„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Mokykliniai reikmenys, kurių tikrai prireiks jūsų vaikui

Vasaros atostogos – ne tik linksmybių ir poilsio, bet ir pasiruošimo naujiems mokslo metams laikas. Jai artėjant į pabaigą, tėveliai įprastai pradeda sukti galvas, kaip tinkamai aprūpinti vaikus naujiems mokslo metams taip, kad nieko nepritrūktų, o mokslo reikmenims nereiktų išleisti nepagrįstai didelių sumų.
 
Žinoma, mokyklos neretai pateikia būtiniausių reikmenų sąrašus prieš naujų mokslo metų pradžią, tačiau vaikų poreikiai skirtingi, todėl gerai apgalvojus ir pasiruošus konkrečiai jūsų vaiką atitinkantį pirkinių sąrašą, apsipirkti bus gerokai lengviau. Viskas slypi pasiruošime, tad pažiūrėkime, kokių priemonių svarbiausia nepamiršti.


Sąsiuviniai, užrašinės ir piešybos popierius
 
Renkantis sąsiuvinius būtinai atkreipkite dėmesį į tai kokių klasių moksleiviams jie skirti. Mažiesiems sąsiuvinius geriausia išrinkti skirtingų spalvų, tam, kad būtų lengviau juos priskirti skirtingiems mokymo programos dalykams. Tuo tarpu vyresnių klasių moksleivių sąsiuviniai jau skirsis nuo pradinukų – linijos bus siauresnės, o langeliai mažesni, taip pat atkreipkite dėmesį ar sąsiuviniai turi paraštes.
 
Nepamirškite ir patogios užrašinės, joje vaikas galės užsirašyti pamokų tvarkaraštį ar svarbesnes žinutes.
 
Dailės pamokoms bus reikalingas ir specialiai piešimui skirtas popierius, galite nupirkti įvairių rūšių popieriaus: plonesnio popieriaus, kartono, taip pat skirto specialiai tapybai akvarele. 
 
Rašymo priemonės 
 
Pieštukai. Jei jūsų vaikas dar pradinėse klasėse, jų prireiks tikrai daug, mat juos jis naudos ne tik dailės pamokose, tačiau ir įprastai pamokų metu. Dailės pamokoms papildomai galite nupirkti ir kreidelių bei flomasterių, tiesa jiems jau reikėtų ir atskiro penalo, kad jie nesimaišytų.
 
Rašiklis. Mažose klasėse dažniausiai reikalaujama turėti kapsulinį parkerį, tuo tarpu vyresnėse klasėse vaikai labiau mėgsta gelinius rašiklius. Svarbiausia perkant atkreipkite dėmesį į spalvą, nes mokyklose dažnu atveju yra reikalaujama rašyti su mėlynu rašikliu.
 
Nepamirškite ir tokių priemonių kaip trintukas, drožtukas bei markeriai žymėjimuisi. 
 
Papildomos priemonės
 
Liniuotė. Nepirkite ypač ilgų bei standžių, storų liniuočių, jos greičiau sulūš ir nebetiks naudojimui. Rinkitės lankstaus plastiko arba medines liniuotes, geriausia, kad jos būtų kuo smulkiau sužymėtos. Vyresnių klasių mokiniams prireiks ir matlankio matematikos pamokoms. 
 
Žirklės. Atsižvelkite į žirklių aštrumą, svarbiausia pirkti specialiai skirtas popieriui, o ne ypač aštrias bei dideles.
 
Skriestuvas. Šio įrankio prireiks tik vyresnių klasių moksleiviams. Pasirūpinkite, kad jis būtų tvirtas ir lengvai naudojamas. Taip pat, geriausia jog turėtų savo atskirą dėklą, nes smaili skriestuvo galvutė gali sužeisti. 
 
Skaičiuotuvas. Jo dydis bei funkcijų skaičius priklauso nuo to kokio amžiaus vaikui jį perkate. Vyresnių klasių moksleiviams jau prireiks didesnių, įvairias funkcijas turinčių skaičiuotuvų.
 
Tvarka kuprinėje
 
Papkės. Rinkitės kuo lengvesnes, tam, kad neapsunkintumėte savo vaiko pečių dar papildomu svoriu. Rekomenduojame rinktis vieną nedidelę papkę sąsiuviniams, didesnę pratyboms, bei didelę papkę į kurią jūsų vaikas galės susidėti savo piešinius. 
 
Aplankalai. Įprastai aplankalai jau iškart parduodami su nurodyta klase, todėl išsirinkti bus tikrai lengva, papildomai paimkite ir sąsiuviniams skirtų aplankalų. 
 
Penalas. Čia jau verta leisti pasireikšti savo vaikui, leiskite jam išsirinkti tokį koks jam tikrai patiktų, būtų gražus ir patogus. 
 
Priešpiečių dėžutė ir gertuvė
 
Net jei jūsų vaikas ir pietauja mokyklos valgykloje, priešpiečių dėžutė yra ypač naudingas daiktas sveikiems užkandžiams supakuoti. Priešpiečių dėžutė užtikrins jog obuolys, grūdinis batonėlis, sūrelis ar įvairių vaisių užkandukai nesusispaus ir išliks norimos formos. Renkantis gertuvę atkreipkite dėmesį į jos litražą nepirkite per mažos, vos 0,33 l gertuvės, bet taip pat nesirinkite ir ypač didelės, 1 l gertuvės, kurią vaikui nešti bus per sunku. 
 
Technologijos
 
Telefonas. Jei vaikas iš mokyklos grįžta vienas pats arba tiesiog norite turėti su juo ryšį, verta pagalvoti ir apie asmeninį telefoną jam.
 
Planšetė. Daugelyje mokyklų darbas su planšetėmis jau tapo įprastas, todėl pasidomėkite savo mokyklos politika. 
 
USB raktas. Galbūt mokykloje prireiks įsirašyti kokį nors darbą, ar padarius jį namuose pristatyti mokykloje, todėl šis daiktas ypač naudingas vyresnių klasių moksleiviams.
Žirklės Herlitz, 17 cm

Žirklės Herlitz, 17 cm

2,39 / vnt.
Min. užsakomas kiekis – 2 vnt.
Turime sandėlyje
Rašymo priemonių komplektas Schneider

Rašymo priemonių komplektas Schneider

7,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Skaičiuotuvas Citizen LC-110N

Skaičiuotuvas Citizen LC-110N

6,79 / vnt.
Tušinukų komplektas Luxor, 5 vnt

Tušinukų komplektas Luxor, 5 vnt

1,99 / komplektas
Turime sandėlyje
Sąsiuvinis dvigubas, A5 , 80 lapų

Sąsiuvinis dvigubas, A5 , 80 lapų

Sąsiuvinis langeliais, B5, 120 lapų

Sąsiuvinis langeliais, B5, 120 lapų