Kaip rasti tinkamiausią patalynę savo miegamajam?Renkatės patalynę savo miegamajam? Pažiūrėkite į tai atsakingai ir nepirkite, kas atrodo tik gražiai ir nebrangiai. Šiame straipsnyje pateiksime keletą svarbių faktų ir duosime peno apmąstymams – patalynės pasirinkimas nėra jau toks paprastas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.


Žinokite savo išmatavimus

Jums reikia žinoti tris savo patalynės išmatavimus:

1. Kokio dydžio yra jūsų čiužinys;

2. Po kokia antklode miegate;

3. Kokio dydžio pagalvės;

Atrodo, kad pagalvės turėtų būti standartinio dydžio, tačiau pastaraisiais metais išpopuliarėjo plokščios viskozės, mikropluošto arba poroloninės pagalvės, kurioms standartinis vatinių ar pūkinių pagalvių užvalkalas netinka, nes yra vos ne dvigubai didesnis.

Čiužinio dydis svarbus ieškant paklodės. Reiktų atminti, kad paklodė gali būti trijų rūšių: užlenkiama, užleidžiama ant kraštų ir užtempiama su guma.

Antklodės užvalkalas turbūt kelia mažiausiai problemų. Jei esate apsikloję 180x200 cm antklode, tai būtent tokių išmatavimų užvalkalo ir ieškokite. Per didelis užvalkalas bus nepatogus, nes antklodė gali jame tiesiog pasimesti.

Reiktų atminti, kad patalynės komplektai yra vienguliai arba dviguliai. Jie paprastai skiriasi išmatavimais ir pagalvių užvalkalų skaičiumi. Jei jūsų antklodė yra 140x200, ji laikoma viengule, todėl komplekte bus tik vienas pagalvės užvalkalas. 160x200 cm užvalkalas jau bus dviguliame komplekte su dviem pagalvių užvalkalais.

Dažniausiai paklodė neįtraukiama į patalynės komplektą, nors kartais pasitaiko, kad parduodama ir su ja. Taip yra dėl to, kad žmonės mėgsta miegoti po 200x200 cm antklode ant 160x200 čiužinio. Aišku, galima pakloti ir tokią paklodę, tačiau jos kraštai bus labai ilgi.

Spalvos

Patalynės komplektai ir paklodės yra siuvamos pačių įvairiausių spalvų. Klasikinė yra balta arba smėlio spalvos, o toliau – jūsų fantazijos galia. Malonu miegoti ir ant juodos pagalvės arba skaisčiai raudonos. Spalvas siūlome derinti prie kambario interjero, kad įėję į miegamąjį nepajaustumėte didelio disonanso. 

Dabar populiarėja 3D patalynė. Iš tikrųjų su erdviniu audiniu tai neturi nieko bendro. Tiesiog vaizdas iš tam tikro kampo atrodo lyg trijų dimensijų. Ir taip įmanoma tik idealiai paklojus lovą be didesnių susiraukšlėjimų. Tai pavyksta tikrai ne visiems, tad nemažai žmonių nusivilia įsigiję arba gavę dovanų 3D patalynės komplektą. Kad ir koks jis gražus pakuotės nuotraukose, realybėje vaizdas gali būti kitoks. Nereiktų pamiršti, kad 3D patalynė dažniausiai yra „spausdinama“ ant sintetinių medžiagų.
Paklodė Domoletti Satin beige, su guma, satino medvilnės, 200x160 cm

Paklodė Domoletti Satin beige, su guma, satino medvilnės, 200x160 cm

13,90 / vnt.
Turime sandėlyje
Paklodė Domoletti Beige, medvilninė, 220 x 180 cm

Paklodė Domoletti Beige, medvilninė, 220 x 180 cm

8,49 / vnt.
Turime sandėlyje
Dvigulis patalynės užvalkalų komplektas Domoletti, 200x220 cm

Dvigulis patalynės užvalkalų komplektas Domoletti, 200x220 cm

40,90 / komplektas
Patalynės medžiagos

Patalynė Lietuvoje ir visame pasaulyje yra siuvama iš natūralių ir sintetinių medžiagų. Sintetinės medžiagos – viskozė ir spandeksas. Natūralios medžiagos – medvilnė, linas ir šilkas. Paprastai patalynės gamintojai ieško ir „aukso viduriuko“, kai patalynė yra nebrangi, pakankamai kokybiška ir turi reikalingiausias miegojimui savybes (sugeria drėgmę). Taip gimsta pusiau sintetiniai audiniai, kur dalis yra viskozės, o dalis – medvilnės. Nuo tos dalies priklauso ne tik kaina, bet ir patvarumas bei skalbimo būdas, kas tiesiogiai lemia ilgaamžiškumą. Dėl to patalynės medžiagoms skirkite daugiausiai dėmesio.

Geriausia patalynė – iš medvilnės

Tekstilės žinovai beveik vienbalsiai sutinka – medvilnė yra bene idealiausias audinys patalynei. Medvilninis audinys puikiai sugeria prakaitą, yra tvirtas, be to atrodo labai neblogai. Ar yra geresnių audinių miegui? Taip, be abejo. Tai linas ir šilkas. Pastarasis turi net gydomųjų ir antialerginių savybių, tačiau jo neproporcingai didelė kaina daugelį verčia antrą kartą pagalvoti prieš priimant sprendimą įsigyti tokią patalynę.

Dėl to kokybiškos patalynės gamintojai patalynę siuva iš satino medvilnės. Šis audinys yra vidutinio brangumo, todėl įperkamas daugeliui. Be to jis yra blizgus ir itin švelnus, o tai savo savybėmis primena šilką. Satinas – tankus audinys, jame yra gana nemažai medvilnės (apie 200-220 g. kvadratiniame metre), todėl jis nesitampo ir yra labai tvirtas. Bet tuo pačiu jis gerai praleidžia drėgmę ir orą.

Satinas yra malonus liesti, be to jis gali būti išaustas juostelėmis arba kvadratėliais. Tai vadinamas žakardinis satinas. Jo audimo metu naudojama speciali technologija, dėl to jis išaudžiamas su išsikišusiomis juostelėmis, kurios yra realiau jaučiamos ranka. Tokiu būdu audinys nėra labai slidus, be to atrodo gana prabangiai.

Jei norite prabangios patalynės, ieškokite pasiūtos iš damasto – prabangios satino rūšies. Jis audžiamas iš labai plonų siūlų žakardiniu būdu, todėl svarbu įvairūs raštai.

Mes gyvename šaltoje klimato zonoje, todėl mūsų lovose turi būti šilta, o ne vėsu (beje, tokią savybę turi šilkinė patalynė, kuri ne tik šildo, bet ir vėsina). Esant vėsiems namams, žmonės renkasi flanelinę patalynę. Flanelė – medvilnės rūšis, iš kurios paprastai siuvami rankšluosčiai. Tam tikras flanelinis audinys (medvilnė su pūkeliu) tinka ir patalynei, kuri yra itin minkšta ir švelni. Tiesa, jos skalbimas komplikuotas, nes netinkamai skalbiant pūkeliai susivelia į gumuliukus, kuriuos reikia pašalinti specialiu prietaisu. 

Kartais patalynei skirtas audinys būna iš lino ir medvilnės. Toks audinys pasižymi elastingumu, nes tai lino savybė. Aišku, sintetiniai audiniai taip pat yra labai elastingi, tačiau tiems, kas nori elastiškos paklodės iš natūralių medžiagų –  bene vienintelis būdas tokią gauti yra surasti lino-satino audinio patalynę.

Apie audinių pasirinkimą būtų galima pasakoti labai ilgai, tačiau pagrindinius skirtumus aptarėme. Dabar patalynė dažniausiai perkama internetu, todėl Jums belieka tik išsirinkti norimą spalvą ir raštus, o esminius jų skirtumus jūs jau žinote.
Paklodė Domoletti Beige, medvilninė, 260 x 240 cm

Paklodė Domoletti Beige, medvilninė, 260 x 240 cm

10,90 / vnt.
Turime sandėlyje
Paklodė Domoletti Satin White, su guma, satino medvilnės, 200 x 200 cm

Paklodė Domoletti Satin White, su guma, satino medvilnės, 200 x 200 cm

10,34 / vnt. 15,90 € / vnt.
Turime sandėlyje
-35%
Dvigulis patalynės užvalkalų komplektas Domoletti, 200x220 cm

Dvigulis patalynės užvalkalų komplektas Domoletti, 200x220 cm

40,90 / komplektas