„Draugų ratas“
Prisijunkite prie „Draugų rato“ ir sutaupykite! Sužinoti daugiau

Norite perdažyti baldus? Nedarykite šių 5 klaidų!

Mediniai baldai yra tikrai ilgaamžiai, jei tik juos tinkamai prižiūrime. Medinės kėdės, stalai, komodos, spintos, lovos lentynos turi vieną nedidelę bėdą – su laiku atsilupa jų dažai, ypač, jei baldas naudojamas dažnai. Restauratorių paslaugų čia nereikia, pakanka nudažyti patiems. Išsirenkate dažus medienai ir pirmyn!

Lengva pasakyti, bet sunku padaryti... Dauguma žmonių tiesiog paima kėdę ar spintelę, ją nudažo, palaukia, kol dažai nudžius ir viskas. Deja, rezultatas ilgainiui nedžiugina, nes tokiu dažymu buvo padarytos net 5 grubios klaidos. Jų negalima daryti, jei norite, kad baldai jums tarnautų ilgą laiką.


1 klaida: Nenušlifavote baldo.

Bet kuris daugiau su dažymu susidūręs žmogus jau žino, kad kiekvieną paviršių prieš dažant reikia tinkamai paruošti. Pirmas darbas – purvo ir senų dažų likučių pašalinimas. Tai padaryti galima paprastu švitriniu popieriumi. Jei vienu metu dažysite daugiau baldų, rekomenduojama išsinuomoti elektrinį šlifuoklį. Arba jį įsigyti, nes jo prireiks gana dažnai.

Jei dažai atsilupę sluoksniais, pasinaudokite paprasčiausia mentele, kad juos nuluptumėte. Tada paimkite švitrinio popieriaus (smulkaus) ir gerai nutrinkite. 

Idealus variantas – apdirbti smėliavimo aparatu, tačiau tokie brangiai kainuoja.

2 klaida: Nenuvalėte dulkių.

Kai nušlifuojate baldą, ant jo paviršiaus lieka nemažai medienos dulkių. Dėl jų vėliau nudažytas paviršius gali tapti grublėtas. Reikia paimti drėgną skudurą ir visą baldą nuvalyti. Nenaudokite popierinių rankšluosčių ar kempinėlių. Šios priemonės nenuvalo visų dulkių. To nepadarys ir dulkių siurblys. Paprasčiausias šlapias skuduras – pati tinkamiausia priemonė.

3 klaida: Negruntavote.

Dažų pardavėjai sakė, kad nereikia gruntuoti? Prasti pardavėjai... Gruntuoti reikia, jei norite, kad dažytas baldas ilgai išlaikytų dažų sluoksnį. Galite ir negruntuoti, bet jau po metų pamatysite, kaip dažai pradės luptis. Taip nutinka dėl prasto sukibimo su paviršiumi. Gruntas yra specialus skystis, kuris naudojamas prieš kiekvieną dažymą. Jo paskirtis panaikinti po valymo likusias dulkes ir užtikrinti gerą dažomo paviršiaus sukibimą su dažais.

Gruntuokite paprastu šepetėliu, padenkite visą baldo paviršių ir būsite tikri, kad dažai laikysis ant jūsų kėdės ar komodos ilgą laiką.

4 klaida: nudažėte tik kartą vietoj trijų...

Jei norite, kad baldai atrodytų puikiai, vieno dažų sluoksnio nepakaks. Ypač, jei dažote ant seniau buvusių kitos spalvos dažų sluoksnio. Rekomenduojama dažyti tris kartus. Nudažius pirmą kartą, palaukiate apie 8 valandas, kad dažai išdžiūtų. Tada dar kartą pašiaušiate paviršių švitriniu popieriumi. Naudokite naują popieriaus lapelį. 

Dažote antrą kartą, vėl laukiate apie 8 valandas, kol dažai išdžius. Vėl patrinate švitriniu popieriumi. Tada dažote trečią kartą.

Kam tas švitrinis popierius iš šlifavimas? Po šlifavimo paviršius būna pašiauštas, ne lygus, dėl to kitas dažų sluoksnis sukimba dar geriau. Be to šlifavimas pašalina dažų burbuliukus ir nelygumus.

5 klaida: Nenulakavote.

Dažų spalva blunka nuo saulės, taip pat nuo trynimosi lupasi dažų sluoksniai. Jei baldas naudojamas nedažnai ir jis visada palėpėje, kur šviesos mažai, gal lakuoti ir nereikia, tačiau nuolatos naudojami baldai turi būti nulakuojami iš karto, kai tik sudžiūva trečias dažų sluoksnis. Lakuoti galima pasirinkus blizgų arba matinį laką. Geriausia baldams yra bespalvis permatomas lakas. Tiesiog užtepkite voleliu arba šepetėliu lako ir palaukite 2 dienas, kad lakas visiškai išdžiūtų. Tai labiau galioja lovoms, stalams ir kėdėms, kurias norite naudoti iš karto. 

Nulakuotas baldas atrodys itin dailiai, o svarbiausia, jis apsaugotas nuo fizinio poveikio, drėgmės, temperatūrų svyravimo ir tiesioginių saulės spindulių. Tokius baldus galima valyti ir buitinės chemijos priemonėmis.

Nudažyti tinkamai baldą užtruksite kelias dienas, todėl rekomenduojame baldus dažyti po vieną ar po du, kad savaitei neliktumėte be baldų. Dažydami baldus būtinai naudokite apsauginius akinius ir respiratorių, taip pat dėvėkite ir pirštines. Patys dažai nėra toksiški ir pavojingi, tačiau daugiausiai pavojų sveikatai kelia po šlifavimo atskilusios mikroskopinės dulkės. Lakas turi nelabai malonų kvapą ir ilgai lakuojant gali pradėti svaigti galva. 

Dažydami baldus pasitelkite fantaziją – pabandykite naujus spalvų derinius. Dažus pagal jūsų pageidavimą sumaišys bet kurioje dažų parduotuvėje ar mūsų prekybos centruose dažų skyriuje. Jei turite menininko gyslelę, pabandykite nupiešti keletą elementų rankomis. Jei ne – naudokitės trafaretais, iškirptais iš kartono. Dažydami medinius baldus jiems ne tik pailginate gyvenimą, bet ir suteikiate originalią išvaizdą dėl ko jie tampa dar vertingesni.
Gruntas Hammerite SMP, raudonas, 0.5 L

Gruntas Hammerite SMP, raudonas, 0.5 L

17,29 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Plokščias teptukas Forte Tools 2998, 38 mm

Plokščias teptukas Forte Tools 2998, 38 mm

5,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Baldų lakas V33, bespalvis, pusiau matinis, 1 l

Baldų lakas V33, bespalvis, pusiau matinis, 1 l

11,69 / vnt.
Nuolaidos kodas
Baldų lakas V33, šviesaus ąžuolo spalvos, pusiau matinis, 1 l

Baldų lakas V33, šviesaus ąžuolo spalvos, pusiau matinis, 1 l

11,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Baldų lakas V33, vyšnios spalvos, pusiau matinis, 1 l

Baldų lakas V33, vyšnios spalvos, pusiau matinis, 1 l

11,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Baldų lakas V33, bespalvis, blizgus, 1 l

Baldų lakas V33, bespalvis, blizgus, 1 l

11,69 / vnt.
Turime sandėlyje
Nuolaidos kodas
Teptukas Anza platinum pro 130470, 70 mm

Teptukas Anza platinum pro 130470, 70 mm

13,99 / vnt.
Medinių fasadų dažai Tikkurila Ultra Classic A, balti, 2.7 l

Medinių fasadų dažai Tikkurila Ultra Classic A, balti, 2.7 l

48,59 / vnt.
Nuolaidos kodas