur geriau tai daryti, nei nuosavoje terasoje? Šiame straipsnyje pateikiame naudingus patarimus, kurie pagelbės nusprendus įsirengti lauko terasą. 

Kokias terasos lentas verta rinktis?

Nusprendus įsirengti lauko terasą, Jums teks nuspręsti kurioje namo pusėje ją statysite, kokio dydžio ir formos ji bus, ar norėsite įrengti stogelį. Tačiau pats svarbiausias sprendimas, nulemsiantis Jūsų terasos ilgaamžiškumą bus terasos lentų pasirinkimas.

Kad išsirinkti būtų lengviau, pateikiame populiariausius terasos grindinio sprendimus:
  • Medinės teraslentės. Tai – populiariausias pasirinkimas, nes termiškai apdorota mediena yra pakankamai atspari lauko sąlygoms, o medžio, t.y. teraslenčių dizaino pasirinkimas yra labai platus. Dažniausiai Lietuvoje renkamasi iš spygliuočių medienos pagamintas lentas, jos yra elastingos ir pakankamai minkštos, ant tokios terasos malonu vaikščioti basomis. Tuo tarpu retesnis, bet kiek patvaresnis pasirinkimas – maumedžio teraslentės, tačiau reiktų įvertinti tai, kad maumedis labiau linkęs šerpetoti, jis kietesnis. Kad ir kurią medienos rūšį nuspręstumėte rinktis, rekomenduojame atsižvelgti į gamintojo nurodomą medienos atsparumo klasę (nuo labai atsparios iki neatsparios), mat tai tiesiogiai lems terasos ilgaamžiškumą.
  • Medienos-plastiko kompozitas. Iš medienos pjuvenų ir plastiko pagamintos terasos lentos yra ypač ilgaamžės, spalvą išsaugo 10 metų ir ilgiau ir atrodo labai moderniai. Glotnūs paviršiai bus itin malonūs vaikščioti basomis, o lentų pasirinkimo įvairovė nustebins net ir išrankiausius. Renkantis lentas iš medžio kompozito, rekomenduojame atsižvelgti į medžio ir plastiko santykį, mat jis svyruoja priklausomai nuo gamintojo. Tiesa, šios lentos yra brangiausias pasirinkimas iš visų aprašytų medžiagų.
  • Plytelės. Mažiau populiarios ar stilingos, tačiau taip pat gana dažnai pasirenkamos dėl itin paprastos priežiūros ir lengvo įrengimo. Atkreipiame dėmesį, kad nusprendus terasą iškloti plytelėmis, patvariausias pasirinkimas bus akmens masė arba klinkeris. Taip pat patartina atsižvelgti į plytelių atsparumą drėgmei.


Iš kokių medžiagų gaminami lauko baldai geriausi?

Renkantis lauko baldus svarbiausias kriterijus yra medžiaga, iš kurios šie yra pagaminti. Jei planuojate lauke baldus laikyti viso šiltojo sezono metu ar netgi per žiemą, Jums prireiks itin patvarių medžiagų, mat jie turės atlaikyti net ir atšiauriausias gamtos sąlygas. Ir priešingai, jei baldus naudosite tik retkarčiais, o laikysite juos uždaroje patalpoje, drąsiai galite svarstyti ir apie mažiau patvarias medžiagas.

Jūsų patogumui, mūsų specialistai palygino populiariausias lauko baldų medžiagas:
  • Medis. Akiai maloni ir šilta medžiaga, kuri puikiai dera su gamta. Medienos trūkumai – ji itin jautri aplinkos veiksniams, tokiems kaip lietus ar saulė. Taip pat šie baldai bus sunkesni už kitus. Jei vis tik norite įsigyti lauko baldus, pagamintus iš medžio, rekomenduojame rinktis egzotinių šalių medieną, kuri yra atsparesnė, tačiau ir brangesnė.
  • Metalas. Dažniausiai lauko baldai būna gaminami iš aliuminio ar plieno. Šie metalai yra atsparūs gamtos sąlygoms, jie lengvi, tad baldus bus patogu pernešti iš vienos vietos į kitą. Metaliniai lauko baldai yra gana patogūs ir populiarūs, pagrindinis jų trūkumas yra tas, jog jie gali pasirodyti mažiau jaukūs ir gali būti šalta ant jų sėdėti. Dėl šios priežasties daugelis perka papildomas pagalvėles ar derina metalą su kitomis medžiagomis.
  • Natūralus pluoštas. Iš rotango pagaminti lauko baldai yra malonūs liesti ir sėdėti, jie ypač stilingi. Pagrindinis rotango trūkumas yra tas, kad iš jo pagaminti baldai bus gerokai mažiau atsparūs, juos gali paveikti dažna drėgmė ir saulės šviesa. Sušlapusius baldus reiktų iškart džiovinti, o tai nėra labai patogu, jei jie nuolatos laikomi lauke.
  • Sintetinis pluoštas. Pinti lauko baldai yra vieni populiariausiųjų dėl savo ilgaamžiškumo, jų praktiškai neveikia aplinkos veiksniai ir jie nereikalauja jokios priežiūros – užtenka per metus du kartus nuplauti tekančių vandeniu. Taip pat iš sintetinio pluošto vytelių pagaminti baldai žavi tiesiog neišsemiamu spalvų, formų ir tekstūrų pasirinkimu – norimą dizainą atras net ir išrankiausi. 
  • Plastikas. Plastikiniai lauko baldai yra itin lengvi ir gana praktiški – juos lengvai pernešite iš vienos vietos į kitą, taip pat juos paprasta sandėliuoti. Renkantis tokio tipo baldus labai svarbu atsižvelgti į plastiko kokybę, nes būtent jis lems baldų patvarumą. Tiesa, iš šios medžiagos pagaminti baldai buvo ypač madingi praeitame dešimtmetyje, tad gali tekti ilgiau paieškoti norimo stilingo dizaino.

Tiek renkantis medžiagas terasai, tiek lauko baldams labai svarbu prieš priimant sprendimą įvertinti savo poreikius. Kokį dizainą norite sukurti? Ar Jūsų namuose vyrauja klasikinis, o galbūt skandinaviškas stilius? Kiek medžiagos bus veikiamos gamtos sąlygų? Kuriam laikui planuojate įrenginėti lauko terasą? Radus atsakymus į šiuos klausimus, medžiagas pasirinkti bus kur kas lengviau. 
Metalinis lauko suolas Masterjero Iron HS0822IB

Metalinis lauko suolas Masterjero Iron HS0822IB

65,00 / vnt.
TOP prekė
Žalia kaina
Lauko krėslas Masterjero Moon Ivory

Lauko krėslas Masterjero Moon Ivory

TOP prekė
Sodo baldų komplektas Masterjero Barley Field

Sodo baldų komplektas Masterjero Barley Field

Metalinė sodo kėdė Masterjero Denver

Metalinė sodo kėdė Masterjero Denver

TOP prekė
Sodo baldų komplektas Masterjero Light Bistro

Sodo baldų komplektas Masterjero Light Bistro

Turime sandėlyje
TOP prekė
Krėslas Masterjero New York, pakabinamas

Krėslas Masterjero New York, pakabinamas

TOP prekė
Sodo baldų komplektas Masterjero Sunny

Sodo baldų komplektas Masterjero Sunny

Pavėsinė Masterjero Grande Brown, 3 x 3 m

Pavėsinė Masterjero Grande Brown, 3 x 3 m

TOP prekė