„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

5 geriausios vaizdo plokštės 2020 metais

Foto: Pixabay.com
 
Kiekvienas žaidimų mėgėjas žino, kad net ir geriausius parametrus turintis kompiuteris, be vaizdo plokštės suteiks tiek pat naudos, kiek spausdintuvas, neturintis dažų. Šis kompiuterio komponentas yra atsakingas už vaizdo apdorojimą, ir nuo jo priklauso ar savo monitoriuje matysite sklandų vaizdą žaidimo metu, ar kas keletą sekundžių atsinaujinančią skaidrių prezentaciją.
 
Nuo to, kokius žaidimus ketinate žaisti priklausys, kokia vaizdo plokštė jums bus reikalinga. Ieškant geriausios vaizdo plokštės, svarbiausia atkreipti dėmesį į taktinį dažnį (Mhz), vaizdo atminties dydį (VRAM), ir atminties magistralės dydį, kad būtumėte užtikrinti, jog jūsų mėgstami žaidimai veiktų be priekaištų. Net ir paprastesnį, biudžetinį  kompiuterį galima atnaujinti, ir toliau išvardintos vaizdo plokštės tikrai padės pasiekti, kad žaisti būtų maloniau. Čia rasite penkių geriausių vaizdo plokščių sąrašą, kurias galite įsigyti 2020 metais.

Nvidia GeForce GTX 1650 Super

Beveik prieš 2 metus kompanijos „Nvidia“ išleista Super serija atgaivino net ir biudžetinės klasės vaizdo plokštes. Skirta nenorintiems per daug išlaidauti, Nvidia GeForce 1650 Super yra iki 30 % pranašesnė lyginant su savo pirmtake Nvidia GeForce 1650.
 • Taktinis dažnis – 1530 Mhz
 • Spartinamasis dažnis – 1725 Mhz
 • Vaizdo atminties dydis – 4 GB
 • Vaizdo magistralės sparta – 192 GB/s
Našesnė vaizdo plokštės architektūra, leidžia mėgautis populiariausiais žaidimais, kaip „Counter-Strike: GO“, „Fortnite“, „GTA V“, „PUBG“, sklandžiu 60 kadrų dažniu, net ir su aukščiausiais žaidimo grafikos nustatymais. Tačiau, svarbu žinoti, kad toks kadrų skaičius pasiekiamas naudojant 1080p (1920x1080) raiškos monitorius.
Jeigu ateityje neketinate investuoti į didesnės nei 1080p raiškos monitorių, ši vaizdo plokštė išpildys jūsų lūkesčius už itin prieinamą kainą.

AMD Radeon RX 580

Jeigu jus labiau domina Nvidia konkurentų gaminama įranga, AMD Radeon RX 580 yra puikus varžovas Nvidia Super serijai. Už šiek tiek didesnę kainą, gaunate dvigubai daugiau vaizdo atminties bei didesnę magistralės spartą.
 • Taktinis dažnis – 1257 Mhz
 • Spartinamasis dažnis – 1340 Mhz
 • Vaizdo atminties dydis – 8 GB
 • Vaizdo magistralės sparta – 256 GB/s
Didesnis atminties kiekis reiškia tai, kad galėsite žaisti žaidimus aukštesnės raiškos 1440p (2560x1440) monitoriuose. Taip pat jeigu jus domina, ne tik žaidimai, bet ir darbas su vaizdo redagavimo programomis, 8 GB vaizdo atminties suteiks papildomos jėgos darbo metu.

Nvidia GeForce RTX 2060 Super

Foto: Senukai.lt
 
Bene populiariausia tarp vartotojų Nvidia GeForce RTX 2060 Super suteikia didžiausią vertę galios ir kainos santykio atžvilgiu. Našumu siekianti Nvidia GeForce RTX 2070, tačiau už prieinamesnę kainą nustebins daugelį žaidimų mėgėjų.
 • Taktinis dažnis –  1470 Mhz
 • Spartinamasis dažnis – 1650 Mhz
 • Vaizdo atminties dydis – 8 GB
 • Vaizdo magistralės sparta – 448 GB/s
Tiems, kuriuos domina naujausios grafinės inovacijos žaidimuose, ši vaizdo plokštė leidžia pamatyti, ką gali naujausia „Ray-tracing“ technologija. Galėsite išbandyti tokius žaidimus, kaip „Control“, „Metro: Exodus“, „Battlefield V“, „Tomb Raider“ ir būti užtikrinti, kad jie sklandžiai veiks 1080p raiškos ekranuose.

Nvidia GeForce RTX 2070 Super

NVIDIA GeForce RTX 2070 Super galima sakyti yra „biudžetinė“ RTX 2080 versija. Norintiems išbandyti ne tik didelių resursų reikalaujančius žaidimus, bet ir virtualiąją realybę už patrauklią kainą šis produktas yra tinkamiausias pasirinkimas.
 • Taktinis dažnis –  1605 Mhz
 • Spartinamasis dažnis – 1770 Mhz
 • Vaizdo atminties dydis – 8 GB
 • Vaizdo magistralės sparta – 448 GB/s
Dėl aukštų parametrų vaizdo plokštė gali susidoroti ne tik su aukštesnėje nei 1080p raiškoje žaidžiamais žaidimais, bet yra viena iš pirmųjų gebanti palaikyti stabilų kadrų dažnį virtualios realybės žaidimuose.

Nvidia GeForce RTX 2080 Ti

Foto: Senukai.lt
 
Ši vaizdo plokštė šiuo metu yra savo srities čempionė. Jeigu ieškote geriausio savo kompiuteriui ir nebijote investuoti į didesnio biudžeto įrangą, Nvidia GeForce RTX 2080 Ti užtikrins sklandų veikimą žaidžiant net ir reikliausius žaidimus aukščiausia 4K raiška.
 • Taktinis dažnis –  1350 Mhz
 • Spartinamasis dažnis – 1545 Mhz
 • Vaizdo atminties dydis – 11 GB
 • Vaizdo magistralės sparta – 616 GB/s
Kaip ir visos RTX serijos vaizdo plokštės, taip ir ši turi naujausios „Ray-tracing“ technologijos palaikymą. Ne paslaptis, kad ši technologija reikalauja daug resursų. Dėka itin didelės vaizdo atminties bei magistralės spartos Nvidia GeForce RTX 2080 Ti geba palaikyti stabilų kadrų skaičių net ir įgalinus „Ray-tracing“ funkciją žaidimuose, bei žaidžiant aukščiausios raiškos 4K ekranuose.

Geriausios vaizdo plokštės iš ASUS, MSI, EVGA...

Norint įsigyti nauja plokštę, šiandien prekyboje galima rinktis tarp dviejų gamintojų – AMD arba NVIDIA. Tačiau, išsirinkus vieną iš dviejų variantų, galima pamatyti šalia vaizdo plokštės pavadinimo kitų gamintojų, kaip ASUS, GIGABYTE, EVGA, MSI vardus.
 
Taip yra todėl, nes AMD ir NVIDIA gamina tik vaizdo plokštėse esančius lustus (GPU) ir parduoda juos anksčiau išvardintiems gamintojams. Tokiu būdu šie gamintojai gali modifikuoti vaizdo plokštės komponentus ir keisti jų dizainą. Dėl šios priežasties galite rasti to paties modelio plokštes su skirtingu ventiliatorių skaičiumi, bei skirtingais parametrais.
 
Todėl išsirinkę jums tinkamiausią vaizdo plokštę, pasitikrinkite ar kitas gamintojas nesiūlo tos pačios modifikacijos produkto už geresnę kainą.
 
Visas šias geriausias vaizdo plokštes galima rasti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt. Jeigu ieškote naujos vaizdo plokštės arba norite atsinaujinti, čia galėsite rinktis iš didžiulio asortimento ir rasti labiausiai jums tinkantį variantą.
Vaizdo plokštė Gigabyte GeForce RTX 2060 GV-N2060OC-6GD 6 GB GDDR6

Vaizdo plokštė Gigabyte GeForce RTX 2060 GV-N2060OC-6GD 6 GB GDDR6

726,44 / vnt.
Tik internetu
Vaizdo plokštė Gigabyte GeForce RTX 2060 GV-N2060OC-6GD 6 GB GDDR6

Vaizdo plokštė Gigabyte GeForce RTX 2060 GV-N2060OC-6GD 6 GB GDDR6

726,44 / vnt.
Tik internetu