Sporto inventorius: kiek jo reikia norint pradėti sportuoti namuose

Pažiūrėkite šį „Motyvuotų atletų” video įrašą 

ir sužinokite puikių patarimų!

www.motyvuotiatletai.lt

„Viskas, šiais metais sportuosiu!” Tokiu pažadu nemažai žmonių pradeda savo kiekvienus naujuosius metus. Kad tai neliktų tik pažadas, siūlome pradėti sportuoti namuose. Bet kuris treneris patvirtins, kad 15 minučių aktyvios mankštos ar darbo su svarmenimis kas dieną tikrai prisidės prie geresnės savijautos, sutvirtėjusių raumenų ir riebalinio sluoksnio deginimo. Ir tam brangi narystė madingame sporto klube nereikalinga. Sporto klubą palikime ramybėje, nes jis pamažu tampa ne tiek sporto, bet socialine erdve, kurioje tam tikriems žmonėms tiesiog svarbu būti... Grįžkime prie tikrų treniruočių. Ko reikia, kad namuose turėtumėte savo nuosavą sporto klubą?

Kai kurie vyrai yra linkę paaukoti dalį savo rūsio ar garažo, kad įsirengtų tikrą sporto klubą. Tai labai sveikintina, bet ką daryti, jei tuščios 10-20 kvadratinių metrų patalpos neturite? Pakaks ir 2 kvadratinių metrų miegamajame. Bet prieš tai reiktų pasirūpinti keliais svariais dalykais.

Gimnastikos arba jogos kilimėlis

Tai sporto inventorius Nr. 1 visiems, kas nori sportuoti namuose. Baisiai nepatogu suprakaitavusiam voliotis ant slidžių grindų, o dar nepatogiau jas paskui plauti. Dėl to kilimėlis būtinas. Jis pakankamai minkštas ir nedidelis, kad būtų galima ant jo atsigulti. Pasinaudojus, šį kilimėlį galima suvynioti ir laikyti po lova arba spintoje – jis neužima daug vietos.

Treniruočių diržai

Nors mankšta jau savaime yra sunkus užsiėmimas, galima viską dar pasunkinti naudojant specialius treniruočių diržus ir jų rinkinius. Diržai yra tampomi, todėl galima treniruoti tam tikrus nugaros, pilvo, rankų, kojų (šlaunų) raumenis. Kaip naudotis diržais patars treneris arba visažinis Youtube.

Šalia diržų reiktų pasidomėti ir tampykle. Tai speciali elastinė guma su rankenomis, skirta rankų, nugaros, krūtinės raumenims treniruoti.

Šokinėjimo virvutė

Tik nereikia į ją žiūrėti skeptiškai – ji nėra skirta vien tik vaikams ir paauglėms mergaitėms. Tai labai rimtas namų treniruočių inventorius. Ne veltui visi boksininkai treniruojasi su šokdynėmis. Dirba praktiškai visi raumenys, o pats šokinėjimas reikalauja daug ištvermės. Pašokinėjus vos kelias minutes organizme „įsijungia“ visi pagrindiniai riebalų deginimo mechanizmai, tad ši priemonė kuo puikiausiai tinka svorio metimui ar kūno formų dailinimui.
Gimnastikos kamuolys

Vyrams toks kamuolys visada sukelia juoką, nes ant jo po namus labai mėgsta šokinėti vaikai. Iš tikrųjų, tai labai naudinga gimnastikos inventoriaus dalis. Mankšta ant kamuolio yra skirta ne tik nugaros ir pilvo raumenų tobulinimui, bet ir svorio metimui. Reikia tik susidaryti tinkamą pratimų programą.

Svarmenys 

Jų būna labai įvairių dydžių, formų, svorių. Viskas priklauso nuo treniruočių pobūdžio. Stiprūs vyrai rinksis net 20 kilogramų sveriančių hantelių komplektą, tuo tarpu damoms gali pakakti ir specialių apyrankių su svoriu. Namuose rekomenduotina turėti reguliuojamų svarmenų komplektą. Tada juo galės naudotis visa šeima. Tokie svarmenys turi keletą svarmenų, kurie užsimauna ant grifo (rankenos). Taip galima pasidaryti ir lengvus 2 kilogramų svarmenis, ir sunkius 25 kilogramų labai stiprioms treniruotėms. Svarbiausia nepersistengti, pratimus daryti su protu. Didelė „štanga“ tilps ne po kiekviena lova, todėl tai daugiau vietos ir erdvės reikalaujantis sportinis inventorius.

Bėgimo takeliai ir elipsiniai treniruokliai

Bėgimo takelis miegamajame? Kodėl gi ne? Jam reikia bent 2 kvadratinių metrų vietos ar net mažiau. Bėgimo takelis yra idealus tiems, kas nori palaikyti aktyvų gyvenimo ritmą mieste, numesti svorio, padailinti kūno linijas. 30 minučių bėgimo „kardio“ rėžimu sudegins nemažai nereikalingų kalorijų, kurias sukaupiate darbo metu ir neišnaudojate prieš miegą (kaip žinote, jei kalorijos neišnaudojamos, mūsų organizmas jas yra linkęs kaupti riebalų pavidalu).

Elipsiniai treniruokliai yra dar mažesni, nei bėgimo takeliai. Jie paprastai imituoja lipimo laiptais ar į kalną žingsnius naudojantis šiaurietiškomis lazdomis. Taip dirba visi raumenys, ypatingas krūvis, aišku, tenka kojoms ir ypač šlaunims. Dėl to šiuos treniruoklius labai mėgsta moterys. Vyrams tai puikus būdas apšilti prieš griebiant svarmenis.

Kai kas apšilimui renkasi dviračius-treniruoklius. Jie irgi labai gerai padeda mesti svorį ir sudeginti kalorijų perteklių, tačiau namuose dažnai būna ir tikras dviratis, tad jei oro sąlygos leidžia - rekomenduotina išeiti į lauką vietoj treniruoklio-dviračio mynimo savo miegamajame.

Daugiafunkciniai treniruokliai

Tai daugiau vietos reikalaujantys treniruokliai, kurie naudojami namuose. Toks treniruoklis integruojamas su svarmenimis, taip pat turi ne vien traukimo ir tempimo mechanizmą. Turint nedidelę patalpą rūsyje, toks treniruoklis yra pagrindinis sporto inventorius.

Kokio inventoriaus reikia?

Į šį klausimą bus patogiau atsakyti, kai nustatysite savo sportavimo tikslus:

1. Tonuso palaikymas. Tam pakaks bėgimo takelio arba tiesiog mankštos kilimėlio. 15 minučių intensyvios mankštos arba 30 minučių ant bėgimo takelio yra labai gera dovana kiekvieno žmogaus širdžiai ir raumenims.
2. Lieknėjimas. Geriausiai lieknina bėgimas ir intensyvi mankšta, kuri paryškina tam tikras kūno vietas. Tad jums reikalingas bėgimo takelis, kilimėlis, gimnastikos kamuolys, virvutė.
3. Svorio metimas. Bendram svorio metimui pakanka intensyvios mankštos ir bėgimo takelio.
4. Raumenų auginimas. Jei dirbate su rankomis ir nugara bei krūtine, pakanka svarmenų ir specialių pratimų. Jei domina viso kūno raumenų masės auginimas, svarmenų nepakaks – reikia ir multifunkcinio treniruoklio.

Svarbu yra tai, kad visi pratimai turi būti daromi pagal specialistų – profesionalių trenerių – rekomendacijas ar net sudarytas programas. Nereikia savęs per daug nualinti, tačiau kančių turi būti net sportuojant namuose, kai niekas neprižiūri. Neteisingai pasirinkta mankšta ar svarmenų pratimų programa gali baigtis traumomis. Dėl to rekomenduojama namuose sportuoti tik tiems, kurie pažįsta savo kūną ir žino, kokios priemonės yra iš tiesų veiksmingos.

Pradėti visada galima nuo paprasčiausios mankštos prieš planšetinio kompiuterio ekraną, kuriame rodomas mokomasis video klipas. Svarbiausia, kad būtų noras ir pasiryžimas keistis.
Prisitraukimų skersinis Iron Gym IronGX, 60 - 90 cm

Prisitraukimų skersinis Iron Gym IronGX, 60 - 90 cm

39,99 / vnt.
TOP prekė
Svorinis kamuolys VirosPro Sports, 5 kg

Svorinis kamuolys VirosPro Sports, 5 kg

29,99 / vnt.
TOP prekė
Gimnastikos kamuolys VirosPro Sports, Ø 75 cm

Gimnastikos kamuolys VirosPro Sports, Ø 75 cm

10,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Pratimų ratukas VirosPro Sports LS3160A

Pratimų ratukas VirosPro Sports LS3160A

7,60 / vnt.
Turime sandėlyje
Gniaužyklių komplektas Head NT902A

Gniaužyklių komplektas Head NT902A

7,99 / komplektas
Turime sandėlyje
Treniruočių suolelis Head H781

Treniruočių suolelis Head H781

329,00 / vnt.
TOP prekė
Airex Fitline 180 Kiwi

Airex Fitline 180 Kiwi

76,05 / vnt.
Tik internetu
TOP prekė