„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kokia yra efektyviausia telefono ekrano apsauga?

Foto: Pexels.com
 
Telefono ekrano arba stikliuko sudaužymas yra labai dažnai pasitaikantis reiškinys – pavyzdžiui, apytiksliai pusė Britų kada nors yra sudaužę savo telefono ekraną. O įdomiausia tai, kad pusė sudaužytų ekranų taip niekada ir nėra sutvarkomi – remonto kaina gali pranokti net ir paties telefono vertę. 
 
Patys pirmieji išmanieji telefonai neturėjo įbrėžimams ir smūgiams atsparių stikliukų, todėl buvo stipriai rekomenduojama naudoti įvairius dėkliukus. Modernių išmaniųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių ekranai yra apsaugoti Corning Gorilla Glass 6 stikliuku, kuris suteikia tam tikrą atsparumą įbrėžimams ir smūgiams. Bandymų metu, iš žmogaus peties aukščio numesto telefono ekrano stikliukas neskilo.
 
Vis dėlto, nors modernių telefonų gamintojai ir stengiasi kurti kuo tvirtesnius prietaisus – nemalonių situacijų vis tiek pasitaiko. Kadangi tokia didelė dalis telefonų ekranų, anksčiau ar vėliau, skyla, parduotuvėse siūlomi įvairūs telefonų dėklai, ekrano apsaugos ir laikikliai, kurie padeda išvengti šio nemalonumo. Tačiau, kokia telefono ekrano apsauga yra efektyviausia?

Kodėl ekranas taip lengvai dūžta?

Šiuolaikinių telefonų ekranai yra milžiniški – prieš dešimt metų telefonas su 4 colių įstrižainės ekranu visiems atrodė įspūdingas, o šiandien nieko nebestebina net ir 7 colių įstrižainės ekranai, kurie anksčiau buvo montuojami tik į planšetes.
 
Negana to, vartotojai nori ne tik funkcionalių, bet ir stilingų telefonų, todėl korpusai yra beprotiškai ploni. Taip pat didelę įtaką daro ir svoris – pavyzdžiui, 2011 metais pasirodęs Samsung Galaxy S2 svėrė 116 gramų, o naujausias Galaxy S20 sveria net 163 gramus. Taigi, telefonai darosi didesni, sunkesni, turi slidžius paviršius ir daug lengviau netyčia iškrenta iš rankų.
 
Ekraną dar reikia saugoti ir nuo įbrėžimų. Nors Gorilla Glass technologija tikrai efektyviai atlieka savo darbą – stikliuką vis tiek galima nesunkiai subraižyti, jeigu kišenėje, kartu su telefonu, laikote raktus ar kitus aštrius metalinius daiktus. Jeigu netikite, tai pažiūrėkite į savo telefono ekraną saulės šviesoje ir pastebėsite, kad visas stiklas yra nusietas gausybe smulkių įbrėžimų.

Efektyviausia telefono ekrano apsauga

Turbūt pats efektyviausias būdas apsaugoti ekraną – būti atsargiems. Jeigu telefono nenumesite, tai jis liks sveikas. Vis dėlto, telefonai dažnai dūžta darbe arba skubant, todėl reikėtų pasirūpinti telefono ekrano apsauga – atsarga gėdos nedaro.
 

Užverčiamas dėklas

Turbūt ne kartą esate matę arba naudoję dėklus, kurie yra vartomi ir uždengia ne tik korpusą, bet ir ekraną. Jie gali būti įvairių rūšių – užsegami, pritvirtinami magnetu, arba be jokio tvirtinimo.
Bet svarbiausias klausimas – ar jie tikrai apsaugo ekraną? Jeigu smūgio momentu dėklas bus užverstas, ekranas turėtų būti saugus. Bet iš rankų gali iškristi ir atviras telefonas, todėl baigtis gali būti liūdna.

 

Plastikinė plėvelė

Tai yra pati pigiausia ir paprasčiausia apsauga. Ant ekrano tiesiog klijuojama plėvelė, kuri apsaugo nuo įbrėžimų ir, dalinai, nuo smūgių. Dažniausiai yra siūlomos dviejų tipų plėvelės – termoplastinio polirutano arba polietileno teraftalato.
Pirmojo tipo plėvelės yra labai lanksčios, todėl puikiai tinka ir lenktą ekraną turintiems telefonams. Tačiau jas sudėtinga užklijuoti nepaliekant oro burbulų. O polietileno teraftalato plėvelės yra gerokai kietesnės ir tvirtesnės – jas lengva užklijuoti, tačiau jos nėra tinkamos lenktiems ekranams.

 

Stiklas

Ant savo telefono ekrano stikliuko galite užklijuoti dar vieną stiklą, taip suteikiant papildomą apsaugą tiek nuo įbrėžimų, tiek nuo smūgių. Jeigu papildomu stiklu apsaugotas telefonas nukrenta ant kieto paviršiaus, dažniausiai skyla tik apsauginis stiklas, kurį galima pakeisti išleidžiant vos kelis eurus.
Apsauginiai stiklai taip pat būna įvairūs – matiniai, su UV spindulių apsauga, tamsintais kraštais ir t.t.

Telefono dėklas yra būtinas

Jūsų telefono ekranas sudužti gali net ir tada, kai telefonas krenta ant šono arba nugarėlės. Tai reiškia, kad vien tik ekrano plėvelė arba papildomas stikliukas nesuteiks jūsų lūkesčius tenkinančios apsaugos.
 
Šiomis dienomis rinkoje yra daugybė įvairių telefono dėkliukų ir įmaučių. Deja, kai kurie telefonų savininkai vengia dėkliukų, nes jie gadina telefono dizainą. Tokiu atveju, ganėtinai nebloga išeitis yra skaidrūs dėkliukai.
 
Patys pigiausi telefonų dėklai dažniausiai būna pagaminti iš plastiko, t.y., kieti. Tam, kad jūsų telefonas būtų apsaugomas nuo smūgio, tą smūgį kažkas turi „sugerti“, o tai daug efektyviau atlieka guma. Todėl, esant galimybei, rinkitės kuo minkštesnius dėkliukus.
 
Foto: Pexels.com

Galutinis verdiktas

Jeigu labai vertinate telefono tvirtumą, tada reikėtų apsvarstyti naujo telefono pirkimą – pavyzdžiui, CAT telefonai yra sukurti darbui itin ekstremaliomis sąlygomis ir yra atsparūs stipriems smūgiams, vandeniui bei dulkėms. Įprasti telefonai darosi vis „trapesni“, todėl, norint juos apsaugoti, reikia sukurti tam tikrus „šarvus“. Taigi, neapsiribokite vien tik dėkliuku arba ekrano plėvele/apsauginiu stiklu – naudokite juos abu.
 
Pirkdami telefono dėkliuką atkreipkite dėmesį į jo nugarėlę, kadangi kai kurios dizaine naudojamos medžiagos yra labai slidžios ir lengvai gali iškristi iš rankų. Sportui galite rinktis prie rankos tvirtinamus dėkliukus.
 
Automobilyje visada naudokite specialų telefono laikiklį – jis naudingas ne tik naudojantis navigacija, bet ir neleidžia telefonui nuslysti ar nukristi stabdant, greitėjant bei atliekant kitus staigius manevrus.
 
Reikalinga jūsų telefono ekrano apsauga? Tokiu atveju siūlome panaršyti Senukai.lt prekių asortimentą – čia siūlomi tūkstančiai dėkliukų bei apsauginių ekrano stikliukų ir plėvelių įvairiems telefonų ir planšetinių kompiuterių modeliams.
 
Dėklas telefonui Iphone 11 silicone black

Dėklas telefonui Iphone 11 silicone black

45,00 / vnt.
Ekrano stiklas Toti iPhone 11 Pro/X/XS

Ekrano stiklas Toti iPhone 11 Pro/X/XS

14,99 / vnt.
Dėklas silikoninis Iphone SE rožinis

Dėklas silikoninis Iphone SE rožinis

39,99 / vnt.
Stiklas ekrano telefonui Huawei P40 lite

Stiklas ekrano telefonui Huawei P40 lite

12,90 / vnt.
Ekrano stiklas Toti Iphone 11 Pro

Ekrano stiklas Toti Iphone 11 Pro

14,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Samsung Clear View Book Cover For Galaxy Note 20 Ultra

Samsung Clear View Book Cover For Galaxy Note 20 Ultra

41,99 / vnt.
Tik internetu
Apple iPhone 12/12 Pro Silicone Case with MagSafe Black

Apple iPhone 12/12 Pro Silicone Case with MagSafe Black

55,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu