„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip surasti pamestą telefoną?

Foto: Pixabay.com

Tai nutinka vos per akimirką, pačiu netikėčiausiu metu. Tereikia neapgalvotai padėti telefoną ant staliuko parduotuvėje, kavinėje arba atsisėsti triukšmingame autobuse, kai telefonas išslysta iš kišenės. Nesvarbu, ar jūs telefoną pametėte, pamiršote arba jį iš jūsų pavogė – telefono dingimas visada yra nemalonus.
 
Anksčiau telefono pametimas buvo tiesiog prarasta galimybė susisiekti su aplinkiniais, tačiau šiomis dienomis viskas yra kitaip. Žmonės, ypač jaunimas, savo telefonuose laiko visą gyvenimą – nuotraukos, vaizdo įrašai, žinutės, slaptažodžiai, prisijungimai prie socialinių tinklų bei atidarytos elektroninio pašto dėžutės.
 
Kaip surasti pamestą telefoną? Pirmiausiai, nepanikuokite. Kartais telefoną galima rasti tiesiog jo paieškojus ir, negana to, beveik visuose išmaniuosiuose telefonuose yra įdiegti specialūs įrankiai, kurie leidžia nuotoliniu būdu užrakinti ir sekti telefono buvimo vietą. 

„Google“ jums padės

Visi Android išmanieji telefonai yra glaudžiai susieti su Google sistema, o už tai ji vartotojams suteikia galimybę rasti pamestą arba pavogtą telefoną ypač lengvai. 
Štai kokie yra reikalavimai, kad galėtumėte naudotis šia funkcija:
  • Jūsų telefonas turi būti susietas su jūsų „Google“ paskyra
  • Jūsų telefonas privalo turėti prieigą prie interneto
  • Jūsų telefone turi būti įjungta „Rasti įrenginį“ funkcija (standartiškai ji būna įjungta, nebent ją patys išjungėte)
Dabar jums reikia prisijungti prie savo „Google“ paskyros kitame įrenginyje (kompiuteryje, kitame telefone, planšetėje). Prisijungę, „Google“ paieškoje prašykite „Raskite telefoną“ ir pasirinkite „Google“ nuorodą. Ten rasite aktualią informaciją apie pamestą telefoną ir jo buvimo vietą. Jeigu savo „Google“ paskyrą esate susieję su daugiau prietaisų, įsitikinkite, kad tikrai pasirinkote ieškomą telefoną sąraše.
 
Vis dėlto, problema ta, kad nemažai žmonių nesusieja savo telefono su „Google“ paskyra, tačiau tai reikėtų padaryti savo pačių saugumui.

Kaip surasti pamestą telefoną – iPhone?

Apple nedraugauja su „Google“ taip, kaip Android, tačiau iPhone telefonuose taip pat yra įdiegta saugumo funkcija, kuri leidžia lengviau rasti pamestą arba pavogtą telefoną. Visuose iPhone telefonuose yra įdiegta ir aktyvuota „Rasti telefoną“ funkcija. Pametus prietaisą, pirmiausiai reikia įsijungti „Find My“ programėlę kitame Apple įrenginyje arba apsilankyti adresu iCloud.com/find.
 
Prisijungę galite žemėlapyje pamatyti, kur yra jūsų telefonas ir paleisti skambėjimą, kad jūs arba aplinkiniai lengviau rastų telefoną. Jeigu telefono taip lengvai nepavyksta rasti, galite aktyvuoti pametimo režimą, kurio metu telefonas yra užrakinamas, o ekrane rodoma žinutė su jūsų pranešimu ir telefono numeriu, kuriuo radėjas galėtų paskambinti. Jeigu telefone išsaugoti tam tikri mokėjimo būdai – jie šiame režime yra užblokuojami.
 
Kaip ir Android telefonuose, jūs taip pat galite ištrinti visus telefono duomenis, kad apsaugotumėte savo privatumą, tačiau turėkite omeny, kad su duomenimis kartu ištrinama ir galimybė jį sekti.

Pasiruoškite iš anksto

Kartais ši straipsnio dalis tik kelia pyktį, kadangi jau prarasto telefono apsaugoti nebepavyks. Bet jeigu norite padidinti telefono atgavimo šansus nelaimės atveju ateityje, yra keletas dalykų, kuriuos būtina padaryti.
 
Visų pirmiausia, tai reikėtų atsisiųsti programėlę „Google rasti įrenginį“. Jos dėka savo telefoną galėsite ne tik surasti, bet ir ištrinti jame esančius duomenis arba ekrane rodyti jūsų pasirinktą žinutę bei telefono numerį, kuriuo jį radęs žmonės galėtų paskambinti, kad galėtų telefoną atiduoti. Būkite atsargūs su duomenų ištrynimu, kadangi tai yra skirta tam atvejui, jeigu žinote, kad telefono nerasite ir nenorite, kad kas nors pamatytų jame esančias nuotraukas bei kitą informaciją.
 
Galite apsilankyti programėlių parduotuvėje ir išbandyti kitas saugumo programas, kurios taip pat leidžia valdyti telefoną nuotoliniu būdu.

Tradiciniai būdai

Kaip jau minėjome, ne kiekvienas vartotoja yra susiejęs savo telefoną su „Google“ paskyra, telefono baterija gali būti išsikrovusi arba prietaisas apskritai neturi prieigos prie interneto. Tokiu atveju belieka pasitelkti tradicinius paieškos būdus.
 
Kartais nereikia išmanių technologijų, kad rastumėte pamestą telefoną. Jeigu jį pametėte kieme, miške arba kitoje aplinkoje, kurioje nėra žmonių, pabandykite atsiminti vietas, kuriose buvote arba, pavyzdžiui, kur rišotės batus, buvote pasilenkę arba atsisėdę – telefonas galėjo tyliai išslysti iš kišenės bet kurioje vietoje.
 
Pabandykite skambinti į savo telefoną ir eiti ten, kur visai neseniai lankėtės. Negana to, jeigu skambinsite į pamestą telefoną, jį radęs žmogus gali atsiliepti ir grąžinti jūsų telefoną, nes radėjas ne visada gali pats paskambinti telefone esantiems adresatams dėl užrakto.
 
Jeigu telefoną pametėte ir jo nepavyksta rasti, praneškite apie tai savo telefono paslaugų tiekėjui, kad SIM kortelė būtų užblokuota.
 
Foto: Pixabay.com

Kokie telefonai yra saugiausi?

Jeigu ieškote naujo telefono, tada saugumas turėtų būti vienas iš jūsų prioritetų. Mažiausiai galimybių rasti pamestą telefoną suteikia seni mobilieji telefonai, kurie neturi išmanių funkcijų. Jų negalite valdyti nuotoliniu būdu ir aktyvuoti saugumo funkcijų. Vienintelis apsaugojimo būdas – užraktas su slaptažodžiu, kurį nėra sudėtinga „apeiti“.
 
Turbūt pačiais saugiausiais telefonais yra laikomi Apple iPhone. Šis gamintojas pats kuria operacines sistemas, skirtas specialiai jo telefonams ir skiria ypatingą dėmesį tiek apsaugai nuo virusų bei kenkėjiškų programų, tiek lengvesniam atradimui telefoną pametus. Kiekvienas šiuo metu prekyboje esantis Apple iPhone telefonas turi anksčiau minėtą funkciją ir ji aktyvuojama jau „gamykliškai“.
 
Android šiuo metu yra pati populiariausia telefonų operacinė sistema visame pasaulyje ir jai yra sukurta begalė programėlių, leidžiančių rasti pamestą telefoną lengviau. Tačiau stipriausias pagalbininkas yra „Google“. Nors „Google“ radimo funkcija taip pat yra aktyvuota „gamykliškai“, skirdami šiek tiek dėmesio papildomoms saugumo nuostatoms galite stipriai padidinti telefono atgavimo šansus nelaimės atveju.
 
Reikia naujo ir saugaus telefono? Užeikite į internetinę parduotuvę Senukai.lt ir naršykite tarp tūkstančių naujausių telefonų geromis kainomis.
Mobilusis telefonas Huawei P40 Lite Sakura Pink, 128 GB

Mobilusis telefonas Huawei P40 Lite Sakura Pink, 128 GB

178,90 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
TOP prekė
Mobilusis telefonas Huawei P40 Lite Sakura Pink, 128 GB

Mobilusis telefonas Huawei P40 Lite Sakura Pink, 128 GB

178,90 / vnt.
Turime sandėlyje
Tik internetu
TOP prekė