„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Kaip išsirinkti geriausią stacionarų kompiuterį?

Nuotrauka Tran Mau Tri Tam iš Unsplash.com

Šiais laikais gyvenimas be kompiuterio yra praktiškai neįmanomas, tad belieka išsirinkti ko labiausiai reikia. Tai padaryti nelengva, kadangi yra didelė konkurencija tarp nešiojamų kompiuterių ir stacionarių kompiuterių. Abu turi tiek pliusų, tiek ir minusų. Kaip išsirinkti, koks kompiuterio tipas jums tinkamiausias, ir jei tai stacionarus, kaip išsirinkti, kurie iš gausybės pasirinkimų - jums tinkamiausi ir geriausi stacionarūs kompiuteriai?

Stacionarūs kompiuteriai dažniausiai siejami su ofisu arba žaidimais, tad ir reikėtų pradėti nuo to, kam jums reikalingas kompiuteris ir ką planuojate su juo veikti. Gal esate užkietėjęs žaidimų mėgėjas, kurio poreikiai yra naujausi žaidimai su aukščiausia įmanoma grafika, o galbūt jums kompiuteris reikalingas darbui ir kasdieniam naršymui internete.

Kuo stacionarus kompiuteris skiriasi nuo nešiojamo kompiuterio?


Pirmiausia skiriasi tuo, kas atsiskleidžia pačiame pavadinime, stacionarus kompiuteris stovi namie ar ofise, jį sunkiau transportuoti, taip pat reikalinga daugiau papildomos įrangos jam eksploatuoti.

Antra, kai trūkumas pavirsta privalumu, tai, kad stacionarūs kompiuteriai gali turėti daugiau galingumo, būti pigesni, bei ilgaamžiškesni. Taip pat juos galima lengviau atnaujinti iki reikalingos galios.

Trečia, stacionaraus kompiuterio korpuso dizainas gali būti labai futuristiškas ir derinamas prie namų interjero, tad jis gali tapti ne tik svarbia darbo ar pramogų įranga, tačiau ir interjero detale. Žinoma, tai nėra prioritetas, tačiau kartais gali tapti paskutine detale, kuri padės apsispręsti renkantis kompiuterį. 
 

Nuotrauka Gabriel Beaudry iš Unsplash.com

Į ką atkreipti dėmesį renkantis stacionarų kompiuterį?


Žemiau pateikiami kriterijai, į kuriuos svarbiausia atsižvelgti perkant naują namų kompiuterį tiems, kurie nori būti įsitikinę, kad jų namuose geriausi stacionarūs kompiuteriai.

Operacinė sistema

 
Populiariausios iOS ir Windows. Tai geriausia rinktis tai, kuo jau esate įpratę naudotis.  MacOS yra APPLE įrenginių operacinė sistema. Windows, kaip ir Linux, yra įrašomos į kitų gamintojų kompiuterius. Taip pat, Windows dažniau yra naudojama žaidimams, bei paprastesniam namų naudojimui, iOS - kūrybiniam, o Linux programavimo darbui.
 

Motininė plokštė (Motherboard)


Tai vienas svarbiausių komponentų kai domina staconarūs kompiuteriai, kadangi į motininę plokštę jungiami visi kiti komponentai. Ją renkantis reikėtų atkreipti dėmesį į keletą aspektų, tokius kaip:

  • Kurio gamintojo ir kokį procesorių naudosite;
  • Kokio tipo ir talpos atmintis jums reikalinga;
  • Kokia vaizdo plokštė geriausiai atitinka jūsų poreikius;
  • Kokiu gamintoju pasitikite labiausiai.

Procesorius


Tai kompiuterio dalis,kuri atsakinga už jūsų duotų užduočių skaičiavimą,bei atlikimą. Šiuo metu yra du pagrindiniai procesorių gamintojai:
Intel  tai patikimas Amerikiečių gamintojas,dažniau populiarus pasirinkimas ties darbiniais kompiuteriais,bei garsėjantis stabiliu procesorių darbu
AMD tai, taip pat Amerikiečių gamintojas, kuris siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį,taip pat dažniau pasirenkamas tarp kompiuterinių žaidimų žaidėjų.

Kietasis diskas (HDD) ar SSD


Kompiuterio „atmintinė“, tai labai svarbi dalis, kurioje jūs saugote esamą informaciją. Tai yra labai svarbu,kadangi sugedusi atmintinė gali sunaikinti jūsų atliktą darbą, esančias nuotraukas ar kitą svarbią informaciją. Tad turėtumėte pasirinkti,kokios atmintinės tipą naudosite. 
Namų kompiuteriuose dabar dažniausiai naudojama mišri kombinacija. Kadangi:
Pirma HDD technologija yra labai įvaldyta ir kiekvienas atminties vienetas yra pigesnis
Antra Galima pasirinkti iki labai didelės atminties, tai yra 10TB ir daugiau turinčius diskus.

SSD naudojimas stacionariuose kompiuteriuose yra palyginti nauja technologija,todėl ji dar nėra tiek gerai įvaldyta ir atminties vienetas kainuoja brangiau, tačiau ji kartais išsirenkama, to priežastis pirmiausia tai yra daug greičiau veikianti atmintinė, kuri labiau panaši ne į diską, o į daug sujungtų USB atminties raktų. 
Antra ji yra stabilesnė, nebijo elektros dingimo, todėl informacija bus saugesnė.
 
SSD atmintį dažniausiai naudoja tie, kams svarbu turėti daugiau atminties saugiam sisteminių kompiuterio failų laikymui, taip pat dėl kompiuterio darbo spartos ir veikimo stabilumo.
 
Nuotrauka Niclas Illg iš Unsplash.com

Vaizdo plokštė


NVIDIA ir AMD vaizdo plokštės, kurias gamina Gigabite, Asus, MSI, Sapphire, Gainward ir kt. leidžia užtikrinti aukščiausio lygio našumą kompiuteriniuose žaidimuose ir apdorojant vaizdo įrašus, dirbant su 3D vizualizacijomis ir profesionaliomis dizaino bei projektavimo programomis.

Vaizdo plokštė pati yra kaip nedidelis kompiuteris, kuris savyje turi daug mažų procesorių. Šiuolaikiniam kompiuteriui tai vienas svarbiausių ir brangiausių aspektų. Norint išvengti nereikalingų išlaidų,renkantis reikėtų apgalvoti,kam naudosite kompiuterį. 

Kasdieniam naudojimui,tai yra Youtube, Facebook, filmų, žiūrėjimui,senesniems žaidimams ar tiesiog naršymui internete pilnai užteks jau integruotos į motininę plokštę vaizdo plokštės.

Jei esate užkietėjęs kompiuterinių žaidimų žaidėjas mėgstantis išbandyti naujausius žaidimus Ultra grafika, ar dirbantis su 3D modeliavimu,nuotraukomis ir kita vaizdo medžiaga,tuomet reikėtų rinktis jau didelės galios vaizdo plokštę.


Operatyvioji atmintis RAM (Random access memory)


Tai vienas svarbiausių, tiek stalinio,tiek ir nešiojamo kompiuterio komponentų. RAM atmintis, kitaip nei, pavyzdžiui, kietasis diskas, nesaugo informacijos fiziniu pavidalu, o padeda vienu metu palaikyti daugelio programų veikimą. Taip pat, padeda išsaugoti tam tikrą informaciją, kai yra atjungtas maitinimo šaltinis.

Gamintojai


Dažnai kylantis klausimas kokio gamintojo stalinį kompiuterį verta pasirinkti? Viskas priklauso nuo jūsų poreikių bei biudžeto.
Štai keletas siūlomų gamintojų, iš kurių tikrai išsirinksite jums tinkamą variantą:

ASUS – Įsikūrę Taivane, gamina kokybiškus stalinius bei nešiojamus kompiuterius. Nors veiklą pradėjo kaip biudžetinių kompiuterių gamintojas, šiandien jų kokybė niekuo nenusileidžia kitiems gamintojams.

Lenovo – Gamintojas iš Honkongo, siūlo vieną iš geriausių kainos ir kokybės santykių.

Hawlett Packard (HP) – viena seniausių informacinių technologijų kompanijų iš JAV, nuolat kelianti savo kokybės standartus.

Dell – yra vienas patikimiausių ir populiariausių stalinių ir nešiojamų kompiuterių gamintojų iš JAV.

Apple Mac – Pristatyti papildomai turbūt nereikia, tai galingų, kokybiškų stalinių kompiuterių serija iš JAV. Šiuo metu kompiuteris integruotas į monitorių, todėl turime gražų dizainą ir sutaupome erdvės.

Kad ir kurį gamintoją išsirinktumėte, Senukai.lt tikrai rasite jums prieinamą variantą, suderinantį visus galingumui keliamus reikalavimus su išoriniu dizainu ir kaina. Ten esantys geriausi stacionarūs kompiuteriai tikrai taps patikimais pagalbininkais ir darbe, ir namuose, nesvarbu kokios aplinkybės ištiktų. Apsilankykite Senukai.lt internetinėje parduotuvėje ir išsirinkite!