„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną?

Skalbimo mašina – vienas populiariausių buitinės technikos prietaisų, kuris itin palengvina buities darbus. Nusprendus įsigyti naują skalbyklę, Jums turbūt kils daugybė klausimų – kokį tipą rinktis, kokia yra optimali talpa, kokios programos šiuo metu populiariausios ir daugelis kitų. Jūsų apsisprendimui palengvinti, pateikiame išsamų skalbimo mašinų pirkimo gidą straipsnyje žemiau.

Skalbyklės tipai

Skalbimo mašinos būna dviejų tipų – pakraunamos iš priekio arba pakraunamos iš viršaus. Pateikiame šių tipų skirtumus:
 • Pakraunamos iš priekio. Dažniausiai šio tipo skalbyklės būna didesnės talpos, jos yra itin stabilios ir skleidžia mažai vibracijos.
 • Pakraunamos iš viršaus. Šio tipo skalbyklės užima gerokai mažiau vietos, nes yra siauresnės, Jums taip pat nereikia vietos atidaryti skalbimo būgnui. Norint iš viršaus įdėti skalbinius nereikės pasilenkti, tad kenčiantiems nuo nuolatinių nugaros skausmų tai – puikus sprendimas. Kita vertus, į šią skalbimo mašiną tilps mažiau skalbinių nei į pakraunamą iš priekio.

Skalbyklės dydis

Renkantis skalbimo mašiną būtina iš anksto įvertinti jos dydį – tik taip galėsite būti tikri, kad pasirinktas buities prietaisas lengvai tilps norimoje vietoje.

Jums prireiks išmatuoti ir įvertinti šiuos skalbimo mašinai paskirtos angos parametrus:
 • Plotis. Pagrindinė rekomendacija – palikti 2 centimetrų tarpą tarp skalbyklės ir kitų buities prietaisų (pavyzdžiui, skalbinių džiovyklės). Kitas svarbus aspektas – išmatuoti Jūsų būsto durų plotį ir įvertinti, ar jo pakaks naujai skalbyklei įnešti. 
 • Aukštis. Šis parametras svarbus tuomet, jei renkatės iš viršaus pakraunamą skalbyklę. Įvertinkite, ar virš prietaiso pakaks vietos jo durelėms atidaryti – ar nėra lentynėlių ar kitų trukdžių.
 • Gylis. Šis parametras gali būti labai įvairus – priklausomai nuo Jūsų pasirinkto skalbyklės modelio, o jo dydį rasite prie kiekvieno prietaiso aprašymo. Svarbu paminėti, kad specialistai rekomenduoja prie esamo angos gylio pridėti 15 centimetrų tam, kad lengvai galėtumėte pajungti padavimo ir nubėgimo įvadus.

Skalbyklės pastatymo būdas

Galimi du variantai skalbimo mašinos pastatymui – tai įmontavimas arba laisvas pastatymas. Pateikiame abiejų tipų skirtumus žemiau:
 • Įmontuojama skalbyklė. Ji padės išsaugoti vientisą patalpų dizainą, tai ypač populiarus pasirinkimas įrengiant skalbimo mašiną tokiose patalpose, kaip virtuvė. Tiesa, šio tipo skalbyklių pasirinkimas yra kiek siauresnis.
 • Laisvai pastatoma skalbyklė. Tai – populiariausias skalbyklės pastatymo tipas, kuomet įsigijus norimą prietaisą jį tiesiog pajungiate tam skirtoje angoje. Laisvai pastatomų skalbimo mašinų modelių gausa leis Jums pasirinkti norimą spalvą ar dizainą, tad jį nesudėtingai pritaikysite savo namuose.
Skalbimo mašina Bosch WLT24440BY

Skalbimo mašina Bosch WLT24440BY

Turime sandėlyje
Skalbimo mašina Whirlpool TDLR70220

Skalbimo mašina Whirlpool TDLR70220

Turime sandėlyje
TOP prekė
Skalbimo mašina Whirlpool TDLR60210

Skalbimo mašina Whirlpool TDLR60210

Turime sandėlyje
Skalbimo mašina AEG L8FEC68S

Skalbimo mašina AEG L8FEC68S

699,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Skalbimo mašina LG F2J5WN4W

Skalbimo mašina LG F2J5WN4W

Turime sandėlyje
TOP prekė
Kiti skalbyklių parametrai

Rekomenduojame apžvelgti ir įvertinti šiuos svarbiausius skalbyklių parametrus:
 • Skalbinių įkrova. Šis parametras matuojamas kilogramais – kuo didesnis skaičius, tuo daugiau skalbinių galėsite sutalpinti. Dažniausiai parduotuvėse rasite nuo 3 kg iki 10 kg dydžio skalbykles.
 • Energijos klasė. Kuo didesnė energijos klasė, tuo ekonomiškesnis prietaisas bus. Aukščiausia energinė žymima A+++. 
 • Gręžimo greitis. Jei Jums aktualu iš skalbyklės išimti kuo sausesnius drabužius, būtina atsižvelgti į prietaiso gręžimo greitį. Galingiausiose skalbimo mašinose šis matmuo gali siekti net 1600 apsukų per minutę, tuo tarpu standartinis gręžimo greitis svyruoja nuo 600 iki 1200 apsukų per minutę.
 • Garsumas. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į šį parametrą jei gyvenate nedideliame būste, o skalbyklė veikia dažniausiai naktį – būtent šiuo paros metru jos skleidžiamas triukšmas girdimas labiausiai. Tokiu atveju patartina rinktis garsumo lygį, kuris siektų ne daugiau kaip 50 decibelų.
 • Inverterinis variklis. Šio tipo variklis yra ilgaamžiškiausias ir patvariausias. Jis veikia ypač tyliai, tad skalbyklę su šiuo varikliu bus patogu įrengti nedidelėse patalpose ar netgi virtuvėje.
 • Skalbimo programos. Įvertinkite savo poreikį ir pagal tai rinkitės Jums aktualias skalbimo programas. Skalbiate dažnai, tad norite atlikti tai greitai – dairykitės greito skalbimo funkcijos, Jūsų namiškiai turi alergijų – Jums padės antialerginė programa ir kt.
 • Skalbinių pridėjimas skalbimo metu. Tai sparčiai populiarėjanti naujų skalbimo mašinų funkcija, kuria patogu pasinaudoti, jei įjungus skalbimą pastebėjote, kad pamiršote įdėti kelis drabužius.
 • Skalbyklė-džiovyklė. Jei neturite vietos dviem buitiniams prietaisams, tačiau Jums reikia drabužius ir skalbti ir džiovinti, puiki išeitis – įsigyti skalbyklę-džiovyklę viename. 
 • Išmaniosios skalbyklės. Technologijoms sparčiai žengiant į priekį, neatsilieka ir skalbyklių gamintojai. Išmanios skalbimo mašinos suteiks nuotolinio valdymo galimybę – tiesiog atsisiųskite mobiliąją programėlę ir valdykite savo prietaisą netgi nebūdami namuose.

Iš pirmo žvilgsnio skalbimo mašinų parametrų skaičius gali pasirodyti gana didelis, tačiau išsirinkti Jums tinkamą prietaisą nėra sudėtinga – svarbiausia neskubant įvertinti savo poreikius ir technines galimybes prietaiso įrengimui. Tikimės, kad šis straipsnis bus puikus gidas renkantis naują skalbyklę.
Skalbimo mašinų žarna Tycner, 1,2 – 4 m

Skalbimo mašinų žarna Tycner, 1,2 – 4 m

5,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Skalbimo mašinos jungtis su džiovykle Bosch WTZ20410

Skalbimo mašinos jungtis su džiovykle Bosch WTZ20410

Turime sandėlyje
Skalbimo mašina Bosch WLG20260BY

Skalbimo mašina Bosch WLG20260BY

299,00 / vnt.
Žalia kaina
Skalbimo mašina Samsung WW70K52109W

Skalbimo mašina Samsung WW70K52109W

495,00 / vnt.
Skalbimo mašina - džiovyklė AEG L8WBC61s

Skalbimo mašina - džiovyklė AEG L8WBC61s

Turime sandėlyje
Skalbimo mašina - džiovyklė LG F2J7HG2W

Skalbimo mašina - džiovyklė LG F2J7HG2W

Turime sandėlyje