Kaip sukurti vaikams saugią virtuvę?

Virtuvė neretai vadinama kiekvienų namų širdimi, kadangi čia susirenka visa šeima. Tačiau virtuvė taip pat yra viena iš pavojingiausių vietų jūsų vaikams – aštrūs daiktai, slidžios grindys, karšti paviršiai bei spintelėse esančios valymo priemonės. Norint, kad vaikas namuose būtų saugus, verta pasirūpinti keletu dalykų.


Niekada virtuvėje nepalikite vaiko be priežiūros.
Žinoma, tai nėra lengva užduotis, nes kartais reikia vos minutei nubėgti iki kito kambario ir atrodytų, nieko per tą laiką neturėtų nutikti, tačiau jūs smarkiai klystate. Vos per kelias sekundes jis gali užsiversti ant savęs verdantį puodą ar prisiliesti prie karštų orkaitės durelių. Jei norite, kad mažasis dalyvautų gaminimo procese ir būtų kartu su jumis, įsigykite patogią kūdikio kėdutę. Jos ne tik užtikrins, kad vaikas saugiai bus vienoje vietoje, tačiau bus patogios ir maitinant. Tačiau, jei jūsų virtuvėje yra per daug nesaugių vietų, o kėdutėje vaikas nenustygsta, prie virtuvės įėjimo pastatykite apsauginius vartelius. 
Neleiskite vaiko prie karštų paviršių. Įsirenginėjant virtuvę numatykite jūsų akių lygyje sumontuotą orkaitę. Tokia orkaitė bus ne tik patogesnė, bet ir saugesnė, nes nereikės rūpintis, kad vaikas neatidarytų jos durelių. Jei tai padaryti jau per vėlu, nesijaudinkite, nes galite įsigyti saugų užraktą, kuris nuo to apsaugos. Jei turite senesnę orkaitę, tikėtina, kad įkaista ir jos durelės. Šiai problemai išspręsti įsigykite apsauginius lakštus, kurie užtikrins, jog orkaitės paviršius išliks vėsus. 
 
Svarbu net smulkmenos. Žinoma, vaikai yra labai smalsūs ir jūs tikrai nenorite riboti jų veržlumo, tačiau saugumas – visų svarbiausia. Jei vaikas nori nuolat judėti, tačiau namai kol kas tam nepritaikyti, puikus sprendimas yra įsigyti vaikštynę, kuris patinka bene visiems vaikams. Ne mažiau svarbu yra apsaugoti elektros lizdus (tam yra skirti specialūs dangteliai), taip pat visiems aštriams kampams uždėti kampų apsaugas bei įrengti kabliukus, kurie neleis vaikams atidaryti tų spintelių, kurių turinys jiems būtų pavojingas.
 
Mes labai tikimės, jog jūsų per daug neišgąsdinome ir jūs vis dar leisite savo vaikams būti virtuvėje. Ypač dėl to, kad maisto gaminimas yra puikus būdas pabūti visai šeimai kartu, o taip pat čia yra sukuriami ir pirmieji savarankiškumo įgūdžiai. 


Žaislinė vaikštynė Chicco

Žaislinė vaikštynė Chicco

35,95 / vnt.
Orkaitė AEG BSE782320M

Orkaitė AEG BSE782320M

791,00 / vnt. 1049,00 € / vnt.
e. kaina
-25%