Patalpų apšvietimo tendencijos

Sėkmingas apšvietimas yra kur kas daugiau nei paprastas šviestuvų išdėstymas erdvėje. Apšvietimas yra apdailos elementas, kurį galima panaudoti įvairiais būdais, pavyzdžiui, sukuriant atitinkamą atmosferą. Apšvietimas taip pat turi būti reguliuojamas. Apšvietimas yra vienas iš pagrindinių veiksnių, turinčių įtakos namų patogumui. Tinkamas interjero apšvietimas sukuria malonią ir gyvą namų atmosferą. Nukreipus per mažai šviesos į tam tikras vietas, namų atmosfera gali tapti šalta ir niūri.

Puikus apšvietimas neturi kainuoti begalę pinigų arba būti sudėtingai įrengtas ir sunkiai naudojamas. Svarbiausia – kad būtų pakankamai šviesos, paskirstytos tinkama kryptimi, o šviesos šaltiniai būtų teisingai išdėstyti. Šviestuvai taip pat turi būti malonios išvaizdos ir derėti prie namų apdailos.

2018 m. kovo mėn. Frankfurte, Vokietijoje, buvo surengta didžiausia apšvietimo mugė „Light + Building“. Mugėje šimtai šviestuvų gamintojų pristatė naujus gaminius ir naujausias technologijas, skirtas namų bei viešųjų patalpų apšvietimui. Ką bendro turėjo tūkstančiai šviestuvų? Kokios yra naujausios apšvietimo tendencijos?

LED technologija

Kaitrinės lemputės buvo pagrindinis šviesos šaltinis daugiau nei 100 metų, tačiau jų laikas jau praėjo. Šiandien beveik visi šviestuvai yra paremti LED technologija. LED šviestuvo šviesos šaltinis yra arba lemputė,  sumontuojama į esamą šviestuvą, arba integruotas šviesos diodas – tai reiškia, kad šviesos šaltinio jums keisti neprireiks.

LED šviestuvai būna įvairių formų ir dydžių, skirtingo šviesos šiltumo ir ryškumo. Tarp mugės naujovių buvo ir labai didelės LED siūlelių lempos, kurios dailiai atrodo savaime be jokio gaubto.

Buvo demonstruojamas platus LED šviestuvų pasirinkimas, kuriuos galima pritemdyti naudojant įprastinį jungiklį, nesumontuojant atskiro pritemdymo reguliatoriaus.  Šviesos diodų švietimo intensyvumas pastaraisiais metais itin padidėjo, nes, siekiant surasti malonų apšvietimą, galimybė reguliuoti šviesą yra svarbi. Kita populiari mugės naujovė – nuotoliniu būdu valdomi šviestuvai. Jų šviesumas ir šviesos šiltumas lengvai reguliuojamas nuotolinio valdymo pultu.

Paprastas dizainas, juoda, balta ir auksinė spalvos

Šviesos diodai supaprastino šviestuvų konstrukciją ir iš esmės sumažino jų matmenis. Pasirinkimas yra labai platus, o tai reiškia, kad neabejotinai yra galimybė įtikti kiekvienam apdailos skoniui ir stiliui. Kaip ir visų kitų interjero dizaino elementų atvejais, apšvietimo priemonių spalvos ir formos keičiasi.
Stilingi elementai apšvietimo įrangoje apima:

-       metalinius blizgių spalvų šviestuvus, pavyzdžiui, bronzos arba aukso, kartu su juoda, dažnai matine
-       natūralias ir natūralios išvaizdos medžiagas, pvz., medieną, marmurą, betoną ir įvairius audinius, spalvų asortimentas – nuo juodos iki balkšvos spalvos bei skirtingų aukso spalvos atspalvių
-       subtilius ir nedidelius šviestuvus, kurių pagrindinės spalvos yra juoda ir balta
-       sendinto stiliaus šviestuvai su medžiaginėmis virvėmis, metalu ir dažnai didele lempa kaip pagrindiniu akcentu

Šviesa yra vienas iš būtiniausių poreikių mums visiems, taip pat kaip maistas ir poilsis, ir be jos mes išgyventi negalime.
Šviesa yra labai svarbi. Geras apšvietimas padeda mums mėgautis aplinka ir geriau jaustis.
LED lempa Trio Vintage G95, 4W, E27, 2700K, 320lm

LED lempa Trio Vintage G95, 4W, E27, 2700K, 320lm

11,99 / vnt.