„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

10 patarimų kaip išsirinkti patogią, tinkamo dydžio kuprinę 

Naujos kuprinės pirkimas naujiems mokslo metams gali būti smagi patirtis. Na bent jau jas dėvėsiantiems moksleiviams. Kol vieni labiau kreipia dėmesį į dizainą ir madas, kiti ieško funkcionalaus ir patikimo mokslų krepšio savo vaikams. Tad kas gi iš tikrųjų yra svarbiausia? Apžvelkime dešimt kuprinių savybių, kurios padės išgryninti pagrindinius kriterijus renkantis kuprinę.

1. Dydis. Jeigu ieškote erdvios ir praktiškos kuprinės, dydis bus vienas iš svarbiausių kriterijų. Kuprinėje paprastai yra dedama daug daugiau nei tik knygos: čia talpinama maisto dėžutė, piniginė, rašymo priemonės, knygos, akiniai, mobilieji įrenginiai, ausinės, raktai, užkandžiai ir begalė kitų dalykų, tad talpesnė kuprinė su erdvesniais skyreliais bus daug patogesnė kasdienai. Svarbu tik tai, kad kuprinė nebūtų sunki, o jos plotis smarkiai neviršytų vaiko liemens pločio.
 
2. Kokybė. Mokyklai skirta kuprinė bus nešiojama kasdien, tad medžiagų kokybė čia turi ypatingą reikšmę. Įsitikinkite, kad nauja kuprinė neturi išlindusių nenukirptų siūlų ir neprisiūtų medžiagos vietų. Šios vietos ilgai nelaikys: siūlai greitai iširs, o medžiaga išsiskirs, tad vos po mėnesio gali tekti galvoti apie kuprinės pirkimą iš naujo.
 
3. Užtrauktukai. Užtrauktukų metalas turi būti pakankamai tvirtas ir sunkus, kad atlaikytų didesnę traukimo jėgą. Dėl patogumo, patartina rinktis kuprinę su dvigubais užtrauktukais. Taip pat tam, kad kuprinėje esantis turinys lietingą dieną nesušlaptų, įsitikinkite, kad užtrauktukai yra su apsauga nuo lietaus (įprastai jie būna paslėpti po papildomu medžiagos sluoksniu). 
 
4. Sudėtis. Nuo to, iš kokių medžiagų yra pagaminta kuprinė, didele dalimi priklauso jos ilgaamžiškumas. Natūralios sudėties kuprinės yra draugiškos aplinkai, nesukelia alerginių reakcijų, tačiau gali greičiau peršlapti lietingu oru. Tuo tarpu iš sintetinių medžiagų pagamintos kuprinės bus atsparesnės nusidėvėjimui ir drėgmei.
 
5. Dizainas. Moksleiviams kuprinės dizainas tikrai nėra paskutinėje vietoje. Rinkitės tokią kuprinę, kuri būtų ne tik graži, bet ir turėtų naujų mados akcentų. Naujausios mados tendencijos diktuoja, kad pasirinkus juodos spalvos kuprinę jūsų vaikas nesunkiai pritaps minioje. Žemesnių klasių moksleivių tarpe populiarios kuprinės su spausdintais vaizdiniais, animacinių filmų herojais, tačiau pagalvokite ir apie vienspalves kuprines, kurias bus lengviau priderinti prie skirtingų rūbų. 
Kuprinė Pulse „Music star"

Kuprinė Pulse „Music star"

Kuprinė Herlitz su žvaigždėmis

Kuprinė Herlitz su žvaigždėmis

69,99 / vnt.
6. Diržai. Kuprinės pečių diržai turėtų būti reguliuojamo dydžio ir pakankamai platūs, kad kuprinės svoris nesukeltų diskomforto. Rinkitės dviejų diržų kuprines, o ne vieno einančio įstrižai per krūtinę, kadangi taip kuprinės svoris bus paskirstytas tolygiai kūno balansui ir nekenks laikysenai. Jei įmanoma, paieškokite kuprinės ir su papildomu susegimu per pilvą, taip kuprinės pečių diržai nesmuks nuo pečių ir bus lengviau nešti didesnį svorį. 
 
7. Diržų reguliavimas. Rinkitės kuprinę tik su reguliuojamais diržais. Sureguliuokite juos taip, kad kuprinės apatinė dalis būtų pakilusi 5cm virš juosmens. 
 
8. Nugaros paminkštinimas. Šis kuprinės privalumas suteiks papildomą komfortą žygiuojant su kuprine ilgesnius nuotolius. Tai taip pat gali sumažinti nugaros skausmus. 
 
9. Skyreliai. Jei jūsų vaikui nuolat trūksta kuprinėje tvarkos, rinkitės tokią kuprinę, kurioje būtų daugiau atskirų skyrelių įvairiems daiktams susidėti. Taip bus daug lengviau rasti reikiamus daiktus ir nepamesti smulkesnių daiktų.
 
10. Vaiko amžius. Renkant vaikams naują kuprinę visada atsižvelkite į jų amžių. Kas tinka pradinukams gali visai netikti vyresnio amžiaus moksleiviams, todėl rinkitės kuprinę kartu su vaiku, leiskite pasirinkti iš kelių jūsų atrinktų variantų ir taip užtikrinsite, kad laimingi bus visi.