„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Sportiniai laikrodžiai. Kokį pasirinkti?

Dar prieš šimtmetį laikrodžiai rodė tik laiką, dar kartais ir datą. 1970 metais (prieš penkiasdešimt metų) Pulsar kompanija pristatė pirmąjį elektroninį laikrodį. Netrukus jos išradimas paplito po pasaulį ir japonai padarė populiariuosius elektroninius laikrodžius su data, chronometru ar net kalkuliatoriumi. Tai buvo pirmieji išmanieji laikrodžiai. Vos prieš dešimtmetį atsirado dabartiniai išmanieji, kurie rodė ne tik laiką, bet ir skambučio informaciją bei kitus duomenis.

Dabar išmanieji laikrodžiai vėl pradėjo skirtis į tris kryptis – sportiniai laikrodžiai, išmaniosios apyrankės ir išmanieji laikrodžiai. Kuo gi jie visi skiriasi?

Išmanioji apyrankė yra siaura ir plona. Visa informacija rodoma nedideliame ekranėlyje. Ji gali būti prijungta prie telefono ir gauti iš jo įvairią informaciją.

Išmanusis laikrodis gali turėti SIM kortelę ir atlikti telefono funkciją, jungtis prie interneto, rodyti vietą GPS žemėlapyje ir atlikti galybę funkcijų.

Sportinis laikrodis turi specialius daviklius savo nugarėlėje, kurie gali matuoti kraujospūdį ir širdies ritmą, taip pat altimetrą, kuris skaičiuoja aukštį ir judesį, tad gali skaičiuoti žingsnius, stebėti miego būseną. Jei esate sportuojantis žmogus, jums reikalingas sportinis laikrodis. Jei tik šiaip norite stebėti savo kūno veiklą, pakaks ir apyrankės. Jei laikrodis jums turi atstoti telefoną bent iš dalies, ieškokite išmaniojo laikrodžio.

3 sportinių laikrodžių rūšys

Galimos trys sportinių laikrodžių rūšys, tad laikrodį rinktis reikėtų pagal veiklą:

1. Aktyvumo stebėtojai. Šių sportinių laikrodžių paskirtis – stebėti jūsų kūno aktyvumą. Tai reiškia, kad laikrodis gali skaičiuoti žingsnius, kuriuos nueinate per dieną, kalorijas, kurias deginate eidami, jūsų padidėjusį kraujospūdį, ramaus miego valandas ir t.t. Tokį laikrodį galima rinktis tiems, kas laikosi dietos ir šiek tiek mankštinasi.

2. Širdies ritmo matuokliai. Kai širdis dirba per smarkiai, tai ženklas, jog reikėtų į tai pažvelgti atidžiau. Su kardiologiniais sutrikimais juokauti tikrai neverta. Dėl to reikia nuolatos stebėti savo širdies veiklą. Sportinis laikrodis nugarėlėje turi specialų daviklį, kuris gali nuolatos kas minutę stebėti jūsų širdies darbą ir pranešti signalu, kai jis tampa nebenormalus. Tada turėtumėte sustoti, pailsėti, tausoti savo širdį.

3. GPS laikrodžiai. Tai sportiniai laikrodžiai, kurie turi GPS daviklį. Kadangi visi išmanieji laikrodžiai suporuojami su išmaniuoju telefonu, GPS duomenis galima peržiūrinėti ir analizuoti specialiose programėlėse. Tai laikrodis, kuris yra skirtas lauke sportuojantiems žmonėms – bėgikams, dviratininkams, motociklininkams, orientacininkams ir kitiems, kurie nori tiksliai žinoti, kokiu maršrutu jie judėjo ir kaip sėkmingai tą maršrutą įveikė.

Yra ir ketvirta rūšis, tačiau tai ne visiškai sportinis laikrodis. Vaikiški išmanieji laikrodžiai turi GPS, skambinimo galimybes, tačiau kartu jie sukurti stebėti vaikus mokykloje. Pagrindinis tokio laikrodžio tikslas – stebėti vaiką ir jo buvimo vietą, padėti jam, kai papuola į bėdą.

Kaip išsirinkti sportinį laikrodį

Pirmiausia, žiūrėkite į pagrindines jo funkcijas, susijusias su sportu ir fizine veikla. Toliau įvertinkite kitas jos savybes:

  • Ciferblato dydis ir forma. Gali būti kvadratas ar apvalus.
  • Ciferblato dizainas. Ar tai išskirtinai skaitmeninis laikrodis, ar galima keisti ciferblato dizainą ir iš sportinio tapti verslo klasės aksesuaru.
  • Programėlės. Ar įmanoma įdiegti papildomų programėlių, nes tokie laikrodžiai dažnai naudoja Android platformą.
  • Baterijos dydis. Kuo daugiau mAh, tuo ilgiau jo nereikia krauti. Krovimas kartą per parą – normalu.
  • Belaidis įkrovimas. Ar įkrauti galima tik su laidu, ar specialiu magnetiniu įkrovikliu.
  • Atsparumas vandeniui. Ar galima su laikrodžiu maudytis, plaukioti. Analoginiuose laikrodžiuose tai žymima 3 m ir 5 m arba 30 bar arba 50 bar.
  • Atsparumas smūgiams ir įbrėžimams. Laikrodis turi specialų stiklą, kuris apsaugo nuo sudužimo. Juk gali tekti ir pargriūti su tokiu laikrodžiu aktyviai bebėgiojant...
  • Prekės ženklas – svarbu. Tai kokybės garantas. Polar, Garmin, Apple Watch, FitBit, Xiaomi yra žinomi gamintojai, todėl jų produkcija pasitikėti tikrai galima.
  • Kaina. Tai irgi svarbu. Ypač, kai į išmaniųjų laikrodžių rinką ateina šveicarų kompanijos, kurių prekės ženklas labai senas ir garbingas, todėl vien už pavadinimą mokami šimtai eurų. Bet gal tas pačias funkcijas atlieka pigesnis ir mažiau žinomas laikrodis?
  • Keičiamos apyrankės. Įdomu, bet jei gamintojas parduoda apyrankes atskirai, tokį laikrodį galima pirkti ilgam laikui. Juk guminės apyrankės nėra labai ilgaamžės, tad pakeisti jas reikia.

Sportinis laikrodis yra sportui, ne grožiui, tad jam taikyti reiktų kiek kitus reikalavimus, nei kitiems išmaniesiems laikrodžiams.
Išmanusis laikrodis Apple Watch Series 3 38mm GPS Aluminum Space Gray Black

Išmanusis laikrodis Apple Watch Series 3 38mm GPS Aluminum Space Gray Black

214,08 / vnt.
Tik internetu
Išmanusis laikrodis Apple 4, rožinis

Išmanusis laikrodis Apple 4, rožinis

Išmanusis laikrodis Apple 4, 40 mm, auksas/rožinė

Išmanusis laikrodis Apple 4, 40 mm, auksas/rožinė

Greitas atsiėmimas
Išmanusis laikrodis Apple Watch Series 3 Space, 42 mm pilkas

Išmanusis laikrodis Apple Watch Series 3 Space, 42 mm pilkas

Greitas atsiėmimas
Išmanioji apyrankė Xiaomi Mi Band 3 Black

Išmanioji apyrankė Xiaomi Mi Band 3 Black