Papildoma apsauga jūsų namuose: kaip išsirinkti vaizdo kamerą?

Saugumo specialistai kartais būna kategoriški – „jei patys nesisaugosite, niekas jūsų neapsaugos...“ Iš esmės jie yra teisūs. Jei namuose įsidiegiate signalizacijos sistemą ir pasirašote sutartį su saugos tarnyba, kad suveikus signalizacijai atvyktų ekipažas, tai gali ir neapsaugoti jūsų nuo staigios vagystės ar turto sugadinimo. Kai atvyks ekipažas, viskas jau gali būti išnešta. Tokiais atvejais padėti gali tik namuose pastatytos saugos kameros.


Lauko ir vidaus kameros

Namus apsaugoti galima pastačius IP kameras lauke ir viduje. Lauke jos turėtų stovėti netoli pagrindinio įėjimo, kad bet kas užėjęs matytų, jog yra stebimas. Tai gali atgrasinti nuo vagystės ar plėšimo. Dėl to kartais yra naudojamos ir netikros kameros su elementais, kad mirksėtų lemputė. Deja, jei kažkas nutinka, jų nauda yra visiškai nulinė... Geriau – strateginėse vietose montuoti tikras ir kokybiškas kameras.

Lauko kameros turi būti atsparios šalčiui, lietui ir... voratinkliams. Taip, būtent voratinklis labai kenkia matomumui tamsiu paros metu, nes gerai atspindi šviesą ir užstoja vaizdą. Kartais per voratinklius nesimato žmogaus veido ar automobilio numerių, o tai gali sudaryti rimtų problemų.

Vidaus kameros yra paprastesnės, nes joms nereikia saugotis nuo lietaus ir drėgmės.

Kameros montavimas

Vienas iš pagrindinių namų saugumo kamerų pasirinkimo kriterijų yra kameros montavimas. Reikia pasižiūrėti, ar ji yra pastatoma ar prisukama prie sienos. Kitas svarbus momentas – elektros energija. Ar kameroje įstatomos baterijos, ar reikalingas elektros lizdas netoliese. Kai kur tai gali sudaryti problemų, ypač, kai kameros statomos lauke ir netoliese nėra pastovaus elektros šaltinio. Gręžti kiaurai sienas kartais gali būti per sudėtingas iššūkis. Aišku, tokios problemos yra neaktualios, kai kameros yra numatomos ir montuojamos naujais statomuose namuose.

Kameros jau dabar nebeturi duomenų perdavimo laidų, nes veikia Wi-Fi ryšiu. Dar visai neseniai ir duomenų kabelis buvo labai svarbus. Dabar liko išspręsti tik elektros klausimus.
Dahua SD49225I-HC HDCVI Camera

Dahua SD49225I-HC HDCVI Camera

583,00 / vnt.
Dahua IPC-HDBW4431FP-AS-0280B

Dahua IPC-HDBW4431FP-AS-0280B

222,00 / vnt.
Arlo Wireless HD Security System

Arlo Wireless HD Security System

451,00 / vnt.
Dahua DH-IPC-HDBW2431RP-ZS

Dahua DH-IPC-HDBW2431RP-ZS

273,00 / vnt.
Dahua DH-IPC-HDBW5631EP-Z5E

Dahua DH-IPC-HDBW5631EP-Z5E

486,00 / vnt.
Axis M2026-LE MK II

Axis M2026-LE MK II

580,00 / vnt.
Kameros funkcijos

Renkantis saugumo kamerą namams, reiktų atkreipti dėmesį į pagrindines jos funkcijas pagal realų jų poreikį. Juk ne visada vaikų kambaryje reikia kameros, kuri turi optinį priartinimą ir naudojama profesionalių saugos tarnybų. Apžvelkime pagrindines funkcijas išsamiau:

1.    Filmavimo raiška. Rekomenduojama FullHD raiška – 1080 px. Tokia raiška yra pakankama, kad kamera užfiksuotų žmonių veidus, automobilių numerius ir kitas svarbias detales keliolikos metrų atstumu. Kuo raiška didesnė, tuo vaizdas ryškesnis. Bet nereikia iš karto ieškoti 4K raiškos kamerų, nes jos brangios. Kadangi kamera namuose kabos gana žemai, pakaks standartinės 1080 px raiškos.

2.    Judesio daviklis. Esminis momentas kiekvienai saugumo kamerai. Kai į kameros stebėjimo zoną patenka judantis objektas, kamera įsijungia ir pradeda filmuoti. Aišku, dauguma tokių vaizdų gali būti su vabzdžiais ir gyvūnais, tačiau kartais galite pamatyti ir kitų nekviestų svečių vizitų.

3.    Garso daviklis. Kamerai svarbu pradėti filmuoti aplinką ne tik kada pasirodo žmogus ar kitas judantis objektas. Garso daviklis įjungia kamerą, kai netoliese pasigirsta tam tikras garsas. Tai gali būti ir katės kniaukimas, ir dūžtančio automobilio stiklo garsas. Labai svarbu, kad IP kamera įrašinėtų su kokybišku garsu. Taip galima gana tiksliai išgirsti, kas vyksta už kameros stebėjimo zonos ribų.

4.    Naktinis matymas. Kaip gi be jo? Tai specialus kameros rėžimas, kai filmuojama naktį. Kamera neturi blykstės, ar kito šviesos šaltinio, todėl jai reikalingas itin jautrus naktinio filmavimo filtras ar kita technologija.

5.    Mikrofonas ir garsiakalbis. Dėl garso įrašymo kaip ir viskas aišku – jis tiesiog būtinas. Tam kameroje ir reikalingas mikrofonas. Kai kurie modeliai turi ir garsiakalbį. Tai reiškia, kad per kamerą galima kalbėti. Jei matome, kad atsitiko bėda, galima tiesiog per kamerą pakalbėti su patalpoje ar išorėje esančiais asmenimis. 

6.    Vaizdo įrašymas į SD kortelę. Kiekvienoje kameroje yra lizdas SD kortelei, į kurią įrašomas vaizdas. Jis saugomas tam tikrą laiką, o tada seni įrašai ištrinami, o jų vietoje rašomi nauji. Jei kažkas nutiko ir norite pasižiūrėti, reikia tik išimti SD kortelę ir peržvelgti visus įrašus pagal datas ir laikus.

7.    Vaizdo įrašymas į „debesies“ saugyklą. Jei SD kortelės nėra, o kamera prijungta Wi-Fi ryšiu prie interneto, visi vaizdai įrašomi į „debesies“ saugyklą, kurią paprastai suteikia gamintojas, arba paslaugos tiekėjas. Rečiau galima prijungti populiariąsias saugyklas, pavyzdžiui Dropbox ar iCloud. Galite būti tikri – debesies talpykloje vietos nepritrūksite, net kai kamera filmuos be perstojo kelias dienas.

8.    Pasukimas ir palenkimas. Daugelis namų kamerų yra gana statiškos. Tai reiškia, kad kaip pastatėte, taip jos ir filmuoja. Kai kurie modeliai turi pasukimo ir palenkimo aukštyn žemyn funkcijas, kai nuotoliniu būdu galite valdyti, ką filmuoti. Tai reikalinga, kai kamera turi apžvelgti dideles patalpas ar erdves. Kieme esanti kamera tikrai galėtų turėti tokią funkciją. Ją galima programuoti, kad tam tikru laiko intervalu kamera pasisuktų automatiškai.

Kelių kamerų valdymas

Namuose gali būti montuojamos kelios kameros, viena prie pagrindinių durų lauke, kita, prie vartų į kiemą, dar viena ant šalia namo esančio pastato, kad matytumėte, kas vyksta kieme. Tuomet viduje –  vieną galima įrengti gyvenamajame kambaryje, vaikų kambaryje, koridoriuje prieš pagrindinį įėjimą, garaže ir t.t. Tikslios vietos priklauso nuo kiekvieno individualių poreikių. 

Kaip visas tas kameras suvaldyti?

Šiuolaikinės IP kameros valdomos specialia programine įranga kompiuteryje arba išmaniajame telefone ar planšetėje. Jei kameros iš vieno gamintojo, jokių problemų pridėti kelias kameras ir jų stebėjimo zonas tikrai nebus.

Vėliau atsidarius tą programą iš karto matysite, kas nutiko pastaruoju metu. Dauguma palaiko tiesioginę vaizdo transliaciją, tad atsidarę visada matysite, kas dabar vyksta jūsų namuose. Tai patogu, kai norite įsitikinti, jog viskas taip kaip turi būti, ar pasižiūrėti, ką veikia jūsų augintinis, ar namuose paliktas paauglys vaikas.

Saugumo kameros namuose – pareikalaus papildomų investicijų, tačiau jos atsipirks su kaupu, jei laiku pamatysite nekviestus svečius, ar turėsite įrodymų nutikus nelaimei. Saugokite savo turtą ir sveikatą.
Dahua IPC-HDW4431EMP-ASE-0280B

Dahua IPC-HDW4431EMP-ASE-0280B

234,00 / vnt.
D-Link DCS-4603

D-Link DCS-4603

238,00 / vnt.
Dahua IPC-HFW1235S-W-0280B

Dahua IPC-HFW1235S-W-0280B

177,00 / vnt.
Dahua A46

Dahua A46

115,00 / vnt.
DH-SD22204I-GC

DH-SD22204I-GC

206,00 / vnt.