Kaip namuose sukurti jaukumą?

Kai namai tušti ir mažai apstatyti, juose girdisi aidas. Į tokius namus nesinori grįžti, juose nesijaučiate savi. Tačiau, tai galima greitai ir lengvai pakeisti, jei tik turite noro. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kaip paprastai ir nebrangiai galima atsinaujinti interjerą, kad jūsų namai būtų jaukesni ir į juos norėtumėte grįžti. Šie patarimai bus naudingi daugiausiai tiems, kas gyvena nuomojamuose namuose, arba senesnės statybos būste. Dažnai esminių remonto darbų tokiuose namuose atlikti negalima, tačiau kai kas tikrai bus leidžiama.

Kas jums yra jaukumas?

Pirmiausia, atsakykite sau į klausimą, kas jums yra jaukumas? Kokia aplinka jums jauki ir maloni? Vieni atsakys, kad patalpa, kurioje maloniai kvepia. Kitiems jaukumas asocijuojasi su minkštu ir švelniu audeklu. Tretiems jauku, kai dega žvakė, kuri priverčia pamiršti dienos metu sukauptą stresą ir blogas emocijas. Dar kitiems jaukumas susijęs su tyla ir ramybe, galimybe medituoti, pailsėti nuo technologijų, paskaityti popierinę knygą, piešti, klausytis kokybiškos muzikos. Visiems jaukumas yra gana asmeniškas, todėl nėra vieno ar kelių receptų, kaip namus padaryti jaukiais.

Pradėkite nuo apšvietimo

Niekas taip neerzina, kaip prastas apšvietimas. Jei pro langus nešviečia saulė (ją užstoja medžiai, kiti namai), galima greitai susirgti ir depresija. Natūralios dienos šviesos poreikis yra užprogramuotas mūsų organizmuose, todėl mums būtina saulės šviesa arba bent jau dirbtinė šviesa, primenanti saulę. Dėl to siūlome susidegti visas šviesas ir pasižiūrėti, kurių lempų spalva yra aukštesnė... Kuo šviesa turi didesnę temperatūrą (Kelvinais), tuo ji yra baltesnė. Jaukiai aplinkai nereikia baltos šviesos, reikia geltonos, kuri primena natūralią.

Pirmas darbas, kurį reiktų padaryti, išsirinkti tinkamas lempas esamam apšvietimui. Jei matote, kad jo trūksta, yra visokių nedidelių gudrybių. Pavyzdžiui, nebrangūs šviestuvai su trimis lemputėmis, kurių kryptis gali būti valdoma. Jei negalite pakabinti naujo šviestuvo, šią problemą galima išspręsti specialiu lempučių šakotuvu, kuris įsukamas tiesiog į standartinį E27 patroną. Yra dvigubų ir net trigubų šakotuvų, tad vietoje vienos lempos greitai galite įsukti dvi ar tris. Nepamirškite įsigyti LED lempučių, kurios taupo energiją.

Jei šviestuvas ant lubų nėra tinkamas, pabandykite namus dekoruoti LED juostelėmis, kurios paprasčiausiai jungiamos į rozetę sienoje. Taip galima sureguliuoti apšvietimą bet kurioje patalpoje.

Mėgstate prieblandą? Tada pasirūpinkite nedidelėmis pastatomomis arba sieninėmis lempomis. Uždegę ją vieną galėsite vakaroti romantiškoje atmosferoje.

Sienų spalvos ir tapetai

Kai sienos melsvos ar žalsvos, jos tikrai neramina, o daugiau erzina. Paprasčiausias variantas – skardinė aliejinių dažų už 10 eurų ir šepetėlis arba volelis. Atsidarote visus langus, gerai apsirengiate ir išsidažote kambarį tomis spalvomis, kurios jums patinka. 

Jei galite ir norite eksperimentuoti, iš kartono pasidarykite trafaretą ir pabandykite vieną sieną pagražinti natūraliais raštais. Yra ne vienas būdas padaryti įdomius nemonotoniškus raštus, kurie tikrai prisidės prie jaukesnių namų atmosferos.

Negalite dažyti? Tada gal galite klijuoti tapetus? Nereikia klijuoti visos sienos. Pakanka vieną sieną išklijuoti tapetais ir kambario vaizdas iš karto pasikeis. Taip pat pagalvokite ir apie fototapetus. Kosmoso, miško ar kiti gamtos vaizdai jūsų namus pakeis neatpažįstamai. 
Toršeras Trio Hotel 461100101, 60W, E27

Toršeras Trio Hotel 461100101, 60W, E27

129,00 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Toršeras Nowodvorski Zelda 6010, 60W, E27

Toršeras Nowodvorski Zelda 6010, 60W, E27

92,00 / vnt.
Toršeras TK Lighting Cleo 1097, 60W, E27

Toršeras TK Lighting Cleo 1097, 60W, E27

109,00 / vnt.
Toršeras Reality Leavy R40463001, 3X28W, E14

Toršeras Reality Leavy R40463001, 3X28W, E14

159,00 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Kailiai ir kilimai

Kai kurie žmonės, įsigiję minkštą ilgo plauko kilimą net persikrausto vakaroti ant grindų – pasidėję pagalvėlių žiūri televizorių, žaidžia stalo žaidimus, skaito knygą ar tiesiog žaidžia telefonu. Nebrangus sėdmaišis puikiai tinka prie kilimo. Ant jo gali praeiti visas savaitgalis ar ilgas vakaras. 

Į madą grįžta ir kailiai. Retai kada galima įsigyti natūralų kailį, nes vis daugiau žmonių yra prieš gyvūnų medžioklę. Bet dirbtinis kailis atrodo ne ką prasčiau, nei natūralus, kainuoja mažiau, o panaudojimo galimybės tikrai platesnės. Tiesiog nedidelį kailį paklokite prie fotelio, kuriame žiūrite televizorių. Vakare nusiaukite kojines ir pajauskite kailio švelnumą nuogais padais. Tai nepakartojamas jausmas.

Ugnis namuose

Ugnis pirmiausia yra šilumos šaltinis. Tai infraraudonosios bangos, kurios maloniai šildo mūsų kūnus ir aplink esančius daiktus. Dėl to namuose nebūtina turėti tikro židinio. Galima sukurti židinio iliuziją paprasčiausiu šildytuvu. Jei jūsų televizorius turi galimybę prisijungti prie interneto, paieškokite Youtube degančio židinio video. Jie trunka kokias 1-2 valandas. Netoliese pastatykite šildytuvą ir įjunkite degančios ugnies vaizdą, jei įmanoma, su garsu.

Aišku, tikros ugnies tai neatstos, todėl galima įsigyti ir biožidinį. Jis geras tuo, kad nereikia kamino dūmams. Biožidinys kūrenamas spirito kapsulėmis, kurios neskleidžia kvapo ir neturi dūmų. Taip namuose susikursite labai jaukią atmosferą. Aišku, pakaks ir kelių žvakių keliose namų vietose. Laikykitės saugumo reikalavimų ir žvakes laikykite specialiose žvakidėse. Taip būsite tikri, kad išvarvėjęs vaškas nesugadins baldų, o ir šansai užsidegti užuolaidoms, rūbams ar kitiems daiktams bus mažesni.

Jei žvakės skleidžia malonų aromatą, dar geriau. Galima pagalvoti ir apie rytietiškus smilkalus, kurie puikiai pakeičia namų kvapus. 

Pagalvokite ir apie kitus jaukumą suteikiančius dalykus:
  • Naujus paveikslus ar fotografijų rėmelius;
  • Minkštas dirbtinio kailio šlepetes;
  • Namų augalų pasikeitimus;
  • Sienų ir lubų lipdukus (gali būti ir šviečiantys tamsoje);
  • Į judesį reaguojančias lemputes, kai reikia atsikelti naktį;
  • Užuolaidas ir širmas;
  • Muzikinį foną namuose (tam reikia tik nedidelių kolonėlių ir prijungimo prie kompiuterio ar grotuvo);
  • Knygų lentynas;
  • Ir kitas smulkmenas. Jos nėra brangios, tačiau reikia šiek tiek laiko, fantazijos ir didelio noro esamus namus pritaikyti pagal jūsų šeimos poreikius, o ne atvirkščiai.
Pagalvėlė, poliesterio užpildas 260 g/m², 38 x 38 cm

Pagalvėlė, poliesterio užpildas 260 g/m², 38 x 38 cm

4,99 / vnt.
Stiklinė žvakidė Diana Sveces

Stiklinė žvakidė Diana Sveces

1,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Žvakidė su žvakėmis komplekte, 9 cm aukščio

Žvakidė su žvakėmis komplekte, 9 cm aukščio

14,49 / komplektas
Toršeras Lamkur LP 1.43 33266, 60W, E27

Toršeras Lamkur LP 1.43 33266, 60W, E27

61,27 / vnt. 64,50 € / vnt.
-5%