„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Mažo kambario interjero idėjos

Foto: Pixabay.com
 
Tiek butuose, tiek namuose gyventojai neretai susiduria su viena problema – kambarys, arba kambariai, yra per maži. Kad ir kur gyventumėte, visada norisi gyventi jums patinkančioje aplinkoje, bet kaip tai padaryti, kai kambarys yra mažas? Apskritai, ar tai yra įmanoma?
 
Nepagailėkite kelių minučių susipažinimui su puikiomis idėjomis, kurios ir jus gali įkvėpti tam tikriems pokyčiams. Taip pat pasidalinsime ir klaidomis, kurių reikėtų vengti dekoruojant mažą kambarį.

Kaip mažą kambarį vizualiai paversti didesniu? 

Ar esate pastebėję, kad balto ir juodo automobilių dydžiai vizualiai skiriasi, nors vienintelis skirtumas tarp jų yra tik spalva? Tą patį galima padaryti ir mažuose kambariuose. Reikia tik žinoti keletą „triukų“ ir skirtumą pastebėsite iškart:
  • Rinkitės šviesias spalvas – „balta spalva storina“. Pasinaudokite šia optine apgaule savo namuose ir stenkitės panaudoti kuo šviesesnes spalvas baldams, sienoms, grindims ir luboms. Nebūtina apsiriboti vien tik balta spalva. Šiuo metu populiarios jūros mėlyna, švelniai žalia, rausva spalvos.
  • Pakabinkite veidrodį – veidrodis visada vizualiai padidina kambarius. Juos žmonės koridoriuose dažnai montuoja per visą sieną ne vien tik tam, kad galėtų pasitikrinti savo aprangą išvykstant iš namų.
  • Naudokite įmontuojamą spintą – jeigu mažo kambario interjeras yra miegamajame, svetainėje, ar koridoriuje, ten puikiai tinka sieninės spintos, o duris padengti veidrodžiu. Viduje galėsite sutalpinti ne tik rūbus, bet ir nereikalingus daiktus, todėl namuose liks daugiau vietos.
  • Statykite baldus kraštuose – nestatykite pavienių sofų ir didelių stalų viduryje mažo kambario interjero. Stenkitės visiems baldams rasit vietos šalia sienų, kad kambario viduryje liktų laisva aikštelė.
  • Rinkitės mažesnius baldus – nebijokite, ne visada mažesnėse sofose yra mažiau vietos. Tiesiog, kai kurie baldai yra pagaminti su didelėmis apdailos dalimis, storomis rankų atramomis, kurios nėra būtinos. Rinkitės kompaktiškus baldus.
  • Daugiau apšvietimo – tamsūs kambario tonai siaurina akiratį, todėl aplinka gali atrodyti ankšta. Suteikite kambariui daugiau šviesos!
Dažniausiai kambariuose vietos pakanka. Didžiausias problemas kelia išvaizda, todėl labai svarbu atsižvelgti į šiuos patarimus. Venkite nereikalingų daiktų ir palaikykite kambarį šviesų!

Dažniausios klaidos dekoruojant mažus kambarius

O dabar laikas išsiaiškinti, kodėl jūsų kambarys iš tiesų yra per mažas. Net jeigu jūsų šeima jame jaučiasi ankštai, tai nebūtinai reiškia, kad kambario plotas per mažas. Štai keletas labai dažnai daromų klaidų, dėl kurių kambaryje pradeda trūkti vietos:
 

Per daug daiktų

Suprantama, kad svetainėje reikia patogios sofos, kavos staliuko, didelio televizoriaus, džiovyklės, šiek tiek augmenijos ir t.t. Bet pagalvokite, kaip kambarys atrodytų, jeigu pašalintumėte tą didžiulę kinrožę kampe? Arba jeigu atsikratytumėte nereikalingų spintelių bei kėdžių?
 

Neproporcingi baldai

Kad ir kaip tai nedžiugina, bet, turint mažą kambarį, reikėtų susilaikyti nuo įmantrių baldų formų. Pavyzdžiui, kampas su „relax“ funkcija įprastai užima daug papildomos vietos. Tokie miegamojo baldai kaip staliukai turėtų būti paprastesni, siauresni, be išsikišusių dizaino dalių. Pavyzdžiui, miegamojo staliukų stalviršiai dažnai yra išsikišę apie pora centimetrų į kraštus.
 

Blogos baldų vietos

Kartais didžiausias problemas mažuose kambariuose kelia baldų išdėstymas. Kai kuriuose kambariuose kėdžių arba fotelių išdėstymas aplinkui stalą atrodo gražiai, tačiau tai užima ypač daug vietos. Taip pat reikėtų vengti statyti baldus kampu.
 

Neišnaudojama vertikali erdvė

Jeigu kambario plotas yra mažas, tai kodėl gi neišnaudojus vertikalios erdvės? Vaikų kambariuose galima pastatyti siauras, bet aukštesnes lentynas knygoms ir žaislams. Svetainėje nebūtinos didelės, gremėzdiškos sekcijos – pakaks televizoriaus staliuko ir siauros, bet aukštos sekcijos dekoracijoms.

Mažo kambario interjeras – geriausios idėjos

Kad ir kiek patarimų, idėjų, pastabų ir rekomendacijų perskaitytumėte, „užglaistymui“ reikia ir realių pavyzdžių. Taigi, štai jums dešimt puikių mažo kambario interjero idėjų, kurios neabejotinai suteiks įkvėpimo naujam dizainui.
Foto: Pexels.com
 
Tikrai nereikėtų mažo kambario interjero apkrauti vien tik miniatiūriniais baldais, tačiau, didelis stalas svetainėje tikrai nėra reikalingas. Rinkitės mažą žurnalų staliuką, kuris suteiktų vietos ir kojoms po juo.
Foto: Pexels.com
 
Ši nedidelė sofa iš tiesų yra skirta naudojimui šalia lovos, kad ant jos galėtumėte pasidėti rūbus naktį, o ryte prisėsti ir apsirengti. Tačiau, ji puikiai tinka kaip sofa skaitymui nedideliuose kambariuose, ypatingai šalia lango.
Foto: Pexels.com
 
Štai, vos 2-3 kvadratinių metrų plote įrengtas kampelis net 6-7 žmonėms vakaroti. Taip, svečiai gal ir nesijaus labai laisvai, tačiau net ir tokiame mažame kampelyje stalo žaidimais mėgautis gali netgi dvi šeimos.
Foto: Pexels.com
 
Pamenate, kai kalbėjome apie vertikalią erdvę? Štai vienas iš pavyzdžių, kaip išnaudojami vos keli centimetrai nuo sienos, tačiau lentynų gausa leidžia sutalpinti begalę reikmenų. Puikus pasirinkimas darbo kambariui!
Foto: Pexels.com
 
Jeigu jūsų kambaryje yra tokie nedideli įleidimai sienose, tokią vietą geriausiai užimtų kosmetinis staliukas arba darbo stalas. Žinoma, vieniems darbo stalas reikalingas rašymui, kitiems įvairių popierių tvarkymui, ar kosmetikai.
Foto: Pexels.com
 
Norite tikėkite, norite ne, bet čia gali būti viskas, ko reikia koridoriui. Tiesiog paruoškite pakabą striukėms, padėkite nedidelį staliuką raktams ir mažą sofą su atvira apačia – ten galite laikyti savo avalynę.
Foto: Pexels.com
 
Nors šis miegamasis ir nėra pats mažiausias, atkreipkite dėmesį, kad lova nėra pastatyta išilgai kambario. Dėka to, kambario pakraštyje liko vietos netgi staliukui su dviem kėdėmis, kurį gali pakeisti ir darbo stalas.
Foto: Unsplash.com
 
Jeigu namuose turite laisvą kampelį, bet nežinote, kaip jį tinkamai išnaudoti – susikurkite ten skaitymo zoną. Visada namuose smagu turėti kampelį, kur galite atsipūsti ir paskaityti knygą arba panaršyti naujienas internete.
Foto: Unsplash.com
 
Šiek tiek kitoks pasiūlymas, kurio, turbūt, nesitikėjote. Čia matomas tikrai mažas kambarys, kuriame pastatyta didelė lova. Esmė tame, kad miegas yra be galo svarbi gyvenimo dalis, todėl komfortas yra svarbus, net jeigu tai ir užims visą kambarį.
Foto: Unsplash.com
 
Čia galima pastebėti, kad stalui vietos tikrai nėra. Tačiau, dėka kūrybiško sprendimo, mažame kampelyje yra vietos ir poilsiui, ir darbui. Tokio tipo stalas puikiai tinka ir valgymui arba dekoracijoms laikyti.
Taigi, net ir turint mažą kambario interjerą, užsiimti mėgstama veikla ir mėgautis malonia aplinka tikrai galima. Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt ir susipažinti su naujausių baldų pasiūla ir idėjomis jūsų namams!
Pakabinamas šviestuvas Tope Mora, 40W, LED

Pakabinamas šviestuvas Tope Mora, 40W, LED

Turime sandėlyje
Kavos staliukas Halmar Genua Law3, rudas/juodas, 600x600x430 mm

Kavos staliukas Halmar Genua Law3, rudas/juodas, 600x600x430 mm

78,81 / vnt.
Tik internetu
Nuolaidos kodas
Top E Shop Shelf Unit 40cm White

Top E Shop Shelf Unit 40cm White

59,85 / vnt.
Tik internetu
Nuolaidos kodas
Veidrodis Umbra Hub, kabinamas, 37x157 cm

Veidrodis Umbra Hub, kabinamas, 37x157 cm

Tik internetu
Kavos staliukas Halmar Naturo 2 Black, 470x470x610 mm

Kavos staliukas Halmar Naturo 2 Black, 470x470x610 mm

117,20 / vnt.
Tik internetu
Nuolaidos kodas
Lentyna Black Red White Namur REG2S Siberian Larch/Grey Print

Lentyna Black Red White Namur REG2S Siberian Larch/Grey Print

126,53 / vnt.
Tik internetu
Nuolaidos kodas
Veidrodis Home4you Crystal Copper, kabinamas, 50x80 cm

Veidrodis Home4you Crystal Copper, kabinamas, 50x80 cm

Tik internetu