„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Geriausios darbo kambario interjero idėjos

Foto: Freepik.com

Kuo toliau, tuo darbų įvairovė pasaulyje yra didesnė. Pasulyje yra begalė profesijų, kurių specialistai gali nuolat dirbti nuotoliniu būdu. Nors darbas iš namų skamba labai viliojančiai, darbo gulint ant sofos arba netgi lovoje vizija yra apgaulinga – labai greitai pavargsite psichologiškai, nerasite sau patogios pozicijos ir t.t. Taigi, tam reikia įsirengti darbo kambarį.

Darbo kambario interjeras turi jus nuraminti, motyvuoti darbui ir neblaškyti dėmesio. Deja, ne kiekvienas gali sau leisti skirti atskirą kambarį darbui, bet ir tai nėra problema. Štai jums dešimt idėjų darbo kambario interjerui.

Prisitaikykite prie aplinkos

Foto: Pexels.com
 
Kaip jau minėjome anksčiau, ne kiekvienas gali sau leisti įsirengti atskirą kambarį darbui namuose, todėl, tokiu atveju, tenka improvizuoti. Jeigu kuriame nors kambaryje yra tokių sienos išsišokimų, galite juos panaudoti kaip mažas sieneles darbo erdvei atskirti. Šiuo atveju, geriausias sprendimas būtų pritaikyti stalą pagal įdubusios sienos plotį, taip sukuriant jaukų darbo kampelį, kuriame niekas neblaškys jūsų dėmesio. Tik pasirūpinkite, kad aplinka nebūtų per daug tamsi.

Natūrali šviesa nėra būtina

Foto: Pexels.com
 
Natūralus apšvietimas, žaluma ir saulės šviesa nėra būtini atributai kokybiškam darbui – viskas priklauso nuo jūsų asmenybės. Kai kurie mėgsta atsiriboti nuo aplinkos, užsidaryti tamsesnėje aplinkoje ir dirbti. Reikia tik pasirūpinti jums patinkančiu apšvietimu.
 
Beje, jeigu kambaryje norite tokio „ambient lighting“, stalo kojos turėtų būti siauros. Įprasti rašomieji stalai dažniausiai turi plokštes vietoje kojų, todėl erdvei po stalu, tokiu atveju, reikia atskiro apšvietimo.

Vertikalus darbo kambario interjeras

Foto: Pexels.com
 
Žinoma, vertikalus darbo kambario interjeras skamba keistai, tačiau tik pažvelkite, kiek nedaug vietos jam reikia! Ne visiems darbams reikia daug erdvės, tai kam švaistyti pinigus dideliam mediniam stalui, papildomoms sekcijoms ir lentynoms?
 
Daugelyje universalių arba specialių baldų parduotuvių galite visai nebrangiai įsigyti tokio tipo lentynas-staliukus. Šie biuro baldai reikalauja neįtikėtinai mažai vietos jūsų namuose, tačiau jos pilnai pakanka kompiuteriui, biuro reikmenims, dokumentams ir sektuvams susidėti.

Sofa irgi yra išeitis

Foto: Pexels.com
 
Vis dėlto, neignoruokime tos svajonių darbo vizijos, kai galite sėdėti ant sofos su kompiuteriu rankose ir taip leisti savo darbo dienas. Žinoma, tai gali būti kenksminga jūsų laikysenai, tačiau reikia tik pasirūpinti tinkama atrama nugarai ir sofa iš tiesų gali būti jūsų darbo vieta!
 
Jeigu ieškote sofos savo darbo kambariui arba kampeliui, rinkitės modelį su kietesne atrama nugarai. Taip pat galima rinktis ir sofas, kurios visai neturi atramos – tiesiog pristumkite ją prie sienos ir vualia!

Galbūt užteks tik stalo?

Foto: Pexels.com
 
Jeigu gyvenate vienas(-a) arba jums netrukdo aplinkui zujantys šeimos nariai, darbui tiks ir tokie baldai, kaip paprastas stalas. Tai gali būti net ir valgomojo staliukas – rinktis jums.
 
Kai kurie nuotoliniu būdu dirbantys žmonės darbui pasirenka didesnį TV staliuką. Problema ta, kad TV staliukai dažniausiai yra labai žemi, todėl sėdėti prie jų reikia pasilenkus, kas nėra sveika laikysenai. Vis dėlto, jeigu staliukas yra bent metro aukščio – tai gali būti visai nebloga išeitis!

Kartais darbui specialus kambarys nėra reikalingas

Foto: Pexels.com
 
Ar kada pagalvojote apie nuotolinį darbą virtuvėje? Kalbame ne apie maisto gamybą ir prekybą, o darbą kompiuteriu. Virtuvė visada yra švari ir šviesi vieta namuose. Dažniausiai joje lankomės tris kartus per dieną – pusryčiams, pietums ir vakarienei. O kodėl gi nepanaudojus virtuvės likusios dienos metu?
 
Virtuvėje dažniausiai yra apstu vietos darbui, todėl ten galite pradėti dirbti iškart po pusryčių. Trūkumai: tokia vieta netiks daug įrankių reikalaujančiam darbui. Privalumai: nereikia užimti vietos kituose kambariuose.

Tebūnie šviesa!

Foto: Pexels.com
 
Ar žinojote, kad darbas kompiuteriu tamsoje labai kenkia akims? Kai kurie žmonės mėgsta išjungti šviesą vakare, nes gi ryškiuose ekranuose ir taip viskas puikiai matosi. Deja, žiūrint į ryškų ekraną tamsoje akys apkraunamos daug stipriau, ypatingai dėl skleidžiamos mėlynos šviesos.
 
Taigi, nebijokite įsirengti vietos arčiau lango – tai ne tik užtikrins natūralų apšvietimą, bet ir galėsite įkvėpti gryno oro atsidarę langą darbo metu.

Kartais būtinos žaliuzės

Foto: Pexels.com
 
Taip, darbo vieta šalia lango yra puiki mintis dėl natūralaus apšvietimo ir gryno oro. Tačiau, jeigu darbo kambario interjeras sukurtas taip, kad jums tenka sėdėti tiesiai priešais langą – čia ir prasideda problemos.
 
Pietinius ir vakarinius namų bei butų langus nuolat veikia tiesioginiai saulės spinduliai. Jie labai trukdo matyti kompiuterio ekraną, todėl, tokiu atveju, būtina apsvarstyti žaliuzes arba užuolaidas.

Nepamirškite augmenijos

Foto: Pexels.com
 
Visiems yra puikiai žinoma, kad augalai skatina darbuotojų produktyvumą biure. Ir tai tikrai nėra mitas – jie suteikia taip trūkstamą natūralumą bei valo aplinkos orą. Taigi, jeigu turite laisvos vietos ant savo darbo stalo – skirkite ją nedideliai gėlei ar dekoratyviniam medeliui.

Praktiškumas laimi

Foto: Pexels.com
 
Kad ir kiek vietos turėtumėte darbo kambariui, praktiškumas visada yra labai svarbus. Pavyzdžiui, ar jūsų kompiuterio ekranas yra jūsų akių lygyje? Jeigu ne, tai ekraną reikėtų kilstelėti. Tam tinka bet kas, net ir nedideli prieškambario baldai, kaip mažos batų dėžės ar virtuvės lentynos – kūrybiškumui ribų nėra!
 
Taigi, geras darbo kambario interjeras net nebūtinai turi būti kitame kambaryje. Svarbiausia, kad jūs šioje aplinkoje jaustumėtės patogiai ir niekas neblaškytų jūsų dėmesio. Pasirūpinkite patogia kėde, nepamirškite reguliarių pertraukų ir linkime jums malonaus darbo!
Stalo šviestuvas HR T7, 10W, LED

Stalo šviestuvas HR T7, 10W, LED

Turime sandėlyje
TOP prekė
Rašomasis stalas Forte Niko CPLB21N-D30F, smėlio

Rašomasis stalas Forte Niko CPLB21N-D30F, smėlio

75,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Biuro kėdė Nowy Styl Riga Comfort Eco-30, juoda

Biuro kėdė Nowy Styl Riga Comfort Eco-30, juoda

Turime sandėlyje
Biuro kėdė Klafayette Black

Biuro kėdė Klafayette Black

129,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Rašomasis stalas Forte NET106 MT935 D41, ąžuolo

Rašomasis stalas Forte NET106 MT935 D41, ąžuolo

119,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Rašomasis stalas Lumi Legend E501, baltas/pilkas

Rašomasis stalas Lumi Legend E501, baltas/pilkas

259,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
TOP prekė
Rašomasis stalas Forte LBLT21-J66 White/Grey

Rašomasis stalas Forte LBLT21-J66 White/Grey

109,00 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Biuro kėdė 3287 Black

Biuro kėdė 3287 Black

159,00 / vnt.
Nuolaidos kodas