Smulkmenos, kurios jūsų vonios kambarį pavers oaze

Kaip atsinaujinti vonią, kad pasijaustumėte lyg išvykę atostogų į šiltus kraštus, kur visada šilta ir jauku? Reikia tik kelių smulkmenų ir jūsų vonios kambario vaizdas pasikeis dramatiškai. Jos nekainuos šimtų eurų, todėl tai galite padaryti ir po truputį, ne viską iš karto.

Gėlės vonioje

Augalai mėgsta šviesą – tai jų gyvybės šaltinis. Jei jūsų vonios kambaryje yra mažas langelis, drąsiai galite pasidomėti keliais nelepiais augalais, kurie papuoš jūsų vonią. Bromelijos turbūt yra idealiausi augalai voniai, nes joms nereikia daug šviesos, be to jos labai mėgsta drėgmę. Vonioje šis augalas drėgmės gaus pakankamai, todėl laistyti reikės gana retai. Taip pat tiks ir kuokštinis chlorofitas. Jį retai kada reikia laistyti, tai vonioje jis tikrai tiks. Ploni lapai primins palmes – egzotiškus šiltų kraštų augalus. Į šių dviejų gėlių kompaniją priimti reiktų dar ir draceną, kuri praktiškai nesiskiria nuo mažos palmės. Raskite tik tinkamas vietas joms padėti.

Svarbu ne tik gėlė, bet ir vazonėlis. Stenkitės vazonėlius pirkti vienodus ir derinti prie esamo interjero spalvinės gamos. 

Ką daryti, jei vonioje nėra langelio, tačiau vis tiek norite gaivaus oro ir žalumos? Tinkamas apšvietimas šią problemą gali išspręsti. Jums reikia 2 W lemputės, kuri šviestų visą dieną, kai vonios kambario durys būna uždarytos. Ji duoda pakankamai šviesos – apie 200 liumenų, tad augalai gaus šiek tiek šviesos.

Apšvietimas

Jei jau pradėjome apie apšvietimą, tai pagalvokite ir apie kitus sprendimus. Mažų vaikų turinčiuose namuose, vonios kambaryje šviesa dega ištisai. Vaikai naktį neranda jungiklių, todėl paprasčiau yra palikti bent 2 W lemputę įjungtą. Ar tai brangu? Aritmetika paprasta – 2 W x 24 valandos x 30 dienų = 1440 W, o tai yra 1,4 kW. 1 kilovatvalandės kaina yra 13 centų, tai 1,5 kWh kainuoja 19 centų per mėnesį arba 2 eur 28 ct per metus. Su sąlyga, kad ši lemputė degs ištisai, niekada neišjungiama. Kai esate namie to nebus, nes užsidegsite ir kitas lemputes.

Kadangi nedidelės lemputės labai nebrangiai kainuoja, tai vonios kambaryje galima įsirengti ir įdomesnių apšvietimo sprendimų. Lubose galima įstatyti keliolika lėtai užtemstančių 1 W LED lempučių. Taip pat šviestuvą, kuris būtų mėnulio formos. Įsivaizduokite, kad gulite karštoje vonioje, o virš jūsų šviečia mėnulis ir mirksi kelios žvaigždės. Tai tikrai romantiška, nereiks nė žvakučių.

Lemputė su judesio davikliu virš unitazo? Kodėl gi ne? Tai labai praktiškas sprendimas, jei norima sutaupyti elektros energijos, kai vonios apšvietimas yra pakankamai galingas. Juk ypač naktį pakanka labai nedidelės šviesos, kuri atvirkščiai, yra daug malonesnė už ryškią ir galingą.

Veidrodiniai lipdukai ant sienos

Vonioje vietos nebūna labai daug, tad veidrodžiai erdvę vizualiai kiek padidina. Apstatyti visas sienas dideliais veidrodžiais gana nepraktiška, tad apsiribokite dideliu veidrodžiu prieš praustuvę.

Veidrodiniai sienų lipdukai tas sienas labai pagyvintų. Galima rasti įvairių formų lipdukų – drugelių, gėlių, gyvūnų, žvaigždučių. Jie nedideli, todėl galima sukurti net savotiškas kompozicijas.

Relaksacinė muzika vonioje

Įsivaizduokite, kad įeinate į vonią ir iš karto pradeda groti relaksacinė muzika. Ji groja visą laiką, kol esate vonioje. Tai ne super išmanus dalykas, kaip kad galite įsivaizduoti. Jums reiktų voniai skirtų kolonėlių, kurias būtų galima įmontuoti į lubas. Muziką galima groti iš pačio paprasčiausio MP3 grotuvo (Senukų parduotuvėse paprastas grotuvas kainuoja apie 8 eurus). Jis prijungtas prie elektros, kurios tiekimas įjungiamas nuo judesio daviklio. Tai labai nesudėtinga garso sistema, kurią padaryti galėtų bet kuris elektros instaliacijomis besidomintis moksleivis, tad profesionaliems elektrikams ji nesukeltų jokių problemų. 

Tik MP3 grotuvą reiktų padėti spintelėje, kad jo neveiktų drėgmė ir visada galima būtų prirašyti naujos muzikos. Kartais juk norisi ir energingesnių ritmų, ne tik relaksuojančios ramios muzikos. Norite pasijausti kaip šiltuose kraštuose? Tegul groja pietietiški ritmai, dega žvakės, rūksta smilkalai...

Smilkalai
Pakanka vos keleto geresnių smilkalų ir jūsų vonia primins ne tik oazę dykumoje, bet ir atogrąžų džiungles, levandų laukus, indiškas šventyklas ir ką tik norite. Paprasčiausiai uždekite kelias kvepiančias žvakes, kad pakeistumėte vonios atmosferą pagal savo nuotaiką. Geriausiai atmosferai sukurti naudokite kokybiškus smilkalus.

Šildytuvas
Jei reikia, kad vonioje būtų karšta, pasinaudokite paprasčiausiu šildytuvu. Patalpa maža, tad ilgai kaitinti nereiks. Aišku, nepersistenkite, kad vonia nevirstų pirtimi... Nors dabar pasirodo ir tam tikrų sprendimų, kurie leidžia ir pirtį namuose sau užkurti (mobili garinė pirtis specialiame maiše).

Vonioje galima susikurti tokią atmosferą, kokią tik norite. Svarbu, kad būtų noro ir nusiteikimo, nes toks pasiruošimas užima laiko. Nebijokite eksperimentuoti. SPA jūsų namuose yra ranka pasiekiamas.
Veidrodis kosmetinis Thema Lux BIC-0130B, išskleidžiamas, 32 x 15 cm

Veidrodis kosmetinis Thema Lux BIC-0130B, išskleidžiamas, 32 x 15 cm

13,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Dirbtinė orchidėja vazone, 65 cm

Dirbtinė orchidėja vazone, 65 cm

25,94 / vnt. 39,90 € / vnt.
-35%
Sieninis šviestuvas Philips Seabird 3434311P0, 2X4.5W, LED

Sieninis šviestuvas Philips Seabird 3434311P0, 2X4.5W, LED

77,35 / vnt. 119,00 € / vnt.
Turime sandėlyje
-35%
Sieninis šviestuvas Nowodvorski Bergen Graphite 9707, 2 x 35 W, G9

Sieninis šviestuvas Nowodvorski Bergen Graphite 9707, 2 x 35 W, G9

24,99 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Dirbtinė orchidėja vazone, 60 cm

Dirbtinė orchidėja vazone, 60 cm

20,73 / vnt.