Kokių dviračių priedų tikrai reikia?

Artėja pavasaris ir tikrai ne vienas pasvajojate apie dviratį. Kai kurie su juo nebuvo atsisveikinę per visą žiemą, tačiau daugumai tai naujas sezonas. O naujas sezonas reiškia ir naujus daiktus, kurie neatsiejami nuo kiekvieno dviračio ir jo šeimininko.

Dviračiams skirtų priedų ir aksesuarų yra devynios galybės. Galima ir dešimtis tūkstančių eurų išleisti visokiems priedams, tačiau kitas klausimas: ar jų visų tikrai reikia? Šio straipsnio tikslas – pasižiūrėti tik į tuos priedus, kurie iš tikrųjų yra reikalingi. Be jų dviratis gali likti sandėliuke.

Spynos

Nereikia pabūti Olandijoje, kad suprastumėte, jog be užrakto ar spynos dviračio geriau į lauką iš viso nevaryti. Brangus dviratis, ar senas, klasikinis, nesvarbu – užraktas turi būti. Tai vienintelė apsauga nuo ilgapirščių, kurie greitai „ne vietoje“ paliktą dviratį gali pasisavinti. Jau nekalbame apie vagystes iš saugomų laiptinių, sandėliukų, garažų. Spyna labai reikalinga. Į ką atkreipti dėmesį renkantis spynas?

1. Spyna turėtų būti pakankamai ilga, kad ji apsivytų dviračio rėmą, priekinį ratą (jį nusukti yra labai paprasta) ir tvirtą pagrindą turinčią atramą. Tai gali būti stulpas, specialus dviračių stovas ir t.t. 

2. Spyna turi turėti specialią apsaugą nuo metalo karpymo žirklių. Jei dviratį prirakinsite vien tik grandine, ją nebus sunku nukirpti.

3. Spynelė turi būti kuo aptakesnė, kad ją būtų sunku nudaužti plaktuku ar kūgiu.

4. Spyna su kodu yra saugesnė, nes raktelį jums vagys gali ištraukti iš kišenės.

5. Galima turėti dvi spynas – viena priekiniam ratui prirakinti, kita – galiniam.

Spynos kainuoja įvairiai. Dažniausiai, kuo spyna tvirtesnė, tuo ji brangesnė. 

Apšvietimas

Dviratis negali išriedėti į kelią be specialaus apšvietimo. Priekyje turi degti balta lemputė, o gale – raudona. Kad geriau dviratis būtų pastebimas iš šono, reikia pasirūpinti papildomais atšvaitais ratų stipinuose.

Lempučių yra gana įvairių, todėl verta įsigyti šviečiančias ilgiau, jei mėgstate važinėti prieblandoje.

Saugumo priedai

Reikalingi ir kiti saugumo priedai, be kurių nerekomenduojama išvažiuoti į kelią. Už kai kurių priedų neturėjimą kelių policija išrašo net keliasdešimties eurų baudas. Šalia jau minėto apšvietimo ir atšvaitų, būtina dėvėti specialią šviesą atspindinčią liemenę. Dviratininkų apranga paprastai turi ne vieną dalį tokios medžiagos, tad dėvint specialius kostiumus šios liemenės nereikia.

Kita būtina apsaugos priemonė – šalmas. Nesvarbu, ar važiuojate tik kilometrą iki parduotuvės, ar leidžiatės į kelionę aplink Lietuvą. Šalmas yra būtinas ir vaikams, ir suaugusiems.

Pirštinės yra rekomenduojamas apsaugos priedas, ypač, jei važiuojate tolimas distancijas nelygiais keliais. Važiuodami į kalną, vairo rankenas sugriebiate smarkiau. Dėl to gali prasitrinti pūslė, kuriai sprogus odoje atsiveria žaizda. Tada gali tekti net nutraukti jūsų kelionę dviračiu, nesvarbu, kad nuvažiavote vos keletą kilometrų.

Apsauginiai akiniai taip pat labai reikalingi, nes jie apsaugo akis nuo didelio vėjo ir dulkių. Bent sekundei praradus regėjimo galimybę, galima nepastebėti kitų transporto priemonių ar kliūčių ant kelio ir nugriūti ar net žūti. Dėl to apsauginiams akiniams taupyti neverta.

Galimas ir raištis ant burnos, tačiau sportininkai paprastai jo vengia. Jis reikalingas važiuojant dulkinu vieškeliu, kurių Lietuvoje nėra tiek daug lyginant su asfaltuotais keliais.

Atsarginės remonto priemonės

Išvažiuodami į ilgesnę kelionę dviračiu, pasirūpinkite specialiais remonto rinkiniais. Juose yra jūsų dviračiui reikalingi veržliarakčiai, padangų lopymo rinkiniai, kompaktiška oro pompa. Jie nėra būtini, tačiau jei prakiurdysite kamerą, parvažiuoti gali būti labai sudėtinga užduotis.

Jei prie jūsų dviračio įmanoma pritvirtinti specialų krepšį, galima įsidėti ir atsargines kameras. Net jei tokio krepšelio nėra, kameras įsidėti galima į dviratininko kuprinę ant nugaros. Joje telpa ne tik gėrimas, bet ir kiti kelionei reikalingi daiktai.

Automobilinis laikiklis

Jei mėgstate iškylas dviračiu ir atostogas gamtoje, automobilinis laikiklis yra būtinybė. Jo konstrukcija ir modelis priklauso nuo to, kiek dviračių reikia pritvirtinti. Yra galimybė prie bagažinės tvirtinamame laikiklyje vežti 4 ir net daugiau dviračių. Reiktų atminti, kad ant laikiklio turi būti perdedamas automobilio numeris.

Taip pat galimas ir specialus laikiklis dviračiams ant stogo. Kuris patogiau? Mažesnio oro pasipriešinimo sulaukia laikiklis ant automobilio galo, o ne ant stogo. Bet ne visi automobiliai turi tokias galimybes, todėl reiktų pasikonsultuoti su dviračių priedų pardavėjais.

Visi kiti priedai nebėra tokie jau reikalingi, tačiau jie tikrai nepamaišys, kai dviračiu važiuojama tolimos distancijos, treniruojamasi ar aktyviai sportuojama.

  • Elektroninis spidometras. Tai nedidelis prietaisas, kuris tvirtinamas ant vairo. Jis rodo nuvažiuotą atstumą, laiką, sudegintas kalorijas ir kitą svarbią informaciją.

  • Vaikiška kėdutė. Jei dviračiu važinėjate su mažu vaiku, jam reikalinga speciali kėdutė. Kėdutės gali būti tvirtinamos ant balnelio arba ant bagažinės, jei tokia yra.

  • Pridedamas balnelis. Arba moteriško dviračio rėmo adapteris. Jis skirtas moteriškiems dviračiams, neturintiems balnelio. Ant jo galima tvirtinti jau minėtą įrankių krepšį arba vaikišką kėdutę.

  • Sėdynės ir užvalkalai. Norite platesnės ir minkštesnės sėdynės? Tada reikia papildomo užvalkalo, kuris padaro sėdėjimą ant dviračio komfortiškesniu.

  • Bagažinė. Dauguma sportinių dviračių (arba kalnų) neturi bagažinės. Jei dviračiu naudojatės pasivažinėjimui mieste, galima papildomai primontuoti bagažinę.

  • Dviračių stovai ir laikikliai. Sandėliuke dviratis ne visada telpa, todėl rekomenduojame specialius sieninius dviračių laikiklius, ant kurių dviračiai yra pakabinami taip taupant vietą.

  • Valymo buitinė chemija. Dviračius reikia valyti praktiškai po kiekvieno rimtesnio pasivažinėjimo gamtoje. Jie pradeda rūdyti ir tampa ne tokie gražūs, tad nevertėtų taupyti buitinei chemijai, kuri skirta dviračių valymui ir sutepimui.

Dviratis – puikus būdas sportuoti ir praleisti laiką. Reikia tik tinkamai pasirūpinti savo plieninio žirgo aksesuarais.
Dviračio spyna 84601, 12 x 800 mm, kodinė

Dviračio spyna 84601, 12 x 800 mm, kodinė

5,69 / vnt.
Dviračio spyna 87109, 8 x 1800 mm, užrakinama raktu

Dviračio spyna 87109, 8 x 1800 mm, užrakinama raktu

3,89 / vnt. 5,99 € / vnt.
e. kaina
-35%
Dviračių spyna 87318, 8 x 1500 mm, užrakinama raktu, geltona

Dviračių spyna 87318, 8 x 1500 mm, užrakinama raktu, geltona

3,89 / vnt. 5,99 € / vnt.
e. kaina
-35%
Dviračio kompiuteris bevielis Ferts FSCPT-048

Dviračio kompiuteris bevielis Ferts FSCPT-048

12,99 / vnt. 19,99 € / vnt.
e. kaina
-35%
Dviračio spyna 87109, 8 x 1800 mm, užrakinama raktu

Dviračio spyna 87109, 8 x 1800 mm, užrakinama raktu

3,89 / vnt. 5,99 € / vnt.
e. kaina
-35%
Dviračio žibintas Vagner SDH SD-3262 LED 2 vnt.

Dviračio žibintas Vagner SDH SD-3262 LED 2 vnt.

3,45 / komplektas
Dviratis Stucchi Brave MTB26 21V White Pink

Dviratis Stucchi Brave MTB26 21V White Pink

286,00 / vnt.
Tik internetu