Kaip sukurti vaikams saugius namus?

Sukurti vaikams tinkamus namus yra be galo svarbu, nes namai yra būtent ta vieta, kurioje jie turi jaustis visiškai saugūs. Nors tėvai dažnai perdėtai linkę saugoti savo vaikus, tyrimai parodė, kad didžioji dalis susižalojimų įvyksta būtent namuose. Norime jums padėti to išvengti, todėl paruošėme keletą patarimų, kaip sukurti saugius namus. 


Užraktai ir spynelės.
Šie dalykai apsaugo vaikus nuo aštrių, pavojingų ir nuodingų daiktų. Gerai apgalvokite, kurios vietos jūsų vaikui gali būti pasiekiamos ir tose vietose įrenkite apsaugas. Tai ne tik apsaugos nuo to, kad jūsų vaikas nepaimtų kažkokių jam netinkamų daiktų, bet ir nuo pirštų prisivėrimo galimybės.  

Apsauginiai varteliai. Dažniausiai jie dedami laiptų viršuje bei apačioje, siekiant apsaugoti vaiką nuo nukritimų laiptais. Tačiau šie varteliai puikiai pravers ir virtuvėje bei garaže, jei norite, kad į šias patalpas vaikas visai neužeitų. 

Aštrūs baldų kampai – vieni pavojingiausių. Bet kokie spintelių, stalų kampai bei stalčių rankenėlės turi būti su specialiomis kampų apsaugomis. Šios paminkštintos apsaugos neleis jūsų vaikui susižaloti.  
Durų sustabdymo mechanizmas. Gana dažna trauma namuose, tai pirštų prisivėrimas su durimis. Ši nelaimė gali baigtis pirštų sulaužymu ar sąnario sutrupinimu, kas turės rimtų pasekmių vaikui augant. Durų sustabdymo mechanizmas užtikrina, kad durys niekada pilnai neužsidarys.

Žaliuzių ir laidų pavojai. Virvelės, kurios būna ant roletų bei žaliuzių, vaikui gali atrodyti kaip žaislas. Tokia virvele vaikas gali lengvai ir greitai pasismaugti, todėl turite užtikrinti, kad jokioje pasiekiamoje vietoje jų nebūtų. Tas pats galioja ir laidams, net jei vaikas ir nenusitrenks nuo elektros, patraukęs laidą žemyn jis gali užsimesti nedidelius prietaisus ant savęs. 

Elektros lizdai. Visi elektros lizdai tiesiog privalo būti uždengti specialiais elektros lizdų dangteliais. Vaikams dažnai kyla pagunda kišti pirštus ten kur negalima, juk tik pradėjus ropoti, o po to ir vaikščioti, viskas, ką jie mato namuose, atrodo įdomu ir nauja. 

Nors ir įsirengsite visas šias apsaugos priemones, prisiminkite jog tai tik prevencija. Niekada nepalikite vaiko be priežiūros, o jei jau nutiko kažkas, svarbiausia nepanikuokite ir imkitės greitų veiksmų. 
Durų fiksatorius 245, 245 x 180 mm

Durų fiksatorius 245, 245 x 180 mm

4,87 / vnt. 7,49 € / vnt.
e. kaina
-35%
Durų uždarytuvas EN2 5012AD, hidraulinis

Durų uždarytuvas EN2 5012AD, hidraulinis

15,59 / vnt. 23,99 € / vnt.
e. kaina
-35%