Kaip tepti skystuosius tapetus

Skystieji tapetai – tai dekoratyvinio tinko mišinys iš celiuliozės ir šilko pluošto. Šios tapetinės medžiagos sausas mišinys išmirkytas klijuose, todėl šis skiedinys pats prisiklijuoja prie paviršiaus.

Paviršiaus patikrinimas

Skystųjų tapetų gamintojai tvirtina, kad tepti galima ir ant neparuošto paviršiaus. Tačiau reikia pašalinti apdailos medžiagų likučius, kitaip pažeidimai – įtrūkimai, siūlės ir t. t. atsiras ant naujų tapetų.

Baltinimą nuplaukite kelias dienas prieš darbo pradžią, kad sienos spėtų išdžiūti. Dažų ir tinko likučius nutrinkite, įdubas užglaistykite glaistikliu, tvirtinimo detales pašalinkite net ir tuo atveju, jei savisriegiai ir vinys neišlenda iš sienos.

Jeigu skystieji tapetai tepami ant sienų, kur anksčiau buvo plytelės, laukia daug darbo. Šiuo atveju pašalinami laikiusio plyteles skiedinio likučiai, po to išlyginamos sienos ir iš naujo tinkuojamos.

Faneros ir gipso kartono lakštų paruošimui sudrėkinkite juos drėgna kempine ir leiskite medžiagai išdžiūti. Kadangi gipso kartono ir faneros montavimas be plyšių neišvengiamas, prieš tepdami skystuosius tapetus užglaistykite tvirtinimo detalių galvutes ir sandūras. Jeigu savisriegiai metaliniai, išdžiūvusį glaistytą paviršių padenkite gruntiniu mišiniu.

Skystųjų tapetų paruošimas tepimui

Pirkite skystuosius tapetus su atsarga. Gamintojai rašo, kad vieno pakelio užtenka 5–6 m2, bet užtepti medžiaga tokį paviršių retai pavyksta. Įvertinkite sienų nelygumą ir likučius, prilipusios prie indo po sumaišymo. Be to, geriau užtepti kiek storesniu sluoksniu nei patariama. Todėl, pirkdami skystuosius tapetus, įvertinkite, kad vienas jų pakelis padengs 3,5–4 m2 paviršiaus.

Skystųjų tapetų milteliai skiedžiami 5–12 valandų prieš darbų pradžią. Naudinga prisiminti, kad „paruoštus“ tapetus galima naudoti visą savaitę, jeigu jie bus saugomi gerai uždarytame inde. Kad medžiaga neišdžiūtų, dirbdami nupilkite jos dalį į kitą indą, o tą, kuriame skiedėte visą masę, laikykite sandariai uždarytą.

Jeigu darbų pabaigoje Jums liko skystųjų tapetų, neskubėkite mišinio išmesti – po išdžiūvimo gali atsirasti paviršiaus trūkumų, kuriuos reikės užtepti. Nepamirškite sandariai uždaryti paruoštą mišinį ir saugokite jį nuo šilumos – tuomet skystus tapetus galėsite naudoti net 2–3 savaites. Likučius sudėkite ant klijuotės, kad išdžiūtų, ir dėl visa ko, išsaugokite – gal apdaila bus pažeista.
Trintuvė su guma Vagner SDH 109, 13 x 27 cm

Trintuvė su guma Vagner SDH 109, 13 x 27 cm

5,99 / vnt.
Skystieji tapetai Domoletti 961

Skystieji tapetai Domoletti 961

20,93 / vnt. 29,90 € / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
-30%
Skystieji tapetai Domoletti 993

Skystieji tapetai Domoletti 993

27,12 / vnt. 33,90 € / vnt.
TOP prekė
-20%
Skystieji tapetai Domoletti 926

Skystieji tapetai Domoletti 926

14,00 / vnt. 20,00 € / vnt.
Turime sandėlyje
-30%
Skystieji tapetai Domoletti 969

Skystieji tapetai Domoletti 969

18,32 / vnt. 22,90 € / vnt.
Turime sandėlyje
-20%
Gipsinis glaistas Knauf Multi-Finish, 25 kg

Gipsinis glaistas Knauf Multi-Finish, 25 kg

18,99 / vnt.
Skystųjų tapetų tepimo etapai

Mažose patalpose mišinys tepamas plastikine trintuve. Toks įrankis leidžia kontroliuoti pluošto kryptį ir kurti įvairias aplikacijas. Pirmiausia užtepkite mišinį ant paviršiaus glaistikliu. Po to, pridėję trintuvę, nestipriai patraukite ją į priekį arba į viršų, kad liktų 2–3 mm sluoksnis. Traukite trintuvę įvairiomis kryptimis, nedarydami pernelyg ilgų judesių. Kampuose išlyginkite tapetus sienos centro link.

Kai tepate tapetus ant gipso kartono, nedarykite staigių judesių įvairiomis kryptimis. Tam, kad sukurtumėte marginių efektą viename sienos plote, ištrinkite sluoksnį viena kryptimi, o kitame plote – priešinga kryptimi.

Didesniems apdailos plotams naudokite pistoletą-pulverizatorių.

Patarimai, kaip tepti

Manoma, kad vienoje patalpoje galima naudoti kelių tipų skystuosius tapetus. Bet naudoti įvairių tipų tapetus ant vienos sienos nepageidautina – matysis perėjimo linija. Idealus variantas – padaryti perėjimus kampuose. Tačiau yra ir ištisų kompozicijų, sukurtų iš įvairių tipų skystųjų tapetų.

Nepatariama naudoti šių medžiagų virtuvėje, vonios kambaryje ir kitose drėgnose patalpose, tačiau galima kombinuoti tapetus su plytelėmis. Šiuo atveju reikia stengtis, kad ant skystųjų tapetų nepatektų vandens purslai iš dušo, vonios ar krano. Virtuvėje būtina gera oro trauka, priešingu atveju, drėgnas oras kaupsis ant tapetų ir jie atsisluoksniuos. Kategoriškai nepatariama tepti skystųjų tapetų ant vonios lubų, nes luboms tenka didelė dalis drėgmės ir tokie tapetai ilgai neišsilaikys.

Stenkitės netepti skystųjų tapetų ant atsparaus drėgmei gipso kartono: speciali danga jį apsaugos, bet paviršiuje kaupsis kondensatas.

Pano kūrimas

Iš skystųjų tapetų galima sukurti puikų pano, kuris papuoštų miegamąjį arba svetainę. Šiam dekoro elementui pasirinkite šilkinius skystuosius tapetus.

Pirmiausia, ant paruošto pasirinkto paviršiaus sukurkite piešinį pieštuku. Užtepkite tapetus plonu 1,5-2 mm sluoksniu, peržengdami pieštuku nupiešto piešinio kontūrą 1–2 mm. Apsiginklavę mažu glaistikliu, išlyginkite paveikslo ribas taip, kad jos tęstųsi griežtai pagal pieštuko nubraižytas linijas, ir palikite džiūti. Proceso pagreitinimui galite panaudoti paprastą džiovintuvą.

Toliau – laikas užtepti kitos spalvos skystųjų tapetų sluoksnį. Tai daroma siaura 50 mm pločio juostele su 2 mm tarpu nuo anksčiau sukurto paviršiaus. Po to sustumkite ką tik uždėtą sluoksnį  su prieš tai esančiu. Jūs išgausite ryškias ribas tarp sluoksnių – pasirinkto piešinio elementą.

Išskirti nedidelių elementų kontūrus galima žymekliu arba kitomis dekoratyvinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, įvairiaspalviais siūlais, karoliukais.
Glaistyklė Anza 641200, 200 mm

Glaistyklė Anza 641200, 200 mm

12,99 / vnt.
Glaistiklis Forte Tools 9576, 450 mm

Glaistiklis Forte Tools 9576, 450 mm

10,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Glaistiklis Vagner SDH 576, 60 mm

Glaistiklis Vagner SDH 576, 60 mm

3,99 / vnt.
Pneumatinis dažų purkštuvas Vagner SDH S-990G-2, 0,6 l

Pneumatinis dažų purkštuvas Vagner SDH S-990G-2, 0,6 l

20,50 / vnt.
Turime sandėlyje
TOP prekė
Pneumatinis skysčių purkštuvas Vagner SDH 8036B, 0,8 l

Pneumatinis skysčių purkštuvas Vagner SDH 8036B, 0,8 l

12,99 / vnt.
Turime sandėlyje
Pneumatinis dažų purkštuvas Vagner SDH 990, 0,75 l

Pneumatinis dažų purkštuvas Vagner SDH 990, 0,75 l

17,99 / vnt.
Turime sandėlyje