Paspirtukai. Ar tikrai verta rinktis elektrinį?

Pagaliau pavasaris ir jau galima planuoti pramogas dviračiais ir paspirtukais. Tiems, kas tokio neturi, rekomenduojama įsigyti. Kodėl? Atsakymas labai paprastas – tai naudinga jūsų sveikatai.

Paspirtukų nauda

Paspirtukų nauda yra akivaizdi – kiekvienas žmogus savo kūnu valdo paspirtuką, o tai degina kalorijas. Per valandą važiavimo paspirtuku sudeginama 200-400 kalorijų. Tai tiek pat, kiek ir vaikščiojant ar net dar daugiau, jei naudojate mechaninį, o ne elektrinį paspirtuką.

Kita akivaizdi nauda – buvimas gryname ore. Tai savaime yra teigiamas dalykas, nes grūdinasi žmogaus organizmas, geriau dirba širdis. Ypač gerai tiems, ką kamuoja nerimas, sunkiai miegama. Valanda prieš miegą paspirtuku gali prisidėti prie geresnės savijautos.

Paspirtuku galima nuvažiuoti ne vieną kilometrą. Tai reiškia, kad jūs nesinaudojate savo automobiliu važiuodami nedidelius atstumus. Taip prisidedate prie švarios aplinkos ir ekologijos. Paprastas paspirtukas yra švaresnis, negu elektrinis, nes jam pakrauti naudojama elektra, kuri mūsų šalyje dar nėra švari. Reikia į parduotuvę, mokyklą ar darbą, kuris yra netoli? Čiupkite paspirtuką ir važiuokite – nelaukite autobuso o juo labiau nesėskite už nuosavo automobilio vairo dėl tų poros kilometrų.

Paspirtukas yra puiki priežastis išeiti į lauką su visa šeima. Tai nebūtinai pavienio pasilinksminimo priemonė. Laikas su šeima yra visada naudingas, nes šiuolaikinis miesto žmogus tokių galimybių turi labai nedaug. 

Paspirtukų įvairovė

Iš tiesų, šių transporto priemonių įvairovė nėra tokia jau didelė, kaip kad gali pasirodyti. Jie spalvingi, todėl atrodo labai skirtingi. Iš tiesų yra vos kelios paspirtukų rūšys:

  1. Mechaniniai paspirtukai. Tiesiog ant jų užlipate, pasispiriate į žemę ir važiuojate.
  2. Mechaniniai paspirtukai su dvigubu priekiniu ratu. Tokie paspirtukai naudojami vaikų arba tvirčiau ant žemės norinčių jaustis suaugusių.
  3. Elektrinis paspirtukas. Tai įkraunamą bateriją turintis paspirtukas, kuris gali nuvažiuoti 10-20 ar net daugiau kilometrų visai nespiriamas.

Paspirtukus nuo balansinių dviratukų skiria esminis bruožas – dviračiai turi didelius ratus, tuo tarpu paspirtukai – vos 20 cm skersmens.
Elektriniai ar mechaniniai?

Kada rinktis elektrinius, o kada mechaninius paspirtukus? Yra keletas situacijų, kurios padės apsispręsti, ko jums iš tikrųjų reikia.

Jei paspirtuką perkate vaikui, kuriam 3-10 metų, rinkitės mechaninį paspirtuką. Vaikams gaminami mažesni ir kompaktiškesni prietaisai, kurie yra ir pigesni. Be to ratukai yra gana maži – vos 12 cm skersmens. 

Jei perkate paspirtuką paaugliui ar suaugusiajam, kuris mėgsta šokinėti per kliūtis ir daryti įvairius triukus, greičiausiai reiks rimto mechaninio paspirtuko.

Jei paspirtukas yra reikalingas greitai nuvažiuoti iš taško A į B, tada rinkitės elektrinį. Kokybiškas elektrinis prietaisas gali važiuoti 10-20 kilometrų, o kai kurie modeliai ir dar toliau. Atminkite, kad paspirtuku galima važiuoti ne didesniu, nei 30 km/h greičiu. Yra modelių, kurie gali ir greičiau, tačiau jiems tada reikalingas greičio ribotuvas. Juk nenorite gauti baudos už greičio viršijimą, kad ir kaip ironiškai tai beskambėtų...

Jei paspirtuką reikia neštis į biurą ar vežtis į kelionę, ieškokite sulankstomo modelio. Ne visi jie yra sulankstomi. Be to atkreipkite dėmesį ir į paspirtuko svorį. Sunkesnis gali sudaryti tam tikrų problemų.

Keletas elektrinių paspirtukų funkcijų

Rinkdamiesi elektrinį paspirtuką žinokite, kad jo baterija nėra labai didelė, todėl važiuoti galėsite apie 20 km. Po to teks pereiti į rankinį rėžimą – pasispirti koja. Elektriniai, kaip ir mechaniniai paspirtukai turi didelius ratukus (20 cm skersmens), todėl jais riedėti galima ir be varikliuko.

Atkreipkite dėmesį į paspirtuko stabdžius. Jie yra dviejų rūšių: diskiniai ir kojiniai. Kojiniai tai kai užminate ant galinio ratuko ir taip stabdote. Diskiniai būna dažniausiai elektriniuose paspirtukuose ir jie yra sumontuoti prie galinio ratuko. Valdomi ant rankenos svirtele arba mygtuku.

Paspirtukai turi svorio limitą. Jei esate apkūnus, pasidomėkite, kokį maksimalų svorį paspirtukas išlaiko. Juk nenorėtumėte patirti avarijos važiuodami 25 km/h greičiu.

Svarbu, kiek laiko kraunama baterija. Ypač kai paspirtuku važiuojate į darbą arba tam tikrą susitikimą. Tą laiką galite panaudoti krovimui, nors paprastai dienos važiavimams pakanka. 

Paspirtukas turi LED apšvietimą, kaip to reikalauja KET, bet dažniausiai tik priekyje. Važiuodami juo turėtumėte dėvėti šalmą, todėl tamsiu paros metu prie jo galite pritvirtinti ir raudoną galinį žibintą. Nors važiuojant šaligatviu to nelabai reikia.

Paspirtuko vairo aukštis yra reguliuojamas. Jei esate aukštas, pasidomėkite, ar tokio aukščio pakaks.

Kai kurie paspirtukų modeliai turi sėdynes.

Įsigykite gerą paspirtuką jau dabar!
Paspirtukas Mondo Cars

Paspirtukas Mondo Cars

23,99 / vnt. 27,99 € / vnt.
e. kaina
-14%
Paspirtukas Mondo Spider-Man

Paspirtukas Mondo Spider-Man

23,99 / vnt. 29,99 € / vnt.
e. kaina
-20%
Paspirtukas Xiaomi Mi Scooter

Paspirtukas Xiaomi Mi Scooter

369,00 / vnt.
Tempish Ignis 230 AL Green

Tempish Ignis 230 AL Green

121,82 / vnt.
Tik internetu
No Rules Aluminium Scooter 205 mm Black / White / Violet

No Rules Aluminium Scooter 205 mm Black / White / Violet

172,81 / vnt.
Tik internetu
No Rules Aluminium Scooter 205 mm Black / Green

No Rules Aluminium Scooter 205 mm Black / Green

172,81 / vnt.
Tik internetu
Elektrinis paspirtukas Segway Ninebot Kickscooter ES1

Elektrinis paspirtukas Segway Ninebot Kickscooter ES1

328,74 / vnt. 449,00 € / vnt.
e. kaina
-27%
Tempish Ignis 200 AL Blue

Tempish Ignis 200 AL Blue

111,01 / vnt.
Tik internetu