Kaip sumontuoti stumdomąsias duris?

Stumdomosios durys tampa vis populiaresnės. Viena iš taip vadinamųjų slankiojančių sistemų populiarumo paslapčių – universalumas. Stumdomosios durys puikiai tinka patalpų erdvei atskirti, sieninėms spintoms, sandėliukams įrengti ir kita. Turėdami nenaudojamą nišą, vos per porą valandų, įsigiję reikiamas duris ir priemones, ją galite paversti talpia spinta. 


Jei įprastas duris montuoti daugeliui atrodo paprasta, tai stumdomąsias duris savarankiškai įstatyti ryžtųsi nedaugelis. Šiame straipsnyje pateiksime esminius stumdomųjų durų montavimo darbus ir etapus. 

Slankiojančių sistemų yra įvairių rūšių, tačiau namų sąlygomis paprasčiausia pasirinkti bėgelių sistemą, kuriai prireiks:
  • Ratukų;
  • Apatinių ir viršutinių bėgelių. Labai svarbu įsigyti aukštos kokybės bėgelius – plieninius arba pagamintus iš aliuminio. Bėgelius būtina rinktis pagal durų plotį: jei durys plonos, platūs bėgeliai netiks, ir atvirkščiai;
  • Priemonių tvirtinimui (metalo pjūklo, jeigu bėgelius prireiktų patrumpinti bei gręžtuvo).
Bene svarbiausias darbas – ypač tikslus apatinio ir viršutinio bėgelių montavimas, todėl bėgelius tvirtinkite tik kelis kartus pamatavę ir kruopščiai pasižymėję atstumus ir linijas:
  • Apatinio bėgelio montavimas. Priklausomai nuo grindų dangos ir bėgelio pločio, apatinį bėgelį prie grindų priklijuokite arba prisukite medvaržčiais. Bėgeliui prie grindų priklijuoti, galite naudoti specialią tvirtą dvipusę lipniąją juostą ar kitą panašią medžiagą;
  • Viršutinio bėgelio montavimas. Jei apatinį bėgelį galima tvirtinti įvairiai, tai viršutiniam tiks tik medvaržčiai. Atkreipkite dėmesį, kad bėgelio ilgis turėtų būti bent du kartus didesnis už montuojamų durų plotį. Dažniausiai bėgeliai užima visą sienos plotą. 

Durų įdėjimas

Bėgeliams esant savo vietose, įdedamos durys. Apačioje prie durų plokštės prisukami ratukai. Atkreipiame dėmesį, jog ratukus reikėtų tvirtinti vienodu atstumu ir ne visai prie durų krašto, kad svoris būtų paskirstomas kuo tolygiau. Pirmiausiai durys įstatomos į viršutinį bėgelį, vėliau įtaikomos į apatinį su ratukais. Įstatę duris patikrinkite, ar jos gerai atsiveria ir užsiveria, niekur nestringa. 
Stumdomųjų durų bėgelis Helaform K-100, 2 m

Stumdomųjų durų bėgelis Helaform K-100, 2 m

12,02 / vnt. 18,49 € / vnt.
e. kaina
-35%
Pjūklas metalui pjauti Peter Bausch, 25 cm

Pjūklas metalui pjauti Peter Bausch, 25 cm

8,54 / vnt.
Akumuliatorinis suktuvas - gręžtuvas Makita DF347DWE, 14.4 V

Akumuliatorinis suktuvas - gręžtuvas Makita DF347DWE, 14.4 V

96,99 / komplektas
Žalia kaina
Medvaržčiai Vagner SDH, DIN571, 6 x 40 mm, ZN, 15 vnt.

Medvaržčiai Vagner SDH, DIN571, 6 x 40 mm, ZN, 15 vnt.

9,40 / dėžutė 10,40 € / dėžutė

Parduodama dėžutėmis:
1 dėžutė – 10.0 pakuočių, 1 pakuotė – 0,94 €
e. kaina
-10%
Pjūklas metalui pjauti Vagner SDH, 30 cm

Pjūklas metalui pjauti Vagner SDH, 30 cm

7,20 / vnt. 10,29 € / vnt.
e. kaina
-30%