„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Sofos – kaip išsirinkti?Sofa namuose yra labai svarbi – tiek kaip interjero, tiek kaip komforto dalis. Savarankiškai nuspręsti, kokią sofą reikia pasirinkti, gali būti tikrai sudėtinga. Sofos gali būti labai įvairių dydžių, formų ir labai svarbu žinoti tam tikrus patarimus, kad sofa, už kurią jau sumokate pinigus, tiktų jūsų kambaryje ir apskritai ją būtų įmanoma pastatyti jame.

Foto: Pixabay.com
Sofos medžiaga

Pagrindinės medžiagos yra dvi – oda bei audinys (kitaip sakant, medžiaginė sofa). Abu pasirinkimai yra savaip puikūs, tačiau labai skirtingi.

Odinės sofos visada žavi prabanga. Dažnai odinės sofos būna didelės, su storomis atramomis bei porankiais. Atrodo, kad iš tokios sofos niekada nesinorės išlipti. Oda yra tvirta, ilgaamžė, nesugeria kvapų ir ją lengvą nuvalyti. Vis dėlto, odinės sofos yra labai brangios, ne kiekvienam patinka jausmas sėdint ant jos ir odą gali sugadinti katės arba šuns nagai.

Medžiaginės sofos yra gerokai populiaresnės. Viena iš priežasčių tam yra mažesnė kaina ir žymiai didesnis pasirinkimas. Negana to, medžiaginės sofos daugeliui atrodo jaukesnės ir malonesnės. Bet, žinoma, tokias sofas daug lengviau ištepti, įdrėksti ir ji lengvai ir greitai sugeria aplinkinius kvapus.

Sofos matmenys

Neapsiribokite vien sofos ilgio matavimu – gylis ir aukštis yra nemažiau svarbūs. Tarkime, jūs išmatuojate laisvą vietą kambaryje ir nusprendžiate, kad jums idealiai tiks 3 metrų ilgio ir metro pločio sofa. Bet ar esate įsitikinę, kad ją pavyks nugabenti į norimą vietą? Patikėkite, pirkėjai labai dažnai susiduria su tokiomis problemomis.

Foto: Pixabay.com
Sofos dizainas

Jeigu nenorite atsilikti nuo madingų baldų, tada nebijokite eksperimentuoti – šiomis dienomis idėjų įgyvendinimas yra madingas. Pavyzdžiui, labai daug sofų šiandien primena senovines, prieš šešis ar netgi septynis dešimtmečius išpopuliarėjusias sofas – ploni porankiai, siauros kojelės ir minimalistinis dizainas. Žinoma, galingos, masyvios ir prabangios odinės sofos taip pat niekada nepaliks rinkos, nes būtent jos yra „sofų sofos“.

Nebedvejokite ir apsilankykite internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt. Tai puikus būdas, įvertinus savo poreikius, pamatyti galimus pasirinkimus ir įsivaizduoti, kaip šiuo metu parduodamos sofos galėtų atrodyti jūsų namuose.