„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Tvarkome vaikų kambarį: kaip suplanuoti erdvę miegui ir žaislams

Vaiko kambarys – tai erdvė, kurioje mūsų atžala praleis nemažai laiko, tad kiekvieniems tėvams norisi, jog ji būtų kuo jaukesnė ir patogesnė. Jei šią erdvę planuojate patys, greičiausiai jau pastebėjote, kad tai malonus, tačiau tuo pačiu ir iššūkių kupinas darbas. Vaikų kambario interjeras turi atspindėti jūsų atžalos pomėgius ir charakterį, jame reikia sutalpinti visus žaislus, daiktus ir baldus. Ir, žinoma, būtina nepamiršti, kad jūsų mažylis auga, tad vaikų kambario dizainas jau netrukus turės vėl keistis. Tam, kad būtų lengviau įveikti šiuos iššūkius ir praktiškai suplanuoti atžalos erdvę, parinkome jums originalių vaikų kambario idėjų. 


Vaikų kambario dizainas

Jei šis kambarys dar nėra įrengtas, visų pirma verta pagalvoti apie vaikų kambario dizainą. Dalinamės keletu patarimų, kurie padės pasirinkti pagrindinius dizaino elementus:
  • Vaikų kambario tapetai. Nors vaikai mums asocijuojasi su spalvomis ir nuotaikingais piešinėliais, vis tik interjero ekspertai rekomenduoja rinktis neutralių atspalvių ir raštų tapetus. Šiandien jūsų sūnus ar dukra gali būti pamišę dėl mašinyčių bei princesių, tačiau labai tikėtina, kad už kelių metų šie jiems visiškai neberūpės. Tam, kad nereiktų perdažyti kambario ar pakeisti visų tapetų, patartina pasirinkti švelnias baltų ar pilkšvų atspalvių spalvas, o sienas „pagyvinti“ mylimų personažų paveikslėliais.
  • Vaikų kambario užuolaidos. Neapsiriksite, jei užuolaidų spalvą derinsite prie sienų ar grindų spalvų – tai yra, prie tų kambario elementų, kurie ilgai nesikeis. Dieninės užuolaidos gali būti visiškai neutralios, t.y. baltos ar vos gelsvos spalvos, o naktines užuolaidas, jei turite tokią galimybę, rinkitės nepraleidžiančias šviesos – jas užtraukus, jūsų atžala galės saldžiai miegoti net ir anksti patekėjus saulei.
  • Vaikų kambario dekoracijos. Dažniausiai pasitaikančios dekoracijos – kilimai bei veidrodžiai. Jei vaiko kambario dizainas (sienos, grindys, baldai) yra gana blyškių spalvų, vaizdą galite stipriai „pagyvinti“ įsigiję spalvotą ar raštuotą kilimą. Vaikui paaugus ar tiesiog panorėjus atsinaujinti, šį dizaino elementą bus ne taip sunku pakeisti kitu. Beje, kuo kilimas didesnis, tuo daugiau jis koreguoja interjerą. Veidrodžiai taip pat gali suteikti vaiko kambariui norimų pokyčių – kaip žinia, kuo daugiau veidrodžių, tuo didesnė erdvė atrodo, tad išnaudokite šį dizaino elementą mažesniuose kambariuose. 
  • Vaikų kambario apšvietimas. Pagrindinė rekomendacija planuojant vaikų kambario apšvietimą – pasirūpinti, kad šviesos šioje erdvėje pakaktų skirtingoms veikloms. Mažieji mėgsta, kad būtų įjungta nors blausi lempelė net jiems miegant, o jums būtų patogu suplanuoti apšvietimą, skirtą skaityti pasakoms prieš miegą. Jei vaikas paaugęs, papildomos šviesos prireiks ruošti namų darbams ir t.t. Taigi, pageidautina, kad vaikų kambario šviestuvai atspindėtų ir papildytų mėgstamas vaiko veiklas šiuo metu.
Popieriniai tapetai 93555-1

Popieriniai tapetai 93555-1

Fototapetai Sunny decor SD465, 368 x 254 cm

Fototapetai Sunny decor SD465, 368 x 254 cm

Turime sandėlyje

Vaikų kambario idėjos – miego ir žaidimų erdvės

Vaikų miego erdvė – bene svarbiausias kambario elementas, mat miegant mūsų atžalos auga ir stiprėja, o norint būti sveikiems, patogi lova yra tiesiog būtina. Žinoma, reikia nepamiršti ir jaukumo, kad vaikui būtų malonu ir gera čia kas vakarą įsitaisyti.

Pateikiame jums idėjų, kaip suplanuoti vaikų kambario erdvę, priklausomai nuo atžalų amžiaus, jų pomėgių ar skaičiaus:
  • Kūdikio kambario dizainas. Šiame kambaryje jums prireiks vos keleto baldų – kūdikio lovelės, komodos ar spintos drabužiams sudėti ir patogios kušetės ar fotelio, ant kurios, prireikus, galėtumėte leisti laiką prie savo naujagimio. Pirmosios vaiko lovos dizainų gausa yra tokia didelė, kad kiekvieni tėvai atras sau tinkamą ir mėgstamą. Galite įsigyti skirtingų dydžių, spalvų ir medžiagų lovas kūdikiams, jas papuošti užuolaidėlėmis, pagalvėmis ar specialiomis lovytės apsaugomis. Komodą rekomenduojama derinti arba prie lovelės, arba pirkti universalią, kuri tiks prie būsimų mažylio baldų. Kūdikio kambarį taip pat galite papuošti jaukia staline lempa ar šviečiančiomis žvaigždėmis, kabinamomis ant sienų. Čia taip pat puikiai derės jūsų mažylio ir šeimos nuotraukos, žaismingi paveikslai ir jaukūs kilimai. Ant pastarojo bus labai smagu užsiimti ir žaidimais su kūdikiu ar kiek paaugusiu vaiku. Taip pat pravers ir dėžė ar spintelė žaislams sudėti. 
  • Mažylio kambario dizainas. Kiek paaugęs vaikas pradeda domėtis piešimu, stalo žaidimais, mašinėlėmis, lėlėmis ir kitais žaislais, kurių būtent šiuo amžiaus laikotarpiu vaiko kambaryje atsiranda daugiausiai. Tam, kad kambarys taptų patogia žaidimų ir poilsio erdve, jums prireiks jau daugiau baldų, skirtų daiktams susidėti. Juos parinkite atsižvelgdami į norimą kambario išplanavimą: mažesnėje erdvėje patogu įsigyti dviaukštę lovą, kurios pirmame aukšte įrengta žaidimų erdvė ir daiktadėžės. Didesnėje erdvėje galite pastatyti vaikiškų skrynių, spintų bei komodų, kuriose ne tik sudėsite mažylio žaislus, tačiau ir drabužius. Vaikui, žinoma, prireiks ir lovos – čia tėvai turi kelis pasirinkimus. Pirmasis, tai įsigyti vidutinio dydžio lovą, kurios ilgis sudaro apie 1,5 metro. Tai gali būti įprasto dizaino arba mašinos ar pasakų pilies formos lova, kurias tikrai pamėgs jūsų atžalos. Ieškantys ilgalaikio sprendimo, tikėtina, norėsite įsigyti lovą, tinkančią ir mažyliui, ir jaunuoliui. Gausu ir kitų mažylių kambariui skirtų aksesuarų – palapinės, nameliai, maži staleliai su kėdutėmis, laipiojimo ar sporto sienelės.
  • Jaunuolio kambario dizainas. Tikėtina, kad paaugusi jūsų atžala pati norės dalyvauti kuriant savo kambario dizainą, tačiau yra keletas patarimų, kurių laikytis pravartu įrenginėjant jaunuolio kambarį. Pagrindiniai baldai šiame kambaryje – lova, rašomasis stalas su kėde ir drabužių spinta. Taip pat labai svarbu užtikrinti pakankamą apšvietimą mokantis – jei manote, kad pagrindinis šviestuvas skleidžia jos per mažai, nedvejokite ir įsigykite stalo šviestuvą arba pastatomą toršerą. Šie ne tik atliks reikiamą funkciją, tačiau ir gali tapti puikiu kambario dizaino akcentu. Akcentų galite parinkti ir daugiau: merginoms gali patikti didelis įrėmintas veidrodis, knygų lentynėlė ar net makiažo stalelis. Vaikinai įvertins patogius sėdmaišius, lentynas hobiams: sporto įrangai ar muzikos įrankiams susidėti. Atspausdinkite ir įrėminkite jaunuolio mėgstamas citatas – jos suteiks sienoms žaismingumo.

Tikimės, kad pasisėmus idėjų vaikų kambario interjeras ir jo įrengimas taps kur kas lengvesne užduotimi. Pasinaudokite šiais nesudėtingais patarimais ir sukurkite jaukią erdvę, kuri patiks jūsų atžalai.

Kilimas Moda kids 5780B_L0953 , 1,4 x 1,9 m

Kilimas Moda kids 5780B_L0953 , 1,4 x 1,9 m

64,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Daiktadėžė Kis Animals, su dangčiu, 37 x 26 x 14 cm

Daiktadėžė Kis Animals, su dangčiu, 37 x 26 x 14 cm

5,49 / vnt.
Min. užsakomas kiekis – 2 vnt.
Turime sandėlyje