„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išsirinkti virtuvės čiaupą?

Virtuvė – tai vieta, kurioje praleidžiame labai daug laiko, tad natūralu, kad virtuvės įrengimui norisi pasirinkti tokius prietaisus ir priemones, kurie suteiks daugiausiai patogumo ir bus malonūs naudoti. Šiandien kalbame apie iš pirmo žvilgsnio smulkų, tačiau svarbų virtuvės elementą – čiaupą. Kokio dydžio ir formos maišytuvą rinktis? Kam naudojama ištraukiama čiaupo galvutė? Į kokius priedus verta atkreipti dėmesį? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus pateikia mūsų specialistai – kviečiame skaityti toliau.


Čiaupo montavimas

Virtuviniai maišytuvai gali būti montuojami dviem būdais – pasirinkite Jums tinkamiausią atsižvelgdami į savo virtuvės projektą:
 • Ant stalviršio/plautuvės. Tai – populiariausias čiaupo montavimo būdas, kuomet jis įrengiamas ant stalviršio ar kriauklės paviršiaus.
 • Ant sienos. Kiek retesnis pasirinkimas – montuoti čiaupą ant sienos.

Čiaupo aukštis

Sprendžiant, kokio aukščio turėtų būti Jūsų virtuvinis maišytuvas, rekomenduojame atsižvelgti į šiuos aspektus:
 • Plautuvės gylį. Jei Jūsų turima plautuvė yra negili, bus nepatogu naudoti žemą maišytuvą. Tuo tarpu jei plautuvė gili, o čiaupas bus itin aukštai, vanduo bėgdamas gali taškytis. Dėl šių priežasčių patartina įvertinti Jūsų kriauklės gylį ir pagal tai pasirinkti maišytuvo aukštį.
 • Puodų aukštį. Jei Jūsų turimi puodai aukšti arba esate įpratę pripilti į arbatinį vandens pastatę jį į kriauklę, tuomet bus patogu įrengti aukštą čiaupą. Jo pagalba taip pat bus lengviau pripildyti vazas. Tačiau jei to daryti neketinate ir turimi puodai yra taip pat žemi, pakaks pasirinkti vidutinio aukščio ar žemą čiaupą.

Čiaupo valdymas 

Kiekvienas turime savų įpročių, kurių malonu laikytis. Būtent dėl to maišytuvų gamintojai vartotojams siūlo skirtingų tipų čiaupo valdymą:
 • Rankenėlė žemyn. Norint paleisti vandenį, prie čiaupo pritvirtintą rankenėlę reikia nuleisti žemyn.
 • Rankenėlė į šoną. Čiaupą atsukame rankenėlę vedami į šoną, dažniausiai – į dešinę pusę.
 • Atskira rankenėlė. Maišytuvo valdymui skirta rankenėlė montuojama ne ant čiaupo, tačiau ant stalviršio ar plautuvės. Tai gali būti puikus dizaino elementas.
 • Mygtukas. Mažiau įprastas, tačiau taip pat patogus maišytuvo valdymas gali būti atliekamas mygtuko pagalba.
 • Rankenėlės vieta. Ji gali būti montuojama dešinėje/kairėje pusėje arba maišytuvo viršuje. Pasirinkite Jums patogiausią valdymo būdą.

Papildomi pasirinkimai

Vandens maišytuvų komplektacija priklauso nuo kiekvieno vartotojo norų ir poreikių. Jūsų patogumui, galite rinktis iš daugybės papildomų elementų, tokių kaip:
 • Ištraukiama čiaupo galvutė. Virtuvės maišytuvas su ištraukiama žarnele yra labai patogus pripildyti puodus, neįdėjus jų į plautuvę arba nuplauti daržoves, padėtas greta plautuvės. 
 • Vandens filtravimas. Nors mūsų šalyje vanduo iš vandentiekio daugelyje vietų yra tinkamas gerti, tačiau dėl įvairių priežasčių dažnai pasirenkama įsirengti čiaupą su vandens filtravimo galimybe. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, tai gali būti tiek papildomas maišytuvas, tiek specialus čiaupas su integruotu filtru ir vienu vandens snapeliu.
 • Čiaupo pasukimo kampas. Naudojantis plautuve, neretai prireikia pasukti čiaupą norima kryptimi, tad daugelis maišytuvų turi tokią galimybę. Priklausomai nuo gamintojo ir modelio, gali skirtis čiaupo pasukimo kampas – Jūsų patogumui, jis gali siekti net ir 360 laipsnių.
 • Vandens taupymas. Jei Jums svarbu kuo įmanoma labiau taupyti vandenį, rekomenduojame prieš perkant čiaupą pasidomėti jo vandens pralaidumu (matuojamas litrais per minutę). Kuo mažesnis šis skaičius, tuo taupesnis maišytuvas bus.
 • Nulenkiamas čiaupas. Jei Jūsų plautuvė sumontuota prie lango, galite rinktis nulenkiamą maišytuvą – taip galėsite lengvai atidaryti langą, o taip pat jį išvalyti.

Čiaupo dizainas

Virtuvinių maišytuvų dizainų pasirinkimas yra toks platus, kad tikrai kiekvienas atras sau tinkamiausią. Rinkitės skirtingų medžiagų (nerūdijantis plienas, žalvaris, varis, bronza ir kt.), stiliaus (klasikiniai, modernūs) ir komplektacijos čiaupus ir derinkite juos prie virtuvės ir namų dizaino.

Čiaupo priežiūra

Virtuviniam maišytuvui nereikia didelės priežiūros – užtenka jį kartkartėmis nuvalyti pasinaudojus specialiomis priemonėmis, kovojančiomis su kalkėmis (tinka ir actas ar citrinos rūgštis). Taip pat jei Jūsų čiaupo galvutė, t.y. aeratorius yra nuimamas, rekomenduojama susikaupus apnašoms nuvalyti ir jį. 

Tikimės, kad pasinaudojus šiuo čiaupo pirkimo gidu, išsirinkti Jums tinkamą ir patogų įrenginį bus kur kas lengviau. 
Virtuvinis maišytuvas Vicario Armando Capri Mix 4 Onda

Virtuvinis maišytuvas Vicario Armando Capri Mix 4 Onda

57,40 / vnt.
Turime sandėlyje
Žalia kaina
Virtuvinis maišytuvas Thema Lux Tulsa CD-53405

Virtuvinis maišytuvas Thema Lux Tulsa CD-53405

Turime sandėlyje
Virtuvinis maišytuvas Hansgrohe Logis 71285

Virtuvinis maišytuvas Hansgrohe Logis 71285

Virtuvinis maišytuvas Novaservis Titania Retro I 99013.0

Virtuvinis maišytuvas Novaservis Titania Retro I 99013.0

Turime sandėlyje