Maža virtuvė? Keletas patarimų, kaip čia atrasti daugiau vietos daiktams

Įsirengėte per mažą virtuvę? Taip jau nutinka, kai šeima pagausėja daugiau ir greičiau nei planuota... Tiesiog tos virtuvės, kurioje dviese leisdavote rytus ir vakarus staiga nebepakanka. Pasiraitokite rankoves, laikas padirbėti! Šiame straipsnyje pateiksime keletą konkrečių ir naudingų patarimų, kaip nedidelę virtuvę išnaudoti tinkamai, kad joje tilptų visi jums reikalingi daiktai.

Susiduriame su dviejų tipų nedidelėmis virtuvėmis. Vienas tipas yra kai virtuvė yra bendrai su gyvenamuoju kambariu. Kitas – kai maža virtuvė yra atskira patalpa (būdinga senos statybos 1970-1990 metų butams). Abiem atvejams yra nemažai būdų, kaip praplėsti turimą vietą ir išnaudoti dar nepanaudotas erdves.

Lango anga – puiki vieta daiktams

Jei jūsų virtuvėje yra langas, būtinai jį išnaudokite daiktams sukabinti. Nėra sudėtinga įsukti du varžtus priešingose lango ertmės pusėse ir ant jų pririšti storą metalinę vielą. Ant tos vielos galima užkabinti specialius kabliukus įvairiems daiktams laikyti. Tai gali būti keptuvės, nedideli puodai, samčiai, pjaustymo lentos, peilių dėklas ir t.t. Jei langas siauras, galima tvirtinti vamzdelį, kuris paprastai tvirtinamas ant sienos. Jei langas aukštas ir neatsidaro, viršutinėje dalyje galima įmontuoti lentynėlę įvairiems biriems produktams, kuriems nekenkia saulės šviesa. 10-15 cm pločio lentyna yra pakankamai didelė, kad ant jos būtų galima sudėti ir nedideles lėkštutes bei dubenėlius.

Neišnaudota vidinė spintelių durų pusė 

Atidarykite savo virtuvės spinteles. Ką matote? Atkreipkite dėmesį į dureles. Jos dažniausiai tuščios. Jums reikia tik keleto kabyklėlių, kad ten tilptų nedidelis puodas, sietelis, pašluostė, pjaustymo lentelė, samtelis ar medinė mentelė ir kiti smulkūs daiktai, kurie paprastai užima daug vietos stalčiuje.

Jei durelėms užsidaryti trukdo viduje esančios lentynos, pasvarstykite, kiek galite jas patrumpinti, kad neiškristų puodai? Paėmę paprasčiausią pjūklą nupjaukite 2-5 cm ir viskas, kas sukabinta ant durelių tikrai tilps.

Erdvė tarp šaldytuvo ir lubų

Jei jūsų virtuvėje stovi pastatomas šaldytuvas, įsitikinkite, kad erdvė virš jo iki pat lubų yra tinkamai išnaudota. Jei čia tuščia, pasvarstykite apie papildomą lentyną būtent virš šaldytuvo. Jums reikės kelių medienos plokščių, pjūklo ir medvaržčių, kad patys susikonstruotumėte ant sienos kabinamą ir prie lubų tvirtinamą lentyną. Joje tikrai atsiras vietos ir rečiau naudojamiems indams, buitinei technikai, kitiems daiktams.

Erdvė aplink duris į virtuvę

Įvertinkite įėjimą į savo virtuvę. Kas yra virš durų staktos? Kas yra šalia durų staktos. Jei ten yra bent 15 cm pločio sienos dalis, net neabejokite – tą vietą tikrai galima išnaudoti gana giliai lentynai, kuri gali būti net 60 cm gylio (kad būtų lygi su šalimais stovinčiomis spintelėmis). Tiesiog iš plokščių ir kampelių, kuriuos galite įsigyti bet kurioje „Senukų“ parduotuvėje sukonstruokite rėmą aplink durų staktą iki pat lubų. Tada liks tik sukonstruoti lentynėles ir viską nudažyti, jei nerasite panašios spalvos ar tekstūros baldinių plokščių.

Ar jūsų durys atsidaro į virtuvės vidų? Jei taip, toje vietoje kurioje atsiveria durys galima pakabinti specialią daiktų tvirtinimo lentą. Paprastai ji naudojama rūsyje ir garaže įrankiams susidėti. Tokia lenta turi skylutes, į kurias tvirtinamos įvairaus dydžio kabyklos, dėžutės. Kodėl gi ant jų nesukabinus kai kurių virtuvės spinteles užkišančių daiktų? Net keptuvė tilptų ant sienos už durų. Kad durys visko nenumestų, prie grindų pritvirtinkite durų stabdymo kojelę. Tokiu būdu išnaudosite vietą, kuri paprastai lieka nenaudinga.
Dėžė Curver, su dangčiu, 34,3 x 19,5 x 12,5 cm

Dėžė Curver, su dangčiu, 34,3 x 19,5 x 12,5 cm

1,81 / vnt. 2,79 € / vnt.
e. kaina
-35%
Kabliukų komplektas Vagner SDH HK12, 32 x 53 mm, 2 vnt.

Kabliukų komplektas Vagner SDH HK12, 32 x 53 mm, 2 vnt.

1,16 / pakuotė 1,79 € / pakuotė
e. kaina
-35%
Dėžė Keeper Luis, su rankena, 59 x 39 x 32 cm

Dėžė Keeper Luis, su rankena, 59 x 39 x 32 cm

11,64 / vnt. 17,90 € / vnt.
e. kaina
-35%
Spintelę pakeiskite daugiaaukšte lentyna

Jei jūsų virtuvėje tarp viryklės ir šaldytuvo arba sienos yra spintelė, pagalvokite, ar nevertėtų vietoj jos pastatyti tokio pačio gylio (60 cm – standartiškai) lentyną iki pat lubų arba pakabinamų spintelių. Aišku, tam gali prireikti pjauti stalviršį, bet jei jis ne akmeninis – problemų daug nėra. Tiesiog vietoj 80-90 cm aukščio spintelės gausite 150 ar net aukštesnę lentyną.

Kaitlentės uždengimai

Uždengę kaitlentę arba viryklę mediniais arba net akmeniniais padėklais galite ant jų pjaustyti maistą, sustatyti puodus ir net buitinę techniką. Juos patrauksite tik tada, kai reikės ruošti maistą. Tai labai patogu ir praktiška mažose virtuvėse.

Protingai išnaudokite vietą tarp šaldytuvo ir sienos

Tarp šaldytuvo ir sienos beveik visada būna gana nemažas tarpas. To priežastis labai paprasta – tiesiog nebuvo pagalvota montuojant elektros jungiklį, kad šaldytuvai gali kažkada būti labai dideli ir aukšti. Todėl paliekamas tarpas rankai užkišti. Realiai rankai pasiekti jungiklį reikia 15-30 cm aukščio angos. Visa kita gali būti panaudojama įvairiems daiktams susidėti. Lentynos gali būti ir paprastos ir ant ratukų išvažiuojantis stalčius. Kadangi šaldytuvas yra gilus, palikti šią erdvę vien tik šluotai ar trims pašluostėms tikrai per didelė prabanga. Geriau jau pasidaryti kelias lentynėles, kurios padėtų „paslėpti“ nedidelius virtuvės daiktus.

Vieta po sieninėmis spintelėmis – ne tik puodeliams kabinti

Puikiai žinome tą gudrybę, kur sutalpinti gausybę puodelių. Reikia tik po virtuvinėmis sieninėmis spintelėmis pritvirtinti kabyklą ir ten sukabinti puodelius. Juos lengviau pasiekia vaikai, tuo pačiu sutaupoma ir viena spintelės talpa. Toje vietoje galima ne tik puodelius kabinti, bet ir pakabinti naują lentynėlę. Reikia daugiau vietos maistui gaminti po spintelėmis? Tada lentynėlę pakabinkite ant keturių durų kabliukų. Atėjus laikui ruošti maistui, ją visą galėsite nukelti ir padėti kitoje vietoje. Taip nieko nuo jos nenumesite.

Indauja spintelių išorinėje sienelėje

Jei turite nenaudojamą spintelės išorinę sienelę, ten galima ne tik kabinti pašluostes, bet ir sudėlioti didesnius indus. Reikia tik padaryti nedideles nišas didelėms lėkštėms ir viskas. Tam reikia kelių plonų tašelių ir lentynėlių.

Magnetiniai laikikliai

Pakaks vos 2 keletą eurų kainuojančių magnetinių laikiklių, kad ištuštintumėte pusę įrankių stalčiaus. Ant sienos priveržkite 2 ar net 4 magnetinius laikiklius ir ant jų sudėkite visus peilius ir metalinius įrankius. Kad aštrių daiktų nepasiektų vaikai, magnetinius laikiklius pritvirtinkite ant pagrindinės virtuvės baldų sienos.

Patarimas, kuris nieko nekainuoja

Jei prieš tai pateikėme patarimus, kuriems įgyvendinti reikalingos išlaidos, tai pabaigai esminis patarimas, kuris nieko nekainuoja – iškraustykite visus daiktus iš savo virtuvės spintelių ir išvažiuokite iš namų savaitgaliui. Kai sugrįšite, bandykite viską sutvarkyti. Ar tikrai visų daiktų jums reikia? Gal jau laikas kai kuriuos išmesti, net jei jie ir geri?

Kodėl būtinai padaryti pertrauką? Labai paprasta – kad užmirštumėte kur kas buvo sugrūsta ir taip lengvai vėl neužkištumėte savų lentynų. Pamatysite, tikrai kils klausimas: kaip visa taip sutilpo mūsų virtuvės stalčiuose ir lentynose?! Dažnai virtuvėje kaupiame tokius daiktus, kurių vieta šiukšlių konteineryje arba bent jau sandėliuke. Generalinė tvarka padeda atrasti daugiau vietos beveik visada. Tik ją reiktų daryti kartą per pusmetį. Gal net nebereiks nei naujų lentynų, nei indaujos...
Birių produktų indas Rotho, 3,2 l

Birių produktų indas Rotho, 3,2 l

6,59 / vnt. 8,79 € / vnt.
e. kaina
-25%
Dėžutė arbatai, 43 x 9 cm

Dėžutė arbatai, 43 x 9 cm

6,79 / vnt. 7,99 € / vnt.
e. kaina
-15%